Antiquariaat

Henk van der Burg

info@henkvanderburg.nl

http://www.henkvanderburg.nl

 

 

 

Fotografie / Photograpy

 

afbeelding

PRIJS

BOEKNUMMER

AUTEUR

TITEL

UITGAVE

OPMERKINGEN

 

€ 20,00

13820

Asaba, Katsumi (art dir.) / Okuda, Seiki / Yamamoto, Akira / Komoto, Akira

Photographers Index 1

. Tokyo, 1985, linnen met stofomslag 425 blz.1e druk, , . .

Text in English/ Japanese

 

€ 8,00

15697

Beer Poortugael, Jhr. W.L. den

Veere zoals het reilt en zeilt,

Eigen beheer ., 1970, oorspr. omslag z.p. