Antiquariaat

Henk van der Burg

info@henkvanderburg.nl

http://www.henkvanderburg.nl

 

 

 

Literatuur / Literature - Nederlands / Dutch 

 

afbeelding

PRIJS

BOEKNUMMER

AUTEUR

TITEL

UITGAVE

OPMERKINGEN

afbeelding

€ 75,00

11525

Aafjes, Bertus

Brief: Handgeschreven brief "Beste Hans, Wat jammer dat ik nu net in New York  . . " gedateerd en gesigneerd, Hoensbroek 9 mei 71, Origineel handschrift,

. ., 1971, Vel papier 1 blz.1e druk, , . .

Meegestuurd met de brief:  Een verhaal van rechter Ooka uit Dietsche Waranda en Belfort, maart 1971,

 

€ 5,00

52

AARTS'

LETTERKUNDIGE ALMANAK voor het jaar 1984, Georg Orwelljaar, ,

Aarts Amsterdam, 1984, karton 192 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 8,00

15799

Abrahams, Frits

Liefde en ander leed,

Prometheus Amsterdam, 2002, paperback 230 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

17831

Achterberg, Gerrit

AANTEKENINGEN BIJ ACHTERBERGS: "Spel van de wilde jacht" door M. Schenkeveld & alii,

Athenaeum-Polak & Van Gennep Amsterdam, 1973, paperback met flappen 144 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

12895

Achterberg, Gerrit

ACHTERBERG CONCREET een studie door Klaus Zickhardt,

De Prom Baarn, 1989, paperback 232 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

56

Achterberg, Gerrit

ACHTERBERG IN KAART,

Bakker/Daamen 's Gravenhage, 1971, oorspr. omslag 128 blz.1e druk, , . .

Bibliografy met foto's en facsimile's,

 

€ 5,00

24497

Achterberg, Gerrit

BRIEFWISSELING MET GERRIT KAMPHUIS,

Querido Amsterdam, 1987, paperback 94 blz.1e druk, , . .

met foto's,

 

€ 10,00

17687

Achterberg, Gerrit

BRIEFWISSELING MET ZIJN UITGEVERS: B.Bakker, A.Balkema, C.v.Dishoeck, A.Marja, A.Stols & J.Vermeulen: I - Briefwisseling, II - Toelichting, bezorgd door R. Fokkema en J. v.d. Vleuten

Querido Amsterdam, 1989, paperback met flappen 282+228 blz.1e druk, , . .

Met foto's. De twee delen samen voor,

 

€ 5,00

4554

Achterberg, Gerrit

GERRIT ACHTERBERG,

Ned. Letterk. Museum 's Gravenhage, 1981, oorspr. omslag 188 blz.1e druk, Schrijversprentenboek 21 .

mert illustraties,

 

€ 5,00

17661

Achterberg, Gerrit

NIEUW KOMMENTAAR OP ACHTERBERG samengesteld door Bert Bakker en Andries Middeldorp,

Bakker/Daamen 's Gravenhage, 1966, paperback 288 blz.1e druk, , . .

Leesvouw.

 

€ 15,00

12896

Achterberg, Gerrit

Varianten bij Achterberg, uitgegeven en toegelicht door Dr.R.L.K.Fokkema,

Querido Amsterdam, 1973, paperback 406+176 blz.1e druk, , . .

2 delen

afbeelding

€ 8,00

15223

Akker, W.J. van den / Dorleijn, G.J. / Kloek, J.J. / Mosheuvel, L.H.

Traditie en vernieuwing. Opstellen aangeboden aan A.L.Söteman,

Veen Utrecht / Antwerpen, 1985, paperback 313 blz.1e druk, , . .

.

afbeelding

€ 20,00

160

Alberdingk Thijm, J.A. en zijne Dochter

Bundel Gedichten, Schetsen en Novellen van Prof. J.A. Alberdingk Thijm en zijne dochter, met beider portret,

Nijgh & van Ditmar Rotterdam, z.j., bewerkt linnen 242 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

17456

ALBERTS Joh. C.P.,

DE PARADIJSTUIN. Ons leven zonder God of de immunisatie van het kwaad,

De Beuk Amsterdam, 1961, oorspr. omslag 32 blz.1e druk, , . .

Met OPDRACHT en GESIGNEERD,

 

€ 5,00

17457

ALBERTS Joh. C.P.,

DE PARADIJSTUIN. Ons leven zonder God of de immunisatie van het kwaad,

De Beuk Amsterdam, 1961, oorspr. omslag 32 blz.1e druk, , . .

Met OPDRACHT en GESIGNEERD, Present-Exemplaar aangeboden door enkele vrienden van de schrijver t.g.v. diens 68ste verjaardag op 11 februari 1961,

 

€ 8,00

1976

Alberts, A.

De eilanden,

Oorschot Amsterdam, 1965, linnen met stofomslag 172 blz.3e druk, Serie Witte Olifant . .

.

 

€ 5,00

23557

Alberts, A.

INLEIDING TOT DE KENNIS VAN DE AMBTENAAR waaraan toegevoegd: Inleiding tot de kennis van A. Alberts door J. Bernlef, Kees Fens, K. Schippers,

Oorschot Amsterdam, 1986, paperback 128-40 blz.1e druk, , . .

2 delen

 

€ 5,00

18528

Aleida Nijland, Dr. J.

JOOST VAN DEN VONDEL 1587-1679,

Veen Amsterdam, z.j.(1950), linnen 380 blz.1e druk, , . .

Met 48 platen buiten de tekst, Naam schutblad.

 

€ 5,00

17339

Aleida Nijland, Dr. J.

JOOST VAN DEN VONDEL 1587-1679,

Veen Amsterdam, z.j.(1950), linnen 380 blz.1e druk, , . .

Met 48 platen buiten de tekst, kleine roestvlekjes,

 

€ 5,00

9794

ALETRINO Dr. A. / W. Kloos e.a. (redactie),

DE NIEUWE GIDS GEDENKBOEK 1885 - 1 october - 1910,

. 's Gravenhage, 1910, gebonden 296 blz.1e druk, , . .

bijdragen en foto´s  van diverse auteurs. Boekblok goed, omslag minder.

afbeelding

€ 85,00

2193

Ammann, Pater F.S. gewezen Kapucijner Gardiaan

De minnarijen van den eerwaarden pater J. Marell van het gezelschap van jezus, zoo als ze uit de archieven van de Overste-Provinciaal van Duitsland, te Munchen aan het licht zijn gebracht,

Weytingh & van der Haart Amsterdam, 1845, ingenaaid 44 blz.1e druk, , . .

Rugje en onderzijde iets beschadigd, Scheurtje laatste pagina,

 

€ 5,00

321

AMMERS-KULLER Jo van,

DE ZALIGMAKER,

Querido Amsterdam, 1921, bewerkt linnen 143 blz.1e druk, , . .

bandontwerp J.B. HEUKELOM,

 

€ 5,00

368

Andreus, Hans

UIT HET JEUGDIGE LEVEN VAN Melchior Blovoet, een novelle en tijdsbeeld,

B. Bakker Amsterdam, 1986, paperback met flappen 72 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

382

Anker, Robert

EEN SOORT ENGELAND,

Querido Amsterdam, 2001, paperback 268 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

383

Anker, Robert

VROUWENZAND. Roman over de generatie van de babyboomers,

Querido Amsterdam, 1998, paperback 566 blz.1e druk, , . .

.

afbeelding

€ 25,00

29967

Arends, Jan

TWEE VERHALEN. KEEFMAN / VRIJGEZEL OP KAMERS,

Stichting de Roos Utrecht, 1982, linnen 76 blz.1e druk, , . 175 ex.

illustraties van Jacques JANSSEN,

afbeelding

€ 10,00

27980

Ariens, Margaretha Maria

Het jeugdwerk van Henriette Roland Holst - van der Schaik, gezien in verband met de tijd van ontstaan [+ stellingen],

. Wageningen, 1943, ingenaaid 283 blz.1e druk, Proefschrift / Dissertatie . .

Dit boek draagt K-nr: K 2492, randjes verkleurd

 

€ 5,00

17305

Assche, Hilda van / Roemans, Rob

Analytische bibliografie van Dr. Rob Roemans,

Heideland Hasselt, 1964, oorspr. omslag 116 blz.1e druk, , . .

Verscheen naar aanleiding van de 60e verjaardag van de Vlaamse Bibliograaf. Gesigneerd door de schrijfster en Rob Roemans,

 

€ 12,00

24686

Auwera, Fernand - Vanriet, Jan

Mooie, gekwetste ziel bevat 14 portretten van totaal uiteenlopende mensen die echter drie kenmerken met elkaar gemeen hebben: zij zijn allen beroemd geweest, zij zijn allen dood, en zij hebben allen iets heel persoonlijks voor de makers van het boek,

Manteau Antwerpen, 1984, oorspr. omslag z.p. blz.1e druk, , . .

Jan Vanriet tekende en Fernand Auwera tekst: Majakovsky, M. ter Braak, F.  Coppi, K. Tuscholsky P. Klee, F. Kafka, J. Dean, H.C. Pernath, B. Vian, Mistinguett, J. Mansfield, Reiser, J. Seberg, J.P. Sartre. Randje verkleurd.

 

€ 25,00

20375

AVONTUUR,

AVONTUUR Februari - april 1928 onder red. van Paul van Ostaijen, E. du Perron e.a.,

Reflex Utrecht, 1979, oorspr. omslag 48+48+48+48 blz.1e druk, , . .

Facsimile-uitgave met een afzonderlijke inleiding door Gerrit Borgers. 4 delen in kartonnen cassette.

 

€ 5,00

7744

BAAREN Theo van,

HET MISSAAL en nog een verhaal,

Sjaalmanpers Utrecht / Bunnikl, 1987, ingenaaid 20 blz.1e druk, , . 115 ex.

Genummerd

afbeelding

€ 45,00

15197

Baas, Jan / Rebers, Bram

Stede Broec, Noord-Holland in proza, poezie en prenten,

Eigen beheer Haarlem, 1991, ingenaaid met omslag 8 blz.1e druk, , . 125 ex.

Een uitgave van de Culturele Raad Noord-Holland, 1 van de 25 genummerde h.c. exemplaren,  Met een zeefdruk van Jan Baas,

 

€ 45,00

20510

Babel/schrift, literaire uitzendingen

Babel/schrift, 11 stuks: Mauricio Kagel / van Doesburg -  Mondriaan / Breyten Breytenbach / Pieter Corneliszoon Hooft / E. Du Perron / Boek in geding / Dante, Petrarca, Boccaccio / James Joyce / Surrealisme I /Surrealisme II / Marcel Proust,

KRO Hilversum, 1975/1976, geniet . blz.1e druk, , . .

11 stuks, groene omslagen met rood omrande etiketten,

 

€ 5,00

493

BAEKELMANS Lode,

TILLE,

Kampen & Zoon Amsterdam, z.j., bewerkt linnen 184 blz.2e druk, , . .

vlekjes voorplat. GESIGNEERD.

 

€ 15,00

16414

Bakker, Karel

De peperbus,. Schetsenbundel.

Het Hollansche Uitgevershuis Amsterdam, 1949, oorspr. omslag 28 blz.1e druk, , . .

Met een geschreven kerstgroet (volle pagina) op het schutblad van Karel Bakker aan Pauline Pieters. Omslagtekening Jan Bouman,

 

€ 8,00

504

Bakker, Siem

Literaire tijdschriften van 1885 tot heden,

Arb.pers Amsterdam, 1986, paperback 495 blz.1e druk, Synthese . .

met illustraties, omslag klein vouwtje,

 

€ 7,00

14373

Barbarber

Barbarber. Tijdschrift voor Teksten, no. 52 mei 1967

Eigen beheer Amsterdam, 1967, geniet 28 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 7,00

14376

Barbarber

Barbarber. Tijdschrift voor Teksten, no. 55 december 1967

Eigen beheer Amsterdam, 1967, geniet 32 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 7,00

13900

Barbarber

Barbarber. Tijdschrift voor Teksten, no. 58 maart 1968

Eigen beheer Amsterdam, 1968, geniet 24 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 7,00

13905

Barbarber

Barbarber. Tijdschrift voor Teksten, no. 86 oktober 1971

Eigen beheer Amsterdam, 1971, geniet 52 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 7,00

14361

Barbarber

Barbarber. Tijdschrift voor Teksten, no. 87 december 1971

Eigen beheer Amsterdam, 1971, geniet 52 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 7,00

14360

Barbarber,

Barbarber. Tijdschrift voor Teksten, no. 85 juli 1971,

Eigen beheer Amsterdam, 1971, geniet 52 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

22272

BARNARD Benno,

HET GAT IN DE WERELD,

Atlas Amsterdam, 1993, paperback 278 blz.1e druk, , . .

AUTOBIOGRAFIE.

afbeelding

€ 8,00

17918

Barnard, Benno

In en uit het paradijs,

. Voorburg, 1985, oorspr. omslag 24 blz.1e druk, , . .

Verscheen in opdracht van Prisma-Lectuurvoorlichting ter gelegenheid van de jaarwisseling 1985-1986 voor vrienden en relaties. Oplage 750 genummerde exemplaren,

 

€ 5,00

557

BASTET F.L. - Louis COUPERUS,

MET LOUIS COUPERUS OP REIS, Couperuslezing, ,

Nijhoff Leiden, 1987, paperback 32 blz.1e druk, , . .

Illustraties.

 

€ 5,00

18522

BASTET F.L.,

HET MAANSTEENRIF, wandelingen door de antieke wereld,

Querido Amsterdam, 1979, paperback 232 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 20,00

17360

Bastet, F.L. / Couperus L.

Waarde heer Veen (deel 1) en Amice (deel 2). Brieven van Louis Couperus aan zijn uitgever. Ingeleid en van aantekeningen voorzien door F.L. Bastet. Deel 1: (1890-1902) en deel 2: (1902-1919),

Ned. Letterk. Museum 's Gravenhage, 1977, linnen 252+232 blz.1e druk, Achter Het Boek . .

Met foto's en illustraties. De twee delen samen,

 

€ 15,00

21668

Bastet, Frederic / Couperus, Louis

De wereld van Louis Couperus,

Querido Amsterdam, 1991, linnen met stofomslag 208 blz.1e druk, , . .

met illustraties, naam op schutblad,

afbeelding

€ 20,00

15144

Batten, F. / Stols, A.A.M.

Bibliographie van de werken van Charles Edgar Du Perron,

Stols 's Gravenhage, 1948, oorspr. omslag 75 blz.1e druk, , . .

Met portret, chronologie van de werken, belangrijke bibiographie van de literaire werken van Charles Edgar du Perron

 

€ 50,00

8407

BAUR F. e.a.,

GESCHIEDENIS VAN DE LETTERKUNDE DER NEDERLANDEN (8 delen),

. Antwerpen - Brussel - 's Hertogenbosch, 1939/1975, halfleer ca. 3000 blz.1e druk, , . .

Deel I : De letterkunde van de Middeleeuwen tot omstreeks 1300; Deel II : De Middelnederlandsche letterkunde van omstreeks 1300 tot de renaissance; Deel III: De letterkunde van de renaissance tot Roemer Visscher en zijn dochters; Deel IV: De letterkunde van renaissance en barok in de zeventiende eeuw; Deel V: De letterkunde van renaissance en barok; Deel VI: De letterkunde in de achttiende eeuw in Noord en Zuid; Deen VII: De letterkunde van de negentiende eeuw tot ongeveer 1885 in Noord-Nederland; Deel IX: Het tijdperk der vernieuwing van de Noordnederlandse letterkunde,  Deel 8 is nooit veschenen.

 

€ 5,00

600

Beek, Geert van

De steek van een schorpioen,

Querido Amsterdam, 1968, linnen met licht besch. stofomslag 168 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 10,00

20809

Beekmans, Kees

Sirocco,

Veen Amsterdam, 2010, linnen met stofomslag 288 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 8,00

13719

Benali, Abdelkader

Laat het morgen mooi weer zijn,

Arb.pers Amsterdam, 2005, linnen met stofomslag 239 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

662

BERG Joop van den,

DE KEERZIJDE VAN DE MEDAILLE. Verhalen van Nederlandse en Indonesische auteurs 1945-1950. Persoonlijke getuigenissen van de oorlog,

Leopold 's Gravenhage, 1982, paperback 255 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 10,00

664

Berge, H.C. ten

De beren van Churchill, verhalen,

De Bezige Bij Amsterdam, 1978, paperback 240 blz.1e druk, , . .

Gesigneerd,

 

€ 8,00

699

Berk, Marjan

Het bloed kruipt. Op zoek naar Jacob Cats,

Atlas Amsterdam / Antwerpen, 2005, paperback 288 blz.1e druk, , . .

met foto's,

 

€ 7,00

20487

Bernlef, J.

Bernlefs beste volgens Bernlef. Vijf verhalen en poezie in een boek,

Querido Amsterdam, 2000, paperback 312 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 10,00

22867

Bernlef, J.

STENEN SPOELEN,

Querido Amsterdam, 1965, pocket 64 blz.2e druk, Boekvink . .

GESIGNEERD

 

€ 5,00

9450

Bernlef, J.

VERBROKEN ZWIJGEN,

Querido Amsterdam, 2002, paperback 248 blz.2e druk, , . .

.

 

€ 5,00

729

Bernlef, J.

Verschrijvingen,

Querido Amsterdam, 1985, paperback 48 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 10,00

16932

Beunke, H.E.

Walchersche Vertellingen, Schetsen en Novellen,

Ybe Ybes & Co. Arnhem, z.j., bewerkt linnen 206 blz.2e druk, , . .

.

 

€ 5,00

788

BIE Wim de,

MENEER FOPPE EN HET GEDOE,

De Harmonie Amsterdam, 1987, paperback 180 blz.1e druk, , . .

Geschenktoelichting schutblad.

 

€ 8,00

802

Biesheuvel, J.M.A.

De verpletterende werkelijkheid,

Meulenhoff Amsterdam, 1979, paperback 328 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 7,00

19130

Bilker, Jetske

Andere plaats andere tijd,

Prometheus Amsterdam, 2004, paperback 149 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

24505

Blaman, Anna

DE KRUISVADER,

Meulenhoff Amsterdam, 1950, linnen 108 blz.1e druk, , . .

Naam schutblad.

 

€ 5,00

23703

BLOEM J.C. - P.N. van EYCK,

BRIEVEN VAN J.C. BLOEM AAN P.N. van EYCK uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door G.J. Dorleijn, A.L. Sotemann en H.T.M. van Vliet,

Ned. Letterk. Museum 's Gravenhage, 1980, linnen 468 blz.1e druk, Achter Het Boek . .

Met foto's en illustraties. 2 delen samen

 

€ 5,00

5838

BLOEM J.C. e.a.,

KOMPAS DER NEDERLANDSE LETTERKUNDE onder redactie van J.C. Bloem, C.Eggink, C.J. Kelk, Ed.Hoornik en Ad.Morrien,

De Bezige Bij Amsterdam, 1947, linnen 466 blz.1e druk, , . .

o.a. W.F. HERMANS, Theun de VRIES, Albert HELMAN, Hella S. HAASSE,

 

€ 10,00

3109

BLOEM J.C.,

VERZAMELDE BESCHOUWINGEN,

Stols 's Gravenhage, 1950, linnen 260 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

7817

BLOEM Marion,

DE V VAN VANUS,

Arb.pers Amsterdam, 2004, linnen met stofomslag 496 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

13865

BLOK W.,

P.C.BOUTENS EN DE NALATENSCHAP VAN ANDRIES DE HOGHE,

Athenaeum-Polak & Van Gennep Amsterdam, 1983, linnen met stofomslag 448 blz.1e druk, , . .

met portret van J.TOOROP,

 

€ 15,00

28812

Boekenweekgeschenk 1938

Drie novellen: F. Bordewijk (Huis te huur), Marie Koenen en Marianne Phillips,

CPNB Amsterdam, 1938, ingenaaid 116 blz.1e druk, Boekenweekgeschenk . .

roestvlekjes

 

€ 8,00

10356

Boekenweekgeschenk 1940

Drie novellen van E. Eewijck, Jan Campert en M. Vasalis,

CPNB Amsterdam, 1940, ingenaaid 138 blz.1e druk, Boekenweekgeschenk . .

.

 

€ 10,00

11342

BOER Herman Pieter de,

DE NYMFENTREIN en andere verhalen,

Elsevier Manteau Amsterdam / Antwerpen, 1982, paperback 176 blz.1e druk, , . .

Met pentekeningen van Pat Andrea. GESIGNEERD.

 

€ 5,00

10985

BOER Herman Pieter de,

DE NYMFENTREIN en andere verhalen,

Elsevier Manteau Amsterdam / Antwerpen, 1982, paperback 176 blz.4e druk, , . .

GESIGNEERD.

 

€ 5,00

979

Boerwinkel, F.

De levensbeschouwing van Marcellus Emants,

BZZTOH 's Gravenhage, 1981, paperback 180 blz.1e druk, , . .

Een bijdrage tot de kennis van de autonome burger der negentiende eeuw.

 

€ 8,00

20190

Bogaards, Carla

Eigen vlees en bloed

Meulenhoff Amsterdam, 1996, paperback 254 blz.2e druk, , . .

Met opdracht en Gesigneerd

 

€ 20,00

24129

Boland, Hans

"Rode moraal en zwarte laster, Ik zou willen reageren op Huug Kaleis' kijfschrift tegen Anbeek […],

. Amsterdam, 1986, Vel papier 3 blz.1e druk, , . .

3 Getypte velletjes en met de hand gecorrigeerd. Gesigneerd. Een reactie op 'Anbeeks naadloos onbehagen'. Daarbij een getypte brief van Thijs Wierema aan Huug Kaleis, op briefpapier van tweemaandelijks tijdschrift 'Het Oog in 't Zeil'. Gesigneerd en gedateerd 30 december 1986. Over W.F. Hermans, G. Reve, H. Mulisch.

 

€ 5,00

5665

Bomans, Godfried

Sprookjes, ingeleid en geillustreerd door H.L.Prenen,

Elsevier A'dam/Brussel, 1948, linnen 156 blz.4e druk, , . .

.

 

€ 5,00

1068

BONGER H.,

DIRK VOLCKERTSZOON COORNHERT, studie over een nuchter en vroom Nederlander,

Tijdstroom Lochem, z.j.,, linnen met licht besch. stofomslag 152 blz.1e druk, , . .

illustraties, Naam en geschenktoelichting op schutblad.

 

€ 5,00

17822

Boomsma, Graa

LAAGLAND,

Prometheus Amsterdam, 1999, paperback 188 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 7,00

10417

Boomsma, Graa

Stadsvlucht,

Prometheus Amsterdam, 2001, paperback 358 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

30112

Boon, Jeanneke

Memoires,

Houtekiet Antwerpen/Baarn, 1991, paperback 144 blz.3e druk, , . .

.

 

€ 10,00

29246

Boon, Jeanneke

Memoires,

Houtekiet Antwerpen/Baarn, 1990, paperback 144 blz.2e druk, , . .

.

afbeelding

€ 45,00

1084

Boon, Louis Paul

3 Mensen tussen muren,

Querido Amsterdam, 1969, linnen met transparante omslag 128 blz.1e druk, , . .

deze uitgave is een zo getrouw mogelijke facsimile van het enige exemplaar dat door de auteur in 1941 met de hand is geschreven en afgedrukt en met linoleumsneden is geillustreerd en ingebonden. Klein hoekje uit plastic omslag, verder goed exemplaar,

afbeelding

€ 10,00

1085

Boon, Louis Paul

90 mensen bekende en minder bekende,

Arb.pers Amsterdam, 1970, paperback 192 blz.1e druk, Serie Grote ABC 156 .

omslag J.BERSERIK,

afbeelding

€ 60,00

1089

Boon, Louis Paul

Abel Gholaerts,

Manteau Brussel, 1944, ingenaaid 428 blz.1e druk, , . .

Rugje iets los.

afbeelding

€ 60,00

17130

Boon, Louis Paul

Abel Gholaerts,

Manteau Brussel, 1944, ingenaaid met beschadigde omslag 428 blz.1e druk, , . .

Rug van stofomslag zwaar beschadigd,

afbeelding

€ 45,00

24054

Boon, Louis Paul

Abel Gholaerts,

Manteau Brussel, 1944, halflinnen 428 blz.1e druk, , . .

Platten iets smoezelig.

grotere afbeelding

€ 85,00

5966

Boon, Louis Paul

Abel Gholaerts,

Manteau Brussel, 1944, ingenaaid 428 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 20,00

20599

Boon, Louis Paul

Als het onkruid bloeit,

Arb.pers Amsterdam, 1972, paperback 260 blz.1e druk, Serie Grote ABC 183 .

.

afbeelding

€ 15,00

7847

Boon, Louis Paul

Blauwbaardje in de ruimte met tekst van .-. en in beeld gebracht door Jo Boon,

Manteau A'dam/Brussel, 1974, ingenaaid z.p., blz.2e druk, , . .

Met foto's van Jo Boon, vormgeving Alje OLTHOF,

 

€ 20,00

1093

Boon, Louis Paul

Blauwbaardje in de ruimte met tekst van .-. en in beeld gebracht door Jo Boon,

Manteau A'dam/Brussel, 1973, ingenaaid z.p. blz.1e druk, , . .

Met foto's van Jo Boon, vormgeving Alje OLTHOF,

 

€ 18,00

22748

Boon, Louis Paul

Boontjes 1961

Houtekiet Antwerpen, 1989, linnen met stofomslag 396 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 20,00

22749

Boon, Louis Paul

Boontjes 1962,

Houtekiet Antwerpen, 1992, linnen met stofomslag 448 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 18,00

29243

Boon, Louis Paul

Boontjes 1963,

Houtekiet Antwerpen, 1994, linnen met stofomslag 416 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 20,00

10132

Boon, Louis Paul

Boontjes 1966,

Houtekiet Antwerpen, 2001, linnen met stofomslag 424 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 30,00

1199

Boon, Louis Paul

Boontjes reservaat  4,

Arb.pers Amsterdam, 1956, ingenaaid met omslag 76 blz.1e druk, Boekvink . .

.

afbeelding

€ 110,00

1817

Boon, Louis Paul

Boontje's reservaat deel 1 t/m 5,

Arb.pers Amsterdam, 1954/57, ingenaaid met omslag 72-84-72-74-66 blz.1e druk, , . .

Naam schutblad, Achteraan in 1e deel resten van cellotape,

grotere afbeelding

€ 125,00

26539

Boon, Louis Paul

Boontje's reservaat deel 1 t/m 5,

Arb.pers Amsterdam, 1954/57, ingenaaid met omslag 72-84-72-74-66 blz.1e druk, , . .

omslag licht verkleurd,

 

€ 5,00

1106

Boon, Louis Paul

DAG AAN DAG,

Arb.pers Amsterdam, 1963, paperback 140 blz.1e druk, , . .

Verkleurd.

 

€ 5,00

25223

Boon, Louis Paul

DAG AAN DAG,

Arb.pers Amsterdam, 1963, paperback 140 blz.1e druk, , . .

Naam schutblad.

 

€ 5,00

10470

Boon, Louis Paul

DAG AAN DAG,

Arb.pers Amsterdam, 1963, paperback 140 blz.1e druk, , . .

Leesvouw

 

€ 15,00

1107

Boon, Louis Paul

David jonge dagen,

Arb.pers Amsterdam, 1974, paperback 140 blz.1e druk, Serie Grote ABC 221 .

Naam schutblad

afbeelding

€ 5,00

1111

Boon, Louis Paul

De bende van Jan de Lichte,

Arb.pers Amsterdam, 1957, linnen met licht besch. stofomslag 248 blz.1e druk, , . .

Illustraties W.L.BOUTHOORN,

 

€ 5,00

29461

Boon, Louis Paul

De bende van Jan de Lichte,

Arb.pers Amsterdam, 1957, linnen met licht besch. stofomslag 248 blz.1e druk, , . .

Illustraties W.L.BOUTHOORN, op schutblad naam doorgehaald met balpoint,

 

€ 50,00

29304

Boon, Louis Paul

De bom,

Kentaur Antwerpen, 1969, paperback 160 blz.1e druk, , . .

Met foto's.

 

€ 15,00

1113

Boon, Louis Paul

De kantieke schoolmeester  nummer 3. L.P. Boon-Documentatiecentrum, halfjaarlijks tijdschrift voor de Boonstudie,

Eigen beheer Antwerpen, 1993, paperback 332 blz.1e druk, , . .

met illustraties,

 

€ 12,00

24588

Boon, Louis Paul

De kantieke schoolmeester  nummer 9. L.P. Boon-Documentatiecentrum, halfjaarlijks tijdschrift voor de Boonstudie,

Eigen beheer Antwerpen, 1996, paperback 246 blz.1e druk, , . .

met illustraties,

 

€ 18,00

2669

Boon, Louis Paul

De Kapellekensbaan - Zomer te Ter-Muren,

Arb.pers Amsterdam, 1980, linnen met licht besch. stofomslag 932 blz.3e druk, , . .

eerste gezamenlijke druk,

 

€ 70,00

5033

Boon, Louis Paul

De Kapellekensbaan,

Arb.pers Amsterdam, 1955, linnen met stofomslag 406 blz.2e druk, , . .

eigenaarsnaam naam op schutblad,

 

€ 40,00

29857

Boon, Louis Paul

De Kapellekensbaan,

Arb.pers Amsterdam, 1960, linnen met licht besch. stofomslag 406 blz.3e druk, , . .

.

 

€ 10,00

1118

Boon, Louis Paul

DE LIEFDE VAN ANNIE MOLS / ALS HET ONKRUID BLOEIT,

Arb.pers Amsterdam, 1979, linnen met stofomslag 634 blz.1e druk, , . .

1e gezamenlijke druk.

 

€ 13,00

1119

Boon, Louis Paul

De meisjes van Jesses, naar de 'Openbaring van Johannes' en het naar kranteknipsels bij elkaar geplakt 'Relaas over opzienbarende moorden in de stad Babylon',

Arb.pers Amsterdam, 1973, paperback 154 blz.1e druk, Serie Grote ABC 207 .

leesvouw,

afbeelding

€ 595,00

3144

Boon, Louis Paul

De Mummies een tekst en zeven gedichten naar beelden van Franchine Urbin Choffray. Originele etsen,

. Houffalize, 1979, oorspr. omslag 40 blz.1e druk, , . 700 ex.

Illustraties. 1 van de 25 exemplaren, waarbij 2 originele etsen van Francine Urbin Choffray zijn gevoegd, Dit is nummer XXIV,

 

€ 10,00

29251

Boon, Louis Paul

DE PARADIJSVOGEL,

Arb.pers Amsterdam, 1958, linnen 252 blz.1e druk, , . .

.

afbeelding

€ 15,00

29859

Boon, Louis Paul

De paradijsvogel,

Arb.pers Amsterdam, 1965, linnen met stofomslag 252 blz.2e druk, , . .

.

 

€ 35,00

25227

Boon, Louis Paul

De paradijsvogel,

Arb.pers Amsterdam, 1958, linnen met stofomslag 252 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 100,00

21019

Boon, Louis Paul

DE VOORSTAD GROEIT,

Manteau Brussel, z.j. (1942), ingenaaid 446 blz.1e druk, , . .

Omslagontwerp Maurice ROGGEMAN, licht verkleurd,

 

€ 45,00

29351

Boon, Louis Paul

DE VOORSTAD GROEIT,

Manteau Brussel, z.j. (1942), ingenaaid 446 blz.1e druk, , . .

Omslagontwerp Maurice ROGGEMAN, Rugje iets los.

 

€ 50,00

24990

Boon, Louis Paul

DE VOORSTAD GROEIT,

Manteau Brussel, z.j. (1942), halflinnen 446 blz.1e druk, , . .

Omslagontwerp Maurice ROGGEMAN,

 

€ 8,00

1123

Boon, Louis Paul

De zoon van Jan de Lichte,

Arb.pers Amsterdam, 1951, linnen met stofomslag 242 blz.1e druk, , . .

illustraties W.L. BOUTHOORN, naam op schutblad,

 

€ 5,00

17751

Boon, Louis Paul

De zoon van Jan de Lichte,

Arb.pers Amsterdam, 1951, linnen met licht besch. stofomslag 242 blz.1e druk, , . .

illustraties W.L. BOUTHOORN,

 

€ 15,00

17048

Boon, Louis Paul

De zwarte hand of het anarchisme van de negentiende eeuw in het industriestadje Aalst,

Arb.pers Amsterdam, 1976, linnen met stofomslag 296 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 10,00

1125

Boon, Louis Paul

De zwarte hand of het anarchisme van de negentiende eeuw in het industriestadje Aalst,

Arb.pers Amsterdam, 1977, linnen met licht besch. stofomslag 296 blz.3e druk, , . .

.

afbeelding

€ 10,00

5423

Boon, Louis Paul

De zwarte hand of het anarchisme van de negentiende eeuw in het industriestadje Aalst,

Arb.pers Amsterdam, 1976, linnen met licht besch. stofomslag 296 blz.1e druk, , . .

naam vorige eigenaar wit gemaakt op schutblad,

 

€ 10,00

1126

Boon, Louis Paul

Dorp in Vlaanderen,

Boekengilde de Clauwaert Leuven, 1967, gebonden 176 blz.2e druk, , . .

.

 

€ 10,00

1127

Boon, Louis Paul

Een man zonder carriere, gesprekken met Louis Paul Boon, samengesteld Gerd de Ley.

Arb.pers Amsterdam, 1982, paperback 176 blz.1e druk, Serie Grote ABC 422 .

Naam en datum schutblad, Randjes verkleurd.

afbeelding

€ 14,00

7672

Boon, Louis Paul

Eenzaam spelen met Pompon,

Meulenhoff Amsterdam / Antwerpen, 2005, linnen met stofomslag 143 blz.1e druk, , . .

illustraties

 

€ 10,00

1132

Boon, Louis Paul

Gustaaf Vermeersch,

Manteau Brussel, 1960, karton 40 blz.1e druk, Monografieen over vlaamse letterkunde . .

.

 

€ 18,00

11395

Boon, Louis Paul

Gustaaf Vermeersch,

Manteau Brussel, 1960, karton 40 blz.1e druk, Monografieen over vlaamse letterkunde . .

Randjes verkleurd,

 

€ 20,00

1137

Boon, Louis Paul

Het nieuwe onkruid,

Arb.pers Amsterdam, 1964, linnen met stofomslag 160 blz.1e druk, , . .

stofomslag en band Jef KONING,

 

€ 30,00

29460

Boon, Louis Paul

Het nieuwe onkruid,

Arb.pers Amsterdam, 1964, linnen met stofomslag 160 blz.1e druk, , . .

stofomslag en band Jef KONING,

 

€ 10,00

1141

Boon, Louis Paul

Het zoutvat van Boontje Boon. L.P.Boon en de omroep door Frans-Jos Verdoodt met bijdragen van Elie Saegeman en Louis Verbeeck. Uitgegeven door de BRT,

Eigen beheer ., 1985, gebonden 136 blz.1e druk, , . .

Met foto's,

 

€ 25,00

29347

Boon, Louis Paul

Kapellveien, Oversatt fra Nederlandsk av Tove Tryti,

. Oslo, 1976, paperback 324 blz.1e druk, , . .

uitgegeven door Gyldendal Norsk Forlag te Oslo, Onafgesneden.

 

€ 5,00

1146

Boon, Louis Paul

Kijk, Louis Paul Boon, de schrijver in beeld,

Arb.pers Amsterdam, 1974, oorspr. omslag 96 blz.1e druk, Singel 262 . .

Rijk geillustreerd.

 

€ 15,00

1147

Boon, Louis Paul

Kleine omnibus, (Twee spoken, De kleine Eva, Vaarwel krokedil),

Arb.pers Amsterdam, 1967, paperback 174 blz.1e druk, , . .

uit de bibliotheek van Vic van de Reijt, met buikband

 

€ 7,00

20600

Boon, Louis Paul

Louis Paul Boon, een uitgave samengesteld ter gelegenheid van de bekroning van het oeuvre door de jan Campert Stichting,

Arb.pers Amsterdam, 1967, ingenaaid 40 blz.1e druk, , . .

Vlekje rechtsboven voorplat,  uit de bibliotheek van Vic van de Reijt,

 

€ 8,00

1155

Boon, Louis Paul

Memoires van de Heer Dageman,

Arb.pers Amsterdam, 1975, paperback 142 blz.1e druk, Serie Grote ABC 254 .

+  krantenknipsel, die geeft een bruine afdruk op de binnenzijde van de omslag, Naam schutblad

 

€ 8,00

23723

Boon, Louis Paul

Memoires van de Heer Dageman,

Arb.pers Amsterdam, 1975, paperback 142 blz.1e druk, Serie Grote ABC 254 .

.

 

€ 15,00

29856

Boon, Louis Paul

Menuet,

Arb.pers Amsterdam, 1955, ingenaaid met licht beschadigde omslag 102 blz.1e druk, Boekvink . .

rugje licht verkleurd,

 

€ 10,00

1159

Boon, Louis Paul

Menuet,

Arb.pers Amsterdam, 1955, ingenaaid met licht beschadigde omslag 102 blz.1e druk, Boekvink . .

.

 

€ 8,00

29336

Boon, Louis Paul

Menuet, preface de Claire Etcherelli,

. ., 1973, ingenaaid 132 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 7,00

30187

Boon, Louis Paul

Minuet, A Novel Translated from the Flemish by Adrienne Dixon,

. New York, 1979, linnen met stofomslag 136 blz.1e druk, , . .

Naam schutblad

afbeelding

€ 9,00

2816

Boon, Louis Paul

Minuet, A Novel Translated from the Flemish by Adrienne Dixon,

. New York, 1979, linnen met stofomslag 136 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 25,00

26546

Boon, Louis Paul

Niets gaat ten onder,

Arb.pers Amsterdam, 1956, linnen met stofomslag 152 blz.1e druk, , . .

naam titelpagina,

 

€ 27,00

1167

Boon, Louis Paul

Niets gaat ten onder,

Arb.pers Amsterdam, 1956, linnen 152 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 50,00

9936

Boon, Louis Paul

Niets gaat ten onder,

Arb.pers Amsterdam, 1956, linnen met stofomslag 152 blz.1e druk, , . .

.

afbeelding

€ 30,00

1939

Boon, Louis Paul

Onder de giftige rook van Chipka, Louis Paul Boon en de fabrieksstad Aalst, samenstelling en research Kris Humbeeck,

Querido Amsterdam, 1999, linnen met stofomslag 311 blz.1e druk, , . .

met foto's en illustraties,

 

€ 11,00

1168

Boon, Louis Paul

Ook de afbreker bouwt op,

Arb.pers Amsterdam, 1982, paperback 140 blz.1e druk, Serie Grote ABC 407 .

.

afbeelding

€ 18,00

1169

Boon, Louis Paul

Op zoek naar de nozems. Een reportage van Boontje,

De Vlam Gent, z.j., oorspr. omslag 80 blz.1e druk, , . .

.

afbeelding

€ 7,00

1170

Boon, Louis Paul

Over Boon, chronologische rangschikking  van publicaties door G.J. van Bork en G. ten Houten-Biezeveld,

Thespa Amsterdam, 1977, paperback 208 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 7,00

1172

Boon, Louis Paul

Over mijn boeken,

Motion Utrecht, z.j., geniet 24 blz.1e druk, Motion pocket . .

.

 

€ 7,00

1324

Boon, Louis Paul

Pieter Daens of hoe in de negentiende eeuw de arbeiders van Aalst vochten tegen armoede en onrecht,

Arb.pers Amsterdam, 1973, linnen met stofomslag 662 blz.3e druk, , . .

Foto's.

afbeelding

€ 25,00

21291

Boon, Louis Paul

Pieter Daens of hoe in de negentiende eeuw de arbeiders van Aalst vochten tegen armoede en onrecht,

Arb.pers Amsterdam, 1971, linnen met licht besch. stofomslag 664 blz.1e druk, , . .

Foto's.

 

€ 5,00

1173

Boon, Louis Paul

Pieter Daens of hoe in de negentiende eeuw de arbeiders van Aalst vochten tegen armoede en onrecht,

Arb.pers Amsterdam, 1974, linnen met licht besch. stofomslag 664 blz.5e druk, , . .

Foto's.

 

€ 5,00

29861

Boon, Louis Paul

Pieter Daens of hoe in de negentiende eeuw de arbeiders van Aalst vochten tegen armoede en onrecht,

Arb.pers Amsterdam, 1971, linnen 662 blz.2e druk, , . .

Foto's.

 

€ 16,00

5325

Boon, Louis Paul

Pieter Daens of hoe in de negentiende eeuw de arbeiders van Aalst vochten tegen armoede en onrecht,

Arb.pers Amsterdam, 1971, linnen met stofomslag 662 blz.2e druk, , . .

Foto's. ex libris binnenplat,

 

€ 8,00

6730

Boon, Louis Paul

Pieter Daens of hoe in de negentiende eeuw de arbeiders van Aalst vochten tegen armoede en onrecht,

Het Laatste Nieuws ., z.j., linnen met stofomslag 622 blz..e druk, , . .

met illustraties, eenmalige uitgave,

 

€ 35,00

1174

Boon, Louis Paul

Proleetje en Fantast,

Querido Amsterdam, 1982, gebonden 84 blz.1e druk, , . .

beeldverhaal, illustraties MAURICE ROGGEMAN,

 

€ 5,00

23687

Boon, Louis Paul

SVARTA HANDEN Anarkisken i industristaden Aals under 1800 - talet

. Helsingborg, 1979, linnen 330 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 20,00

19427

Boon, Louis Paul

Svarte Handen. Anarkisken i industristaden Aalst under 1800 - talet,

. Helsingborg, 1979, linnen met stofomslag 330 blz.1e druk, , . .

.

afbeelding

€ 30,00

1179

Boon, Louis Paul

Vaarwel krokodil,

Arb.pers Amsterdam, 1959, ingenaaid met omslag 46 blz.1e druk, Boekvink . .

Naam en datum op schutblad

 

€ 12,00

29124

Boon, Louis Paul

Vertellingen van Jo met tekeningen van Maurice Roggeman en ingeleid door Jos Muyres,

Arb.pers Amsterdam, 1989, paperback 78 blz.1e druk, , . .

.

afbeelding

€ 50,00

1187

Boon, Louis Paul

Wapenbroeders. Een getrouwe bewerking der aloude boeken over Reinaert en Isengrimus,

Arb.pers Amsterdam, 1955, linnen met stofomslag 236 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 40,00

28443

Boon, Louis Paul

Wapenbroeders. Een getrouwe bewerking der aloude boeken over Reinaert en Isengrimus,

Arb.pers Amsterdam, 1955, linnen 236 blz.1e druk, , . .

Rugje verkleurd.

afbeelding

€ 45,00

5732

Boon, Louis Paul

Wapenbroeders. Een getrouwe bewerking der aloude boeken over Reinaert en Isengrimus,

Arb.pers Amsterdam, 1955, linnen met stofomslag 236 blz.1e druk, , . .

Rugje verkleurd, ex libris en naam op schutblad,

afbeelding

€ 45,00

20856

Boon, Louis Paul

Zomer te Ter-Muren het 2de boek over de Kapellekensbaan,

Arb.pers Amsterdam, 1956, linnen 570 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 25,00

24394

Boon, Louis Paul

ZOMER TE TER-MUREN het 2de boek over de Kapellekensbaan,

Arb.pers Amsterdam, 1960, linnen met stofomslag 572 blz.2e druk, , . .

.

 

€ 50,00

5904

Boon, Louis Paul

ZOMER TE TER-MUREN,

Arb.pers Amsterdam, 1960, linnen met licht besch. stofomslag 572 blz.2e druk, , . .

.

 

€ 75,00

29122

Boon, Louis Paul

ZOMER TE TER-MUREN,

Arb.pers Amsterdam, 1971, paperback 396 blz.4e druk, , . .

Met OPDRACHT en GESIGNEERD.

 

€ 11,00

1189

Boon, Louis Paul

Zomerdagdroom, Erotisch poetisch proza,

Arb.pers Amsterdam, 1973, paperback 108 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 25,00

1190

Boon, Louis Paul

Zondagsleven van Pomponneke,

Pan Heerlen, 1988, ingenaaid 36 blz.1e druk, , . 1500 ex.

.

 

€ 5,00

835

Boon, Louis Paul - Maatstaf

Gedichten in Maatstaf 1979 april blz. 10 t/m 16,

Arb.pers Amsterdam, 1979, oorspr. omslag 7 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

14781

Boon, Louis Paul - Maatstaf

Jan Camerlincken de Bosgeuzen in 1567 in Maatstaf 1979 januari blz. 1 t/m 13,

Arb.pers Amsterdam, 1979, oorspr. omslag 14 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

14006

Boon, Louis Paul - Maatstaf

Maatstaf 1980 mei /juni, Louis paul Boon nummer,

Arb.pers Amsterdam, 1980, oorspr. omslag 196 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

13843

Boon, Louis Paul - Maatstaf

MAATSTAF, 1972 no. 11, thema: L.P. BOON 60 JAAR 1912-1972,

Arb.pers Amsterdam, 1972, oorspr. omslag 98 blz.1e druk, , . .

Foto's.

 

€ 5,00

17107

Boon, Louis Paul - Maatstaf

Verscheurd jeugdportret in Maatstaf 1974 december blz. 50 t/m 57,

Arb.pers Amsterdam, 1974, oorspr. omslag 8 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 8,00

23824

Boon, Louis Paul - MUYRES Jos,

LOUIS PAUL BOON Het vergeefse van de droom,

Soc. Uitgeverij Nijmegen, 1999, oorspr. omslag 158 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 8,00

9284

Boon, Louis Paul - Vanheste, Bert

Mijn kleine oorlog, veertig jaar later,

. ., 1989, geniet 76 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

28598

Boon, Louis Paul - VERHUYCK Luc & Theo JOCHEMS,

LOUIS PAUL BOON door VERHUYCK Luc & Theo JOCHEMS,

Orion ., 1972, ingenaaid 64 blz.1e druk, Ontmoetingen Literaire Monografieen . .

.

 

€ 10,00

11364

Boon, Louis Paul - WEVERBERGH Julien & Herwig LEUS,

LOUIS PAUL BOONBOEK -gesprekken met Louis Paul.Boon en de spoken van de kapellekensbaan, alsook documenten, brieven, tekeningen, commentaren en ongepubliceerd proza van Boontje,

Paris-Manteau ., 1972, oorspr. omslag 156 blz.1e druk, , . .

Illustraties, Foto's,

afbeelding

€ 12,00

16516

Boon, Louis Paul - Weverbergh, Julien & Leus, Herwig

Louis Paul Boonboek -gesprekken met Louis Paul.Boon en de spoken van de kapellekensbaan, alsook documenten, brieven, tekeningen, commentaren en ongepubliceerd proza van Boontje,

Elsevier Manteau Amsterdam / Antwerpen, 1981, paperback 192 blz.2e druk, , . .

Vermeerderde druk, met foto's en illustraties,

grotere afbeelding

€ 150,00

29854

Boon, Louis Paul (Leo Waitmas)

De liefde van Annie Mols,

. Gent, z.j., ingenaaid 576 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 15,00

1129

Boon, Louis Paul / Brandt, Ria van den e.a.

Louis Paul Boon en de verscheidenheid van de wereld door Ria van den Brandt e.a.

Vantilt Nijmegen, 2001, paperback 112 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

1214

Boon, Louis Paul / e.a.

CACHOTTERIE. Hoe blijf ik duizend jaar in de gevangenis zonder er mij moe aan te maken. De beste cartoons over de gevangenis met een nawoord van L.P.BOON en het geheel aangevuld met tien Car-Boontjes,

Uitg. Heuff Nieuwkoop, 1975, paperback 80 blz.1e druk, , . .

Bekroonde cartoons van de wedstrijd 1974 voor het beste cartoon over de gevangenis,

 

€ 5,00

24875

Boon, Louis Paul / e.a. /  Literatuur

Literatuur, Tijdschrift over Nederlandse letterkunde, 1991 no. 3,

. Utrecht, 1991, oorspr. omslag 68 blz.1e druk, , . .

o.a  Verdrongen en verwrongen. Over Boons gebruik van bronnen in De Paradijsvogel door G. van Bork,

 

€ 20,00

28943

Boon, Louis Paul / Totems

Herwig Leus en Julien Weverbergh in gesprek met L.P. Boon en de spoken van zijn Kapellekensbaan in Totems jaargang 1 nr. 2, 15 januari 1969,

. ., 1969, geniet 28 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

7913

BOONSTRA Bregje (samenstelling),

AANGAANDE HET WOUTERSCHAP Woutertje Pieterseprijs 1988-2002,

. ., 2002, linnen met stofomslag 80 blz.1e druk, , . .

Illustraties.

afbeelding

€ 5,00

3071

Bordewijk, F. / Dubois, Pierre H.

Over F. Bordewijk, een karakteristiek van zijn schrijversarbeid aangevuld met een levensschets en een beknopte bibliographie,

Nijgh & van Ditmar 's Gravenh./R'dam, 1953, oorspr. omslag 48 blz.1e druk, , . .

Foto's.

 

€ 5,00

5

Bordewijk, F. / e.a.

5 AUTEURS OVER HUN UITGfEVER, F.Bordewijk / A.Coolen / M.Roelants / S.Vestdijk / G.Walschap,

Nijgh & van Ditmar ., 1962, linnen 134 blz.1e druk, Niet in de handel / Not issued for sale . .

Met foto's van de auteurs. 1837 - 1962 125 jaar Nijgh en van Ditmar.

 

€ 5,00

24717

Bordewijk, Ferdinand

BIJ GASLICHT,

Nijgh & van Ditmar Rotterdam, 1947, bewerkt linnen 176 blz.1e druk, , . .

Ex Libris.

 

€ 5,00

19522

Bordewijk, Ferdinand

BIJ GASLICHT,

Nijgh & van Ditmar Rotterdam, 1947, bewerkt linnen 176 blz.1e druk, , . .

.

afbeelding

€ 190,00

30106

Bordewijk, Ferdinand

Bint,

De Gemeenschap Utrecht, 1934, bewerkt linnen 134 blz.1e druk, , . .

Rugje geplakt. Datum stempels op franse pagine.

 

€ 25,00

27684

Bordewijk, Ferdinand

DE GOLBERTONS,

Nijgh & van Ditmar 's Gravenh./R'dam, [1962], linnen met stofomslag 252 blz.1e druk, , . .

.

afbeelding

€ 25,00

21362

Bordewijk, Ferdinand

De joodse cel. De eerste geillustreerde uitgave,

Stichting de Roos Utrecht, 1981, bewerkt linnen 56 blz.1e druk, , . 175 ex.

Illustraties van Karin BOUTHOORN,

 

€ 5,00

12064

Bordewijk, Ferdinand

DE KORENHARP,

Nijgh & van Ditmar Rotterdam, 1946, halflinnen 120 blz.2e druk, , . .

Herziene druk.

 

€ 5,00

1230

Bordewijk, Ferdinand

DE LAATSTE EER,

Wereldbibliotheek Amsterdam, 1935, karton 180 blz.1e druk, , . .

Tekeningen en bandontwerp Jozef CANTRE. Platten geschaafd.

 

€ 12,00

17943

Bordewijk, Ferdinand

De publieke fotolach, werd eerder gepubliceerd in "Het Vrije Volk" van 12 nov. 1956,

Avalon Pers Woubrugge, 1984, ingenaaid 12 blz.1e druk, , . 125 ex.

Voor vrienden en bekenden van de Avalon Pers t.g.v. De jaarwisseling 1984-1985,

 

€ 9,00

12108

Bordewijk, Ferdinand

Halte Noordstad, vermeerderd met drie eenacters en een monoloog,

Scheltema & Holkema Amsterdam, 1956, ingenaaid 144 blz.1e druk, , . .

exlibris

 

€ 15,00

1244

Bordewijk, Ferdinand

Het eiberschild,

Nijgh & van Ditmar 's Gravenh./R'dam, 1949, linnen met licht besch. stofomslag 220 blz.1e druk, , . .

Ex libris

 

€ 10,00

1233

Bordewijk, Ferdinand

Idem. Tien parodieen,

Nijgh & van Ditmar 's Gravenhage, 1958, oorspr. omslag 64 blz.2e druk, , . .

omslag licht verkleurd,

afbeelding

€ 55,00

19370

Bordewijk, Ferdinand

IJzeren agaven, Studie in zwart met kleuren. Novelle,

De Vrije Bladen ., 1936, oorspr. omslag 32 blz.1e druk, De Vrije Bladen 7/13 .

.

 

€ 5,00

19019

Bordewijk, Ferdinand

KELDERS EN PALEIZEN Zeventien Verhalen Gekozen en ingeleid door Pierre H. Dubois,

BZZTOH 's Gravenhage, 1982, linnen met licht besch. stofomslag 292 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

20592

Bordewijk, Ferdinand

LENTE, 7 verhalen,

Nijgh & van Ditmar 's Gravenh./R'dam, 1964, karton met omslag 126 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 10,00

1258

Bordewijk, Ferdinand

Mevrouw en meneer Richebois, twintig korte verhalen,

Nijgh & van Ditmar 's Gravenhage, 1954, karton 192 blz.1e druk, Nimmer Dralend Reeks . .

exlibris

 

€ 10,00

1260

Bordewijk, Ferdinand

Noorderlicht,

Nijgh & van Ditmar 's Gravenh./R'dam, 1948, bewerkt linnen 276 blz.1e druk, , . .

ex libris

 

€ 10,00

1262

Bordewijk, Ferdinand

Onderweg naar de Beacons,

Nijgh & van Ditmar 's Gravenhage, 1955, karton 168 blz.1e druk, , . .

Randjes geschaafd.

 

€ 40,00

26561

Bordewijk, Ferdinand

Straatnamen,

Avalon Pers Woubrugge, 1984, ingenaaid 16 blz.1e druk, , . 100 ex.

Genummerd exemplaar

 

€ 12,00

24720

Bordewijk, Ferdinand

Tijding van ver,

Nijgh & van Ditmar 's Gravenh./R'dam, 1961, linnen met stofomslag 238 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

4226

Bordewijk, Ferdinand

TIJDING VAN VER,

Nijgh & van Ditmar 's Gravenh./R'dam, 1961, linnen met beschadigde stofomslag 238 blz.1e druk, , . .

Naam schutblad.

afbeelding

€ 195,00

20194

Bordewijk, Ferdinand

Verzameld werk 13 delen + over F. Bordewijk tgv verschijnen verz.werk

Nijgh & van Ditmar 's Gravenhage, 1982/1988, linnen met stofomslag . blz.1e druk, , . .

12 delen Dundruk, toegevoed boekje "over F. Bordewijk" gepubliseerd tgv het verschijnen van verzameld werk 1982

 

€ 10,00

1279

Bordewijk, Ferdinand

Zwanenpolder,

Uitgeverij Piramide 's Graveland, 1949, pocket 192 blz.1e druk, , . .

exlibris

afbeelding

€ 8,00

21052

Bordewijk, Ferdinand / Bakker, Siem

Ik ben maar een dilettant. F.Bordewijk 1884-1965,

Uitgeverij Quine Nijmegen, 1991, paperback 70 blz.2e druk, , . .

2e verbeterde druk

 

€ 60,00

26602

BORSBOOM A.,

MENNO TER BRAAK. Onpersoonlijk nihilisme en nihilistische persoonlijkheid,

Eigen beheer 's Gravenhage, 1962, oorspr. omslag 200 blz.1e druk, Proefschrift / Dissertatie . .

Gestencild, met stellingenblad

 

€ 5,00

19092

Bosman, Anthony

DE REVOLUTIE VAN HET WOORD,

Kroonder Bussum, 1947, gebonden 40 blz.1e druk, Bayard Reeks 18 .

.

 

€ 5,00

23635

Bosman, Anthony

WITTE ZWANEN, ZWARTE ZWANEN,

De Semaphore-Pers Dordrecht, 1941, halflinnen 36 blz.1e druk, Illegale uitgave / secret printing / de Jong 104 120 ex.

De Jong nr. 104. Illustraties van Joop Lobler. Een van de 120 gesigneerde exemplaren,

 

€ 10,00

17169

Bouazza, Hafid,

Momo

Prometheus Amsterdam, 1998, karton 96 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 20,00

1314

Bourdaloue, Pere

Sermons de la Compagnie de Jesus pour les festes des Saints et pour des Vestures en Professions Religieuses,

. Amsterdam, 1712, Leer 322+26 blz.1e druk, , . .

Tome second,

 

€ 8,00

23892

BRAAK Menno ter en E. du PERRON,

Menno ter BRAAK / PERRON E. du  BRIEFWISSELING 1930-1940,

Oorschot Amsterdam, 1965, linnen met stofomslag 494 blz.1e druk, , . .

Deel III.

 

€ 7,00

1403

BRAAK Menno ter,

DR. MENNO TER BRAAK, "REINAERT UIT EIBERGEN" door B.Teipe en J.v. d.Woude,

De Vrije Bladen Amsterdam, 1936, oorspr. omslag 32 blz.1e druk, De Vrije Bladen 13/5 .

.

 

€ 5,00

1406

BRAAK Menno ter,

HAMPTON COURT,

Oorschot Amsterdam, 1964, linnen met licht besch. stofomslag 146 blz.1e druk, Serie Witte Olifant . .

.

 

€ 5,00

1392

Braak, Menno ter

CINEMA MILITANS,

De Gemeenschap Utrecht, 1929, oorspr. omslag 144 blz.1e druk, , . .

Prisma-Reeks no II, met illustraties, omslag licht verkleurd,

 

€ 20,00

1391

Braak, Menno ter

CINEMA MILITANS,

De Gemeenschap Utrecht, 1929, halflinnen 144 blz.1e druk, Prisma-Reeks No. II .

Illustraties,

 

€ 5,00

1393

Braak, Menno ter

DE ARTIKELEN OVER EMIGRANTENLITERATUUR 1933-1940 bijeengebr. door Francis Bulhof,

BZZTOH 's Gravenhage, 1980, paperback 244 blz.1e druk, , . .

leesvouw,

 

€ 5,00

1396

Braak, Menno ter

DE DUIVELSKUNSTENAAR een studie over Simon Vestdijk,

Veen Amsterdam, 1945, halflinnen 128 blz.1e druk, Prominentenreeks . .

naam schutblad,

 

€ 10,00

26597

Braak, Menno ter

De pantserkrant Een tragicomedie van wapens, schrijfmachines en idealen,

Nijgh & van Ditmar Rotterdam, 1935, ingenaaid met omslag 128 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 7,00

1405

Braak, Menno ter

HAMPTON COURT,

Nijgh & van Ditmar Rotterdam, 1931, bewerkt linnen 232 blz.1e druk, , . .

Bandontwerp Hans-Detlev VOSS.  Naam en datum schutblad. Ban ietsje roest.

 

€ 30,00

8479

Braak, Menno ter

HET TWEEDE GEZICHT,

L.Boucher 's Gravenhage, 1935, linnen 250++10 blz.1e druk, Folemprise . .

Portret gegraveerd door J. BUCKLAND WRIGHT. Bibliograpie door G.H. 's Gravesande.

 

€ 18,00

24715

Braak, Menno ter

Het tweede gezicht,

Oorschot Amsterdam, 1963, linnen met stofomslag 190 blz.1e druk, STOA-Reeks . .

.

 

€ 5,00

17669

Braak, Menno ter

IN GESPREK MET DE ONZEN,

Nijgh & van Ditmar Rotterdam, 1946, halflinnen 186 blz.1e druk, , . .

over o.a. Slauerhoff, Du Perron, Walschap,

 

€ 5,00

23220

Braak, Menno ter

IN GESPREK MET DE ONZEN,

Oorschot Amsterdam, 1964, ingenaaid met omslag 192 blz.1e druk, STOA-Reeks . .

.

 

€ 5,00

1411

Braak, Menno ter

IN GESPREK MET DE ONZEN, over o.a. Slauerhoff, Du Perron, Walschap,

Nijgh & van Ditmar Rotterdam, 1946, halflinnen 186 blz.1e druk, , . .

randjes verkleurd,

 

€ 5,00

1413

Braak, Menno ter

IN GESPREK MET DE VORIGEN,

Nijgh & van Ditmar Rotterdam, 1938, linnen 280 blz.1e druk, , . .

over o.a. Leopold, Multatuli, Couperus. Naam schutblad.

 

€ 5,00

1412

Braak, Menno ter

IN GESPREK MET DE VORIGEN,

Nijgh & van Ditmar Rotterdam, 1938, ingenaaid met omslag 280 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

13512

Braak, Menno ter

KRITIEK EN CRITERIA, Menno ter Braak en het literaire waardeoordeel, proefschrift van P.F.Schmitz,

. Amsterdam, 1979, ingenaaid 148 blz.1e druk, Proefschrift / Dissertatie . .

met stellingenblaadje, uitnodiging voor de verdediging van het proefschrift en de receptie en ex libris van Bert van Selm.

 

€ 10,00

26596

Braak, Menno ter

MEPHISTOPHELISCH,

Stols Maastricht, 1938, linnen 70 blz.1e druk, Ursa Minor 4 .

deel 4, naam schutblad,

 

€ 5,00

1417

Braak, Menno ter

OVER WAARDIGHEID EN MACHT, politiek-culturele kroniek,

De Bezige Bij Amsterdam, 1945, halflinnen 160 blz.1e druk, , . .

Randjes verkleurd

 

€ 5,00

24690

Braak, Menno ter

REINAERT OP REIS, essays,

A.A. Balkema Amsterdam, 1946, ingenaaid 152 blz.2e druk, , . .

1e druk is een illegale uitgave. Naam titelpagina.

 

€ 5,00

3118

Braak, Menno ter

VAN OUDE EN NIEUWE CHRISTENEN / DE NIEUWE ELITE,

Oorschot Amsterdam, 1961, linnen met licht besch. stofomslag 250 blz.1e druk, STOA-Reeks . .

.

 

€ 5,00

29202

Braak, Menno ter

VAN OUDE EN NIEUWE CHRISTENEN,

Nijgh & van Ditmar Rotterdam, 1937, bewerkt linnen 284 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

26600

Braak, Menno ter

VAN OUDE EN NIEUWE CHRISTENEN,

Nijgh & van Ditmar Rotterdam, 1937, linnen 284 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

22874

Braak, Menno ter

VAN OUDE EN NIEUWE CHRISTENEN,

Nijgh & van Ditmar Rotterdam, 1937, ingenaaid 284 blz.1e druk, , . .

Naam en datum schutblad.

 

€ 5,00

18329

Braak, Menno ter

VERZAMELDWERK deel 6. Kronieken,

Oorschot Amsterdam, 1950, linnen 684 blz.1e druk, , . .

dundruk,

 

€ 10,00

7334

Braak, Menno ter

VERZAMELDWERK deel 7: Kronieken,

Oorschot Amsterdam, 1980, linnen met stofomslag 664 blz.2e druk, , . .

dundruk,

 

€ 5,00

1450

BRACHES Ernst - JAMES Henry,

ENGEL EN AFGROND. Over "The Turn of the Screw" van Henry James met een voorwoord van Frans Kellendonk,

Meulenhoff Amsterdam, 1983, paperback 184 blz.1e druk, , . .

met foto's,

 

€ 15,00

11652

Braekman, Prof. Dr. W.L. (bezorgd en ingeleid)

ZELDZAME VOLKSBOEKEN UIT DE NEDERLANDEN, DEEL 1: DER VROUWEN natuere ende complexie Ende hoemen kennen sal vrouwen die van naturen vrolijck ende blijde zijn, ende gherne bi slapen Ende wat vrouwen dat van naturen swaer zijn, ende niet bi slapen,

Danthe St. Niklaas, 1980, gebonden 70 blz.1e druk, , . 530 ex.

een volksboek, naar de Utrechtse druk van Jan Berntsz. van omstreeks 1538, fascimile-uitgave op Ingres d'Arches-papier, oplage 530 ex., illustraties, ,

 

€ 15,00

11653

Braekman, Prof. Dr. W.L. (bezorgd en ingeleid)

ZELDZAME VOLKSBOEKEN UIT DE NEDERLANDEN, DEEL 2:VAN HEER FREDERICK VAN JENUEN IN LOMBAERDIEN

Danthe St. Niklaas, 1980, gebonden 58 blz.1e druk, , . 530 ex.

een Vlaams volksboek naar de Antwerpse druk van Willem Vorsterman uit 1531, fascimile-uitgave op Ingres d'Arches-papier, oplage 530 ex., illustraties,

 

€ 15,00

11651

Braekman, Prof. Dr. W.L. (bezorgd en ingeleid)

ZELDZAME VOLKSBOEKEN UIT DE NEDERLANDEN, DEEL 3: DER 1X QUAESTEN Warachtighe historien. Als van Jeroboan, Achab, Joram, ioden. Caym, Nero, Pylatus, heiden. Judas scharioth, Machamet, Julianus ap(o)stota, kerstenen, die alle een onsalich eynde hadden.

Danthe St. Niklaas, 1980, gebonden 82 blz.1e druk, , . 530 ex.

een Vlaams volksboek, naar de Antwerpse druk van Jan van Doesborch uit 1528, fascimile-uitgave op Ingres d'Arches-papier, oplage 530 genummerde exx., illustraties,

 

€ 5,00

1460

BRAKMAN Willem,

DE GRAAF VAN DEN HAAG,

Querido Amsterdam, 1986, linnen met stofomslag 134 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

1467

BRAKMAN Willem,

EEN WINTEREIS. Bandomslag Helmut SALDEN,

Querido Amsterdam, 1961, linnen met stofomslag 156 blz.1e druk, , . .

DEBUUT. Afdruk van cellotape op schutbladen,

 

€ 10,00

7726

Brederode, Desanne

Door mijn schuld,

Querido Amsterdam / Antwerpen, 2009, linnen met stofomslag 359 blz.1e druk, , . .

naam op schutblad,

 

€ 5,00

19790

BREEKVELDT W.F.G. e.a. - Margaretha H. SCHENKEVELD,

DE ACHTERVOLGING VOORTGEZET, OPSTELLEN OVER MODERNE LETTERKUNDE AANGEBODEN AAN PROF. DR. MARGARETHA H. SCHENKEVELD,

B. Bakker Amsterdam, 1989, paperback 418 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 10,00

1512

Breman, Willem Frederik,

De boodschap van het wilhelmus, een aanvullende studie,

Stols 's Gravenhage, 1951, linnen 72 blz.1e druk, , . .

genummerd exemplaar bestemd voor de schrijver. Met 2 platen,

 

€ 5,00

3822

Broekema, Pauline

Benjamin, Een verzwegen dood

Arb.pers Amsterdam / Antwerpen, 2001, paperback met flappen 274 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

17765

BROKKEN Jan,

ZAZA EN DE PRESIDENT,

Arb.pers Amsterdam, 1988, paperback 220 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

11810

BROM Gerard,

AREOPAAG,

Brand Hilversum, 1923, bewerkt linnen 220 blz.1e druk, , . .

met portrettekening, stempel titelpagina.

 

€ 23,00

24748

Brouwers, Jeroen

Anais Anais,

Bijenkorf ., 1991, paperback 64 blz.1e druk, , . .

.

afbeelding

€ 10,00

2820

Brouwers, Jeroen

Datumloze dagen,

Atlas Amsterdam / Antwerpen, 2008, linnen met stofomslag 190 blz.3e druk, , . .

naam op schutblad,

 

€ 16,00

20058

Brouwers, Jeroen

De laatste deur.  Essays over zelfmoord in de Nederlandstalige letteren,

Arb.pers Amsterdam, 1984, linnen met stofomslag 536 blz.2e druk, Synopsis . .

Uit de bibliotheek van Frank Herzen (kinderboeken auteur), zijn handtekening op schutblad,

 

€ 18,00

17177

Brouwers, Jeroen

De sprong,

Gelderse Culturele Raad Arnhem, 1985, paperback met flappen 84 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 8,00

18094

Brouwers, Jeroen

De valse revisor, Henk Spaan, Ijsbrand Stoker, Vic van de Reijt, Reinjan Mulder, Nico Scheepmaker, Piet Grijs en Bob Polak tegen Jeroen Brouwers,

Aarts Amsterdam, 1980, oorspr. omslag 72 blz.1e druk, , . .

foto achterplat, naam schutblad,

 

€ 10,00

19348

Brouwers, Jeroen

De zondvloed,

Arb.pers Amsterdam, 1988, paperback 762 blz.3e druk, , . .

.

 

€ 16,00

22504

Brouwers, Jeroen

Feuilletons. Proefnummer zomer 1996. Uitgeverij Noli me tangere, Zutendaal onder protectoraat van

Atlas Amsterdam / Antwerpen, 1996, oorspr. omslag 120 blz.1e druk, , . .

illustraties.

 

€ 5,00

21717

Brouwers, Jeroen

Geheime kamers,

Atlas Amsterdam / Antwerpen, 2000, paperback 494 blz.3e druk, , . .

.

 

€ 10,00

19926

Brouwers, Jeroen

Groetjes uit Brussel, Ansichtkaarten over liefde, literatuur en dood,

Manteau Brussel, 1969, paperback 120 blz.1e druk, 5de Meridiaan . .

ex-libris stempel op schutblad,

 

€ 15,00

1589

Brouwers, Jeroen

Helen Swarth. Haar huwelijk met Frits Lapidoth 1894-1910,

Arb.pers Amsterdam, 1985, paperback met flappen 218 blz.1e druk, Open Domein 15 .

.

 

€ 8,00

1591

Brouwers, Jeroen

Het tuurtouw, ter herinnering aan Geert van Oorschot,

Oorschot Amsterdam, 1989, paperback 70 blz.1e druk, , . .

.

grotere afbeelding

€ 275,00

1592

Brouwers, Jeroen

Het verzonkene,

Arb.pers Amsterdam, 1979, paperback met flappen 146+1 blz.1e druk, Nieuwjaarsgeschenk . 350 ex.

Een van de 350 gesigneerde exemplaren met los bijgeleverd portret getekend door Sigfried Woldhek

 

€ 16,00

1593

Brouwers, Jeroen

Het verzonkene,

Arb.pers Amsterdam, 1979, paperback met flappen 146 blz.1e druk, , . .

Randjes geschaafd, Uit de bibliotheek van Frank Herzen, Zijn handtekening op franse pagina

 

€ 22,00

1594

Brouwers, Jeroen

Hij is reeds aan de overzijde, necrologieen van schrijvers samengesteld en ingeleid door Jeroen Brouwers,

Thomas Rap A'dam/Brussel, 1986, oorspr. omslag 250 blz.1e druk, , . .

o.a. G.Bomans, L.P.Boon, Ida Gerhardt. Foto's.,

 

€ 16,00

23741

Brouwers, Jeroen

Joris Ockeloen en het wachten

Manteau 's Gravenhage / Brussel, 1967, paperback 168 blz.1e druk, Grote Marnix Pocket 27 .

.

 

€ 12,00

1596

Brouwers, Jeroen

Kladboek polemieken, opstellen, herinneringen,

Arb.pers Amsterdam, 1979, paperback 212 blz.1e druk, Synopsis . .

Randjes geschaafd.

 

€ 15,00

15898

Brouwers, Jeroen

Kladboek polemieken, opstellen, herinneringen,

Arb.pers Amsterdam, 1979, paperback 212 blz.1e druk, Synopsis . .

.

 

€ 25,00

17433

Brouwers, Jeroen

Klein leed, drie verhalen,

Corrie Zelen ., 1977, paperback 62 blz.1e druk, , . .

Uit de bibliotheek van Frank Herzen, Zijn handtekening op schutblad

 

€ 60,00

16264

Brouwers, Jeroen

Kroniek van een karakter. Deel 1: 1976-1981 De Achterhoek, Deel 2: 1982-1986 De Oude Faust,

Uitg. Hadewijch N.V. Schoten, 1986/87, linnen met stofomslag 400+448 blz.1e druk, , . .

2 delen

 

€ 10,00

7352

Brouwers, Jeroen

Stoffer en blik,

Atlas Amsterdam, 2004, paperback 240 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 15,00

19000

Brouwers, Jeroen

Van rondeel tot chanson,

. Amsterdam, 1963, geniet 16 blz.1e druk, AO boekje 948 .

foto's,

 

€ 18,00

20951

Brouwers, Jeroen

Winterlicht. Een vergeetboek,

Arb.pers Amsterdam, 1984, linnen met stofomslag 216 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 18,00

16765

Brouwers, Jeroen

Winterlicht. Een vergeetboek,

Arb.pers Amsterdam, 1984, linnen met stofomslag 216 blz.1e druk, , . .

Uit de bibliotheek van Frank Herzen (kinderboeken auteur), zijn handtekening op schutblad,

 

€ 20,00

1606

Brouwers, Jeroen

Zonder onderschriften, een dramatische dialoog, ,

Arb.pers Amsterdam, 1983, paperback 72 blz.2e druk, , . .

naam op schutblad,

 

€ 30,00

26624

Brouwers, Jeroen

Zonsopgagen boven zee,

Arb.pers Amsterdam, 1977, paperback 258 blz.1e druk, , . .

Uit de bibliotheek van Frank Herzen (kinderboeken auteur), zijn handtekening op schutblad,

 

€ 5,00

19940

Brouwers, Jeroen

Zonsopgangen boven zee,

ECI Utrecht, 1978, linnen met licht besch. stofomslag 258 blz.1e druk, , . .

Licentie-uitgave.

 

€ 5,00

13811

Brouwers, Jeroen / Bzzlletin

Bzzlletin no.  98, themanummer: Jeroen Brouwers,

BZZTOH 's Gravenhage, 1982, oorspr. omslag 88 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

20940

Brouwers, Jeroen / De Revisor

A.B.N. in Vlaanderen en Reinsma betrapt in De Revisor nr. 6 1975, blz. 69 t/m 72,

Athenaeum-Polak & Van Gennep Amsterdam, 1975, oorspr. omslag 4 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

30126

Brouwers, Jeroen / De Revisor

Beste Revisors in De Revisor nr. 5 1977, blz. 49 t/m 55,

Athenaeum-Polak & Van Gennep Amsterdam, 1977, oorspr. omslag 6 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

30125

Brouwers, Jeroen / De Revisor

Exitus Huug Pernath in De Revisor nr. 5 1975, blz. 83 t/m 85,

Athenaeum-Polak & Van Gennep Amsterdam, 1975, oorspr. omslag 3 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

1624

Brouwers, Jeroen / De Revisor

Overal stilte. Krekelbosse klaagzangen in De Revisor IV/4 blz. 14 t/m 23,

. ., 1977, oorspr. omslag 10 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

14758

Brouwers, Jeroen / De Revisor

Schrijverij die ons niet meer in geestdrift brengt of een literaire graf- en puintocht aan de hand van Wim Zaal gevolgd door Een bezoek aan de tandarts in De Revisor nr. 5 1976, blz. 73 t/m 79

Athenaeum-Polak & Van Gennep Amsterdam, 1976, oorspr. omslag 4 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 11,00

7603

Brouwers, Jeroen / e.a.,

Schrijversgezichten, 30 auteurs geportretteerd door Geert Kooiman,

. Amsterdam, 1990, bewerkt linnen 136 blz.1e druk, , . .

Uitgave bij gelegenheid van zestig jaar collectieve propaganda voor het Nederlandse boek,

 

€ 5,00

22400

Brouwers, Jeroen / Emmens, Jan / Tirade

Jeroen Brouwers: Jan Emmens (1924 - 1971), in Tirade 286 blz. 266 t/m 283,

Oorschot Amsterdam, 1983, oorspr. omslag 17 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 7,00

20493

Brouwers, Jeroen / en anderen

De Brakke Hond 80, Driemaandelijks literair tijdschrift met neus,

. ., 2003, paperback met flappen 180 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

21453

Brouwers, Jeroen / Het oog in 't zeil

Het talent voor menselijkheid Over Vsevolod Garsjin in Het oog in 't zeil Jaargang 6, nummer 3, blz. 22 t/m 27,

B. Bakker Amsterdam, 1989, oorspr. omslag 6 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

17098

Brouwers, Jeroen / Komma

Oom Igor in Komma 4 3e jaargang, blz. 3 t/m 17

. ., 1967, oorspr. omslag 15 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

17101

Brouwers, Jeroen / Maatstaf

Halbo C. Kool. Een jaargetijde, in de hel in MAATSTAF 1981 juni blz. 1 t/m 13,

Arb.pers Amsterdam, 1981, oorspr. omslag 13 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

25630

Brouwers, Jeroen / Maatstaf

J. Weverbergh en ergher in Maatstaf 1976 nr.12 blz. 1 t/m 27,

Arb.pers Amsterdam, 1976, oorspr. omslag 28 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

143

Brouwers, Jeroen / Maatstaf

Vlaanderen op zijn erghst in Maatstaf 1977 oktober1 blz. 1 t/m 23,

Arb.pers Amsterdam, 1977, oorspr. omslag 24 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 15,00

8144

Brouwers, Jeroen / Snoecks 80

Vliegen over de slagboom, in Snoecks 80 blz. 124 t/m 131,

. ., 1979, paperback 308 blz.1e druk, , . .

kreukje

 

€ 5,00

746

Brouwers, Jeroen / Tirade

Afscheid in Tirade 233 blz. 66 t/m 70,

Oorschot Amsterdam, 1978, oorspr. omslag 4 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

22399

Brouwers, Jeroen / Tirade

Bezonken Rood, Voorpublicatie van een fragment uit de te verschijnen roman, in Tirade 269 blz. 466 t/m 485,

Oorschot Amsterdam, 1981, oorspr. omslag 20 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

7667

Brouwers, Jeroen / Tirade

De Nieuwe Revisor,

Oorschot Amsterdam, 1979, oorspr. omslag 92 blz.1e druk, , . .

Speciaal TIRADE nummer, no. 250.

 

€ 5,00

1581

Brouwers, Jeroen / Tirade

De papieren lullepijp door Jeroen Brouwers in Tirade no. 257,

Oorschot Amsterdam, 1980, oorspr. omslag 19 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

14325

Brouwers, Jeroen / Tirade

Dirk Ayelt Kooiman en het Amsterdams Peil in Tirade 235 blz. 202 t/m 221

Oorschot Amsterdam, 1978, oorspr. omslag 20 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 10,00

17123

Brouwers, Jeroen / Tirade

Groetjes uit Brussel in Tirade 141, 143, 145, 147 en 148

Oorschot Amsterdam, 1968, oorspr. omslag . blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

30120

Brouwers, Jeroen / Tirade

Het (p)ikje van meneer van Tol in Tirade 244 blz. 187 t/m 191,

Oorschot Amsterdam, 1979, oorspr. omslag 5 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

8705

Brouwers, Jeroen / Tirade

Jan Emmens (1924-1971) in Tirade 286 blz. 266 t/m 283,

Oorschot Amsterdam, z.j., oorspr. omslag 18 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

30118

Brouwers, Jeroen / Tirade

Klad boek IV in Tirade 242 blz. 40 t/m 53,

Oorschot Amsterdam, 1979, oorspr. omslag 14 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 10,00

17147

Brouwers, Jeroen / Tirade

Kladboek I - II - III en IV in Tirade 236, 237, 239 en 242

Oorschot Amsterdam, 1979, oorspr. omslag . blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

14164

Brouwers, Jeroen / Tirade

Vlaamse flaters in Tirade 267 blz. 375 t/m 381,

Oorschot Amsterdam, 1981, oorspr. omslag 7 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

14129

Brouwers, Jeroen / Tirade

Zelfmoord en literatuur in Tirade 261 t/m 266,

Oorschot Amsterdam, 1980, oorspr. omslag . blz.1e druk, , . .

.

 

€ 7,00

18893

Brouwers, Marja

HAVINCK,

De Bezige Bij Amsterdam, 1984, paperback 180 blz.1e druk, , . .

DEBUUT,

 

€ 8,00

19789

Bruggen, Carry van

Hedendaags frtisjisme, met een voorwoord van Annie Romein- Verschoor,

Querido Amsterdam, 1980, linnen met stofomslag 240 blz.3e druk, , . .

met buikband,

 

€ 15,00

1643

Bruijn, Cor

Nederlandse sagen,

Ploegsma Amsterdam, 1946, bewerkt linnen 132 blz.1e druk, , . .

met twintig illustraties van R.H. van Rossem,

 

€ 5,00

14541

BRULEZ R. e.a.,

VERTELLEN,

Wereldbibliotheek Amsterdam, 1937, bewerkt linnen 252 blz.1e druk, , . .

Verhalen van R. BRULEZ, M. MATTHIJS, F.de PILLECIJN, W. PUTMAN, M. ROELANTS en L. ZIELENS, Naam schutblad.

 

€ 7,00

13769

Brunt, Emma

Mevrouw, ik groet u. Necrologieen van vrouwen samengesteld en ingeleid door Emma Brunt

Thomas Rap Amsterdam, 1987, paperback 200 blz.1e druk, , . .

met foto's,

afbeelding

€ 125,00

13014

Brusse, M.J.

 Boefje. Naar het leven verteld door M.J. Brusse op veertien steenen in prent gebracht en verlucht met bladversieringen en beginletters door Dirk Nijland. Band- en Rugstempels van denzelfden teekenaar,

Brusse Rotterdam, 1905, bewerkt linnen 166 blz.1e druk, , . 300 ex.

Bijgesloten de getypte tekst van de voorrede van Johan de Meester.  Geschept papier. Schutbladen gebruind, omslag lichte beschadigingen . Binnenwerk goed,

afbeelding

€ 10,00

14467

Brusselmans, Herman

De kus in de nacht,

Prometheus Amsterdam, 2002, paperback 614 blz.1e druk, , . .

.

afbeelding

€ 5,00

13077

Brusselmans, Herman / Strzelecki, Caryl

De koffer. Boris Vanderhoeven prive-detective,

Prometheus Amsterdam, 2000, karton z.pag. blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

18905

BUCH Boudewijn - MAATSTAF

Twaalf liedjes over de dood in Maatstaf 1976 nr.  blz. 13 t/m 19,

Arb.pers Amsterdam, 1976, oorspr. omslag 5 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

15086

BUCH Boudewijn - MAATSTAF,

De museale reizger in Maatstaf 1990 nummer 1/2 blz. 107 t/m 118,

Arb.pers Amsterdam, 1990, oorspr. omslag 12 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

18906

BUCH Boudewijn - MAATSTAF,

Gedichten in Maatstaf 1975 nr. 11 blz. 8 t/m 14,

Arb.pers Amsterdam, 1975, oorspr. omslag 7 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 7,00

2606

Buch, Boudewijn

Buch's Boeket 2,  Boudewijn Buch koos verhalen van  auters, o.a. B. Buch, Belcampo, Th. Rosenboom, Willem van Toorn, N. Matsier, B. den Uyl,

Querido Amsterdam, 1986, pocket 188 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 7,00

2604

Buch, Boudewijn

Buch's Boeket 3,  Boudewijn Buch koos verhalen van  auters, o.a. B. Buch,  Jan Arends, R. Campert, J. Cremer, J.A. Deelder, J. van Doorn, Harry Mulisch,

De Bezige Bij Amsterdam, 1986, pocket 194 blz.1e druk, , . .

.

afbeelding

€ 12,00

1695

Buch, Boudewijn

De boekhandel,

Scheltema & Holkema Amsterdam, 1985, geniet 20 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

20096

Buch, Boudewijn

De kleine blonde dood,

Arb.pers Amsterdam, 1990, pocket 196 blz.10e druk, , . .

Foto achterplat. Nummer en exlibris

 

€ 8,00

1195

Buch, Boudewijn

Eenzaam Eilanden, tweede deel,

Atlas Amsterdam / Antwerpen, 1993, paperback 248 blz.5e druk, , . .

foto's en register, naam op schutblad,

 

€ 10,00

1697

Buch, Boudewijn

Eilanden,

B. Bakker Amsterdam, 1991, paperback 224 blz.2e druk, , . .

Uitgebreide en geactualiseerde editie. Illustraties. Foto achterplat.

afbeelding

€ 45,00

17166

Buch, Boudewijn

Foto (uit "Een hol kinderhoofd in de leegte"),

. Leiden, 1973, . 1 blz.1e druk, , . .

ca. 40 x 40 cm

afbeelding

€ 20,00

13021

Buch, Boudewijn

Grafreizen,

. ., 1994, paperback 112 blz.1e druk, , . .

Uitgave van Vereniging voor Crematie AVVL t.g.v. 75e verjaardag, met foto's,

 

€ 20,00

30168

Buch, Boudewijn

Het geheim van Eberwein,

Arb.pers Amsterdam, 2003, linnen met stofomslag 196 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

27873

Buch, Boudewijn

Het geheim van Eberwein,

Arb.pers Amsterdam, 2003, linnen met stofomslag 196 blz.2e druk, , . .

.

 

€ 25,00

1711

Buch, Boudewijn

LOTTE een Wertheriade,

Tabula Amsterdam, 1986, ingenaaid 16 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 18,00

1715

Buch, Boudewijn

Weerzien,

Arb.pers Amsterdam, 1984, paperback met flappen 98 blz.1e druk, , . .

Met foto's van Klaas KOPPE.

 

€ 7,00

13853

Buch, Boudewijn - Maatstaf

 MAATSTAF 1983 nummer 6/7, POEZIENUMMER, o.a. Boudewijn Buch, J.A. Deelder, Harry Mulisch, Hans Warren, Willem van Toorn, Eva Gerlach, J.P. Guepin, Rabin Gangadin,

Arb.pers Amsterdam, 1983, oorspr. omslag 164 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

781

Buch, Boudewijn - Maatstaf

Boudewijn Maria, Ignatius Buch: Dichter door het lied omringt door Harry G.M. Prick in Maatstaf 1978 oktober blz. 21 t/m 29,

Arb.pers Amsterdam, 1978, oorspr. omslag 9 blz.1e druk, , . .

stempel op omslag,

 

€ 4,00

13834

Buch, Boudewijn - Maatstaf

MAATSTAF 1983 no.10/11: themanummer: POLEMIEK EN PAMFLET, o.a. over J. Brouwers, Boudewijn Buch, en inleiding Gerrit KOMRIJ,

Arb.pers Amsterdam, 1983, oorspr. omslag 172 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

15162

Buch, Boudewijn - Maatstaf

Over Arthur Rimbaud, een leraar Frans en mijzelf in Maatstaf 1979 mei / juni blz. 104 t/m 112,

Arb.pers Amsterdam, 1979, oorspr. omslag 9 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

25388

Buch, Boudewijn - Maatstaf

Rijmen op het ongestelde kind in Maatstaf 1977 augustus/september blz. 93 t/m 96,

Arb.pers Amsterdam, 1977, oorspr. omslag 4 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

14961

Buch, Boudewijn - Maatstaf

Sonnetten in Maatstaf 1978 juli blz. 10 t/m. 14,

Arb.pers Amsterdam, 1978, oorspr. omslag 5 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

1933

Buch, Boudewijn - Maatstaf

Zeven lamenti in Maatstaf 1980 november blz. 49 t/m 55,

Arb.pers Amsterdam, 1980, oorspr. omslag 7 blz.1e druk, , . .

.

afbeelding

€ 85,00

20054

Buch, Boudewijn & Drost, Paulinge

Plinius Pinguin, Een kinderroman,

Contact Amsterdam, 1990, gebonden 120 blz.1e druk, , . .

met illustraties van Pauline Drost,

 

€ 5,00

18301

Buch, Boudewijn / BZZLLETIN,

Bzzlletin no. 127. Interviews met Boudewijn Buch,

BZZTOH 's Gravenhage, 1985, oorspr. omslag 72 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 10,00

20263

Buch, Boudewijn / e.a.,

Vier visies op de dood. Bevat van Buch: Zingende botten. Andere bijdragen van Bert Keizer, Nico ter Linden en Kristien Hemmerechts,

CPNB Amsterdam, 2003, paperback z.pag. blz.1e druk, , . .

Vier deeltjes in cassette,

 

€ 5,00

14334

Buch, Boudewijn / Komrij, Gerrit - Bzzletin

BZZLLETIN, no.  75, themanummer: GERRIT KOMRIJ, bijdr. o.a. Boudewijn Buch,

BZZTOH 's Gravenhage, 1980, oorspr. omslag 96 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 8,00

25112

Buch, Boudewijn / Snoecks 93

Een feest voor het boek, Over het sterven van bibliotheken. Bijdrage van Boudewijn Buch in Snoecks '93,

. Gent, 1992, paperback 576 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

19931

Buch, Boudewijn / Tirade

Goethe en Eckermann: het eeuwige en het onvoltooide in Tirade 228/229 blz. 556 t/m 565,

Oorschot Amsterdam, z.j., oorspr. omslag 10 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

12529

BUDDINGH' Cees (vertaling),

EINDPUNT PADDINGTON door John WAIN,

Sijthoff Leiden, 1968, paperback 192 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 12,00

1780

Buddingh' Cees / Schippers, K.

128 vel schrijfpapier,

Querido Amsterdam, 1967, paperback 128 blz.1e druk, Barbarberboek . .

illustraties

 

€ 30,00

25331

Buddingh', C.

Verzen van een Dordtse Chinees,

De Bezige Bij Amsterdam, 1980, paperback met flappen 64 blz.1e druk, , . .

Met opdracht en gesigneerd,

 

€ 5,00

23573

Buddingh', Cees

HET KIND EN HET DIER,

. 's Gravenhage, z.j., geniet 12 blz.1e druk, , . .

Sinaspril essay no.7. Illustraties Arthur GOLDSTEEN,

 

€ 5,00

1765

Buddingh', Cees

MISBRUIK WORDT GESTRAFT,

De Bezige Bij Amsterdam, 1967, paperback 156 blz.1e druk, Literaire Reuzenpocket 228 .

.

 

€ 10,00

1770

Buddingh', Cees

Spectrum citatenboek. Duizenden citaten, naar onderwerp gerangschikt. Samengesteld door C. Buddingh',

Het Spectrum Utrecht, 1984, karton 770 blz.8e druk, , . .

.

 

€ 5,00

12194

Burssens, Gaston / Boon, L.P.

HERINNERING, met een inleiding van L.P.Boon,

Arb.pers Amsterdam, 1976, ingenaaid met omslag 66 blz.1e druk, , . 1000 ex.

Genummerd exemplaar., met foto's, cellofaan omslag zoals gebruikelijk iets los,

 

€ 20,00

1813

Busken Huet Cd

Brieven aan E.J. Potgieter, 3 delen, uitgegeven door Albert Verwey,

Tjeenk Willink Haarlem, 1925, bewerkt linnen 240+250+224 blz.1e druk, , . .

goede set, rugjes licht verkleurd,

 

€ 5,00

3179

BUSKEN HUET Cd,

HET LAND VAN REMBRAND studien over de Noordnederlandsche beschaving in de zeventiende eeuw,

Tjeenk Willink Haarlem, 1941, linnen 642 blz.6e druk, , . .

Illustraties.

 

€ 10,00

9194

Buuren, A.M.J. van (inleiding)

Suster Bertken. Twee bij Jan Seversz in Leiden verschenen boekjes,

Stichting UTI Utrecht, 1989, pocket z.pag. blz.2e druk, , . .

facsimile,

 

€ 5,00

16276

CAMPENHOUT F. van - CAMPERT Remco,

REMCO CAMPERT door F. van Campenhout,

Orion Brugge, 1979, paperback 116 blz.1e druk, Grote Ontmoetingen Literaire monografieen . .

illustraties.

afbeelding

€ 10,00

21474

Campert, Jan

Slordig beheer,

Leopold 's Gravenhage, 1941, ingenaaid 85 blz.1e druk, , . .

randjes verkleurd

 

€ 5,00

25157

Campert, Remco

Alle dagen feest,

Arb.pers Amsterdam, 1955, ingenaaid met omslag 78 blz.1e druk, Boekvink . .

naam op franse pagina,

 

€ 5,00

1866

Campert, Remco

CAMPERT COMPLEET alle verhalen,

De Bezige Bij Amsterdam, 1971, linnen met licht besch. stofomslag 672 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 75,00

17229

Campert, Remco

Campert compleet in cassette - bevat: De gedichten . De romans en novellen . De verhalen

De Bezige Bij Amsterdam, 2004, cassette 874+892+710 blz.1e druk, , . .

3 paperbacks in casette, 1e gezamenlijke druk, Cassette gesigneerd,

 

€ 35,00

1886

Campert, Remco

Op reis,

De Harmonie Amsterdam, 1974, bewerkt linnen 32 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 10,00

1905

Canaponi,Patrizio = Heijden, A.F.Th. van der

De draaideur,

Querido Amsterdam, 1979, paperback 118 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 10,00

1913

Cantens, Lode

Het leven aan den stroom,

Strengholt Amsterdam, 1942, halflinnen 131 blz.1e druk, , . .

verlucht met houtgravures door Luc de Jaegher,

 

€ 4,00

1972

CARMIGGELT Simmon - RUITER C. de,

OVER HET PROZA VAN S. CARMIGGELT,

Wetenschappelijke Uitgever Amsterdam, 1979, oorspr. omslag 148 blz.1e druk, Synthese . .

.

 

€ 5,00

11987

CARMIGGELT Simon (tekst),

TEKENEND VOOR AMNESTY,

. ., z.j. (1977),, oorspr. omslag z.p. blz.1e druk, , . .

o.a. F. BEHRENDT, J. COLLIGNON, T. JANSSEN, F. MULLER, L. MUNNIK, OPLAND, P.v.STRAATEN, YRRAH, S. VERWEY, kreukje voor- en achterplat,

 

€ 5,00

11985

Carmiggelt, Simon

ALLE ORGELS SLAPEN,

Arb.pers Amsterdam, 1961, oorspr. omslag 112 blz.1e druk, , . .

Band Helmut SALDEN.

afbeelding

€ 125,00

15139

Carmiggelt, Simon

Duiveland komt nooit weer droog,

. ., 1993, map 14 blz.1e druk, , . .

Uitgave van Adri M. Leijdekkers - Nieuwerkerk, Oplage 100 nummerde ex., dit is nummer 41,

 

€ 5,00

18653

Carmiggelt, Simon

MAG 'T EEN IETSJE MEER ZIJN, een eigen keuze uit alle bundels,

Arb.pers Amsterdam, 1983, linnen met stofomslag 444 blz.1e druk, , . .

Illustraties van Peter van STRAATEN.

 

€ 5,00

15594

Carmiggelt, Simon

Punishment / a slight adventure in DELTA WINTER 1967-68 A Review of Arts Life and Thought in the Netherlands, blz. 63 en 64,

. Amsterdam, 1967, oorspr. omslag 96 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

1979

Carmiggelt, Simon

RESIDENTIE VAN MIJN JEUGD Haagse verhaaltjes,

BZZTOH 's Gravenhage, 1977, oorspr. omslag 40 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

14911

Carmiggelt, Simon

S. CARMIGGELT UIT EN OVER ZIJN WERK,

Arb.pers Amsterdam, 1972, paperback 88 blz.2e druk, , . .

Vermeerderde druk van het boekje dat verscheen ter gelegenheid van Carmiggelts bekroning met de Amsterdamse-Boekverkopersprijs op 1 maart 1967. Met Foto's. Kreukje achterplat.

 

€ 50,00

11354

Carmiggelt, Simon

SPECIAAL VOOR U Een klein feestgeschenk van de Paroolpers,

Het Parool Amsterdam, 1972, ingenaaid met omslag 48 blz.1e druk, Niet in de handel / Not issued for sale . .

GESIGNEERD en met OPDRACHT,  illustraties Charles BOOST,

 

€ 50,00

15266

Carmiggelt, Simon

SPECIAAL VOOR U Een klein feestgeschenk van de Paroolpers,

Het Parool Amsterdam, 1976, ingenaaid met omslag 52 blz.1e druk, Niet in de handel / Not issued for sale . .

GESIGNEERD en met OPDRACHT,  illustraties Charles BOOST,

 

€ 5,00

14150

Carmiggelt, Simon

The Horse / a slight adventure in  DELTA WINTER 1965-66, A Review of Arts Life and Thought in the Netherlands, FRIESLAND NUMBER, blz. 65 en 66,

. Amsterdam, 1965, oorspr. omslag 96 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 60,00

15175

Carpentier, Jeroen de / Visser, Eduard

Akersloot, Noord-Holland in proza, poezie en prenten,

Eigen beheer Haarlem, 1993, ingenaaid met omslag 8 blz.1e druk, , . 125 ex.

Een uitgave van de Culturele Raad Noord-Holland, 1 van de 25 genummerde h.c. exemplaren,  Met een zeefdruk van Jeroen de Carpentier,

 

€ 75,00

16221

Catalogus,

Catalogus van de Bibliotheek der Koninklijke Vlaamsche Academie voor taal- en letterkunde te Gent,

Eigen beheer Gent, 1898, linnen 607 blz.1e druk, , . .

gebonden in groen linnen band,

 

€ 15,00

25309

Centauer,

Centauer, internationaal cultureel maandblad. 1e jaargang no.6-7-8-10-11-12, 2e jaargang no. 1,

Eigen beheer Amsterdam, 1946/47, oorspr. omslag z.pag. blz.1e druk, , . .

.

 

€ 10,00

2079

CHAMULEAU Rody - DENDERMONDE Max,

UW KOP IN DE OVEN. Anekdoten uit het Rijk van de Literatuur met o.a. L.P. Boon, W.F. Hermans, G. Reve en een inleiding van Max Dendermonde,

Bosbespers Oosterbeek, 2001, ingenaaid 52 blz.1e druk, , . 101 ex.

met foto's, genummerd,

 

€ 10,00

28564

Chapkis, Raoul

Verzameld werk,

Querido Amsterdam, 1981, linnen met licht besch. stofomslag 248 blz.1e druk, , . .

Met tekeningen van Peter VOS,

 

€ 10,00

7327

CHARITE Dr. J. e.a.,

BIOGRAFISCH WOORDENBOEK VAN NEDERLAND, deel I,

Nijhoff 's Gravenhage, 1979, linnen met stofomslag 680 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

19446

Charles, J.B.

DE MENSENETER VAN NOWAWES en andere verhalen,

De Bezige Bij Amsterdam, 1956, linnen met licht besch. stofomslag 80 blz.1e druk, Serie De Literaire Raat . .

.

 

€ 10,00

18760

CHRISTIAENS A.G.,

DE LAATSTE OORLOG. NOVELLEN OVER 40-45. Met o.a. Piet van Aken, Hugo Claus,

Davidsfonds Leuven, 1996, linnen met stofomslag 40 blz.2e druk, , . .

.

 

€ 5,00

15043

CHRYSALLIS 1978-1981,

CHRYSALLIS 1978-1981 door Marion Snetselaar, monografieën van literaire tijdschriften,

Nijhoff Leiden, 1987, paperback 122 blz.1e druk, , . .

Illustraties,

 

€ 5,00

15397

Claus, Hugo

Belladonna.  Scenes uit het leven in de provincie,

De Bezige Bij Amsterdam, 1994, linnen met stofomslag 352 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

20658

Claus, Hugo

Belladonna.  Scenes uit het leven in de provincie,

De Bezige Bij Amsterdam, 1994, linnen met stofomslag 352 blz.1e druk, , . .

ex librisstempel

 

€ 5,00

22795

Claus, Hugo

Belladonna.  Scenes uit het leven in de provincie,

De Bezige Bij Amsterdam, 1994, paperback 352 blz.1e druk, , . .

.

grotere afbeelding

€ 65,00

2151

Claus, Hugo

De koele minnaar,

De Bezige Bij Amsterdam, 1956, linnen met licht besch. stofomslag 192 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 65,00

27651

Claus, Hugo

De metsiers,

Manteau Brussel, 1950, linnen met beschadigde stofomslag 176 blz.1e druk, , . .

DEBUUT. 1/3 deel van de voorzijde van de stofomslag is verwijderd.

 

€ 35,00

19938

Claus, Hugo

De vluchtende Atalanta,

Pink Editions & Productions Antwerpen, 1977, linnen 116 blz.1e druk, , . 765 ex.

met 7 illustraties, genummerd exemplaar, naam op schutblad,

 

€ 30,00

28625

Claus, Hugo

De zwarte keizer, verhalen,

De Bezige Bij Amsterdam, 1958, ingenaaid 252 blz.1e druk, , . .

goed exemplaar,

 

€ 5,00

2160

Claus, Hugo

De zwarte keizer, verhalen,

De Bezige Bij Amsterdam, 1958, ingenaaid 252 blz.1e druk, , . .

omslag licht vlekkerig,

 

€ 10,00

23742

Claus, Hugo

De zwarte keizer, verhalen,

De Bezige Bij Amsterdam, 1958, oorspr. omslag 252 blz.1e druk, , . .

Omslag licht verkleurd, naam schutblad,

afbeelding

€ 5,00

29366

Claus, Hugo

Het laatste bed,

De Bezige Bij Amsterdam, 1998, linnen met stofomslag 80 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

25222

Claus, Hugo

Het teken van de ram. Jaarboek voor de Claus-studie nr. 1,

De Bezige Bij Amsterdam, 1994, paperback 252 blz.1e druk, , . .

Met illustraties,

 

€ 30,00

24537

Claus, Hugo

Het verdriet van Belgie,

De Bezige Bij Amsterdam, 1983, linnen met stofomslag 290 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 15,00

26715

Claus, Hugo

Het verdriet van Belgie,

De Bezige Bij Amsterdam, 1986, linnen met stofomslag 776 blz.11e druk, , . .

.

 

€ 30,00

23173

Claus, Hugo

Het verdriet van Belgie, 1e hoofdstuk,

De Bezige Bij Amsterdam, 2007, ingenaaid z.pag. blz.1e druk, , 2 .

Ter gelegenheid van de jaarwisseling 2007-2008 stuurde De Bezige Bij aan vrienden en relaties een fascimile van het handgeschreven eerste hoofdstuk van Het Verdriet Van Belgie, samen met een brief aan zijn toenmalige redacteur Oscar Timmers,

 

€ 165,00

14847

Claus, Hugo

I don't care zonder etsen van Reinhoud,

Uitgeverij AMO Amstelveen, 1996, oorspr. omslag z.p. blz.1e druk, , . 50 ex.

In plastic hoes, dit is nummer 19, gesigneerd

 

€ 5,00

100

Claus, Hugo

Jessica! Een toneelstuk,

De Bezige Bij Amsterdam, 1977, paperback 128 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 20,00

28700

Claus, Hugo

Karel Appel. Schilder,

Strengholt Amsterdam, 1964, karton 160 blz.1e druk, Mammoet Reeks 25 .

Omslagontwerp en illustraties Karel APPEL, exlibris

 

€ 10,00

22398

Claus, Hugo

Karel Appel. Schilder,

Strengholt Amsterdam, 1964, karton 160 blz.1e druk, Mammoet Reeks 25 .

Omslagontwerp en illustraties Karel APPEL, naam op schutblad,

 

€ 5,00

2174

Claus, Hugo

Karel Appel. Schilder,

Strengholt Amsterdam, 1964, karton 160 blz.1e druk, Mammoet Reeks 25 .

Omslagontwerp en illustraties Karel APPEL,

 

€ 75,00

2180

Claus, Hugo

Natuurgetrouw,

De Bezige Bij Amsterdam, 1954, ingenaaid 108 blz.1e druk, Ultimatumreeks . 500 ex.

Oplage 500 genummerde exemplaren,

 

€ 10,00

29974

Claus, Hugo

Natuurgetrouw,

De Bezige Bij Amsterdam, 1954, linnen met licht besch. stofomslag 108 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

2186

Claus, Hugo

Schaamte,

De Bezige Bij Amsterdam, 1972, paperback 192 blz.1e druk, Literaire Reuzenpocket 395 .

No. 395. Naam schutblad.

 

€ 5,00

20598

Claus, Hugo

Schaamte,

De Bezige Bij Amsterdam, 1972, paperback 192 blz.1e druk, Literaire Reuzenpocket 395 .

.

 

€ 5,00

23195

Claus, Hugo

Schaamte,

De Bezige Bij Amsterdam, 1972, paperback 192 blz.1e druk, Literaire Reuzenpocket 395 .

No. 395, leesvouw, naam op schutblad,

 

€ 5,00

19016

Claus, Hugo

Schaamte,

De Bezige Bij Amsterdam, 1972, paperback 192 blz.1e druk, Literaire Reuzenpocket 395 .

No. 395. Een paar vlekjes schutblad.

 

€ 20,00

2166

Claus, Hugo

Verhalen,

De Bezige Bij Amsterdam, 1999, linnen met stofomslag 551 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

13804

Claus, Hugo - BZZLLETIN,

BZZLLETIN, no. 113, themanummer: HUGO CLAUS,

BZZTOH 's Gravenhage, 1984, oorspr. omslag 76 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 25,00

1143

Claus, Hugo / Boon, Louis Paul

Louis Paul Boon,

Manteau Brussel, 1964, karton 48 blz.1e druk, Monografieen over vlaamse letterkunde . .

met foto's, naam schutblad

 

€ 8,00

22676

Claus, Hugo / Dutting, Hans

Over Hugo Claus via bestaande modellen. Beschouwingen over het werk van Hugo Claaus samengesteld door Hans Dutting,

De Prom Baarn, 1984, paperback 272 blz.1e druk, , . .

.

afbeelding

€ 20,00

2191

Claus, Hugo / Roos, R.,

Hugo Claus V.nus Vulgaris, Catalogus van erotische kunstwerken van Hugo Claus,

. Brussel, 1992, oorspr. omslag 28 blz.1e druk, , . .

Tweetalig Nederlands/Frans,

 

€ 10,00

17030

CLEERDIN Vincent,

SAGEN VAN BRABANT,

Brusse Rotterdam, 1929, ingenaaid 92 blz.1e druk, , . .

Met houtsneden van J. FRANKEN Pzn., boekverzorging S.H. de Roos, Brusse-cat. nr. 648, onderzijde gedeeltelijk zeer lichte vochtschade,

 

€ 35,00

29273

CLERCK Walter de,

ZUID NEDERLANDS WOORDENBOEK,

Nijhoff 's Gravenhage / Antwerpen, 1981, linnen met stofomslag XXXIX-854 blz.1e druk, , . .

Voorwoord. Inleiding. Lijst van redactionele afkortingen.  Aanwijzingen voor het gebruik. Woordenboek A - Z. Lijst van vormvarianten. Lijst van Franse leenwoorden. Register van woordenlijst-woorden. Synoniemenlijst. Bronnenlijst.

 

€ 7,00

23608

Cocheret, Ch.A.

Poppenkast, vijftig schetsboekbladen uit de NRC met teekeningen van den schrijver,

Brusse Rotterdam, 1937, linnen met beschadigde stofomslag 152 blz.2e druk, , . .

.

 

€ 10,00

20987

COENEN Frans,

ONPERSOONLIJKE HERINNERINGEN,

Bruna Utrecht, z.j., bewerkt linnen 224 blz..e druk, , . .

.

 

€ 5,00

17645

COENEN Frans,

REIZEN, een uitweiding en inwijding,

Querido Amsterdam, 1929, oorspr. omslag 116 blz.1e druk, , . .

omslag licht verkleurd, rugje is licht beschadigd, naam op binnenzijde omslag,

 

€ 5,00

19026

COENEN Frans,

ZONDAGSRUST, met flaptekst van Simon CARMIGGELT,

Oorschot Amsterdam, 1965, linnen met stofomslag 140 blz.1e druk, Serie Witte Olifant . .

Naam schutblad

 

€ 5,00

23222

COHEN Alexander,

VAN ANARCHIST TO MONARCHIST,

Oorschot Amsterdam, 1961, ingenaaid met omslag 350 blz.1e druk, STOA-Reeks . .

2 delen

 

€ 5,00

12889

Coolen, Antoon

HOSPODA U NESVARU. Vertaling van "Herberg in 't misverstand",

Nijgh & van Ditmar Praha, 1970, linnen met stofomslag 239 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

19451

CORT Martijn [=Johan van der Woude]

ZEVEN BRIEVEN,

De Bezige Bij Amsterdam, 1944, ingenaaid 68 blz.1e druk, Serie Quousque Tandem . .

Illegale uitgave. De Jong no. 160 GENUMMERD exemplaar. Ex kibris. Rugje bruin.

 

€ 5,00

2366

COSTER Dirk,

SCHETSBOEK,

Van Loghum Slaterus Arnhem, 1931, ingenaaid 60 blz.1e druk, , . .

GENUMMERD EN GESIGNEERD exemplaar, Rugje ontbreekt, cellotape resten op voor- en achterplat.

 

€ 10,00

29822

Couperus, L. / Reijnders, Karel Alfons Petrus

COUPERUS BIJ VAN DEYSSEL een chronische konfrontatie in beschouwingen, brieven en notities,

Athenaeum-Polak & Van Gennep Amsterdam, 1968, linnen met licht besch. stofomslag 668 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

5898

Couperus, Louis

ALS IK 'BIJVOORBEELD' DE GEEST VAN MIJN MOEDER OP DEN RAND VAN MIJN BED ZAG ZITTEN', Occulte teksten verzameld door Karel Reijnders,

Veen Utrecht / Antwerpen, 1986, paperback 232 blz.1e druk, , . .

Nieuwe vermeerderde editie. Illustraties.

 

€ 5,00

1216

Couperus, Louis

ANTIEK TOERISME,

Van Holkema & Warendorf Amsterdam, z.j., linnen met licht besch. stofomslag 152 blz..e druk, , . .

naam schutblad,

 

€ 5,00

12656

Couperus, Louis

ANTIEK TOERISME, roman uit oud-Egypte,

. Amsterdam, 1987, linnen met stofomslag 168 blz.1e druk, Volledige Werken 30 .

.

afbeelding

€ 65,00

27153

Couperus, Louis

Babel,

Veen Amsterdam, z.j. (1901), linnen 200 blz.1e druk, , . .

Bandontwerp Jan Toorop, van Vliet pag. 212 n2. 1,naam op schutblad en onderzijde rugje licht geschaafd, verder goed exemplaar,

 

€ 5,00

8185

Couperus, Louis

BESCHOUWINGEN OVER HET WERK VAN LOUIS COUPERUS (1863 - 1923) door Prof. Dr. K.J. Popma,

Buijten & Schipperheijn Amsterdam, 1968, oorspr. omslag 268 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

2382

Couperus, Louis

DE ANTIEKE VERHALEN,

Athenaeum-Polak & Van Gennep Amsterdam, 1980, linnen met licht besch. stofomslag 548 blz.1e druk, Grote Bellettrie Serie . .

.

 

€ 25,00

25154

Couperus, Louis

DE ANTIEKE VERHALEN,

Athenaeum-Polak & Van Gennep Amsterdam, 1980, linnen met stofomslag 548 blz.1e druk, Grote Bellettrie Serie . .

.

 

€ 40,00

27154

Couperus, Louis

DE BOEKEN DER KLEINE ZIELEN Het late leven, 2 delen in een band,

Veen Amsterdam, ., bewerkt linnen 180+184 blz.1e druk, , . .

Bovenzijde rugje iets beschadigd, Exlibris

 

€ 20,00

2386

Couperus, Louis

De Komedianten,

Athenaeum-Polak & Van Gennep Amsterdam, 1968, linnen met stofomslag 328 blz.6e druk, Grote Bellettrie Serie . .

.

 

€ 10,00

16008

Couperus, Louis

DE VERLIEFDE EZEL,

Nijgh & van Ditmar Rotterdam, 1918, ha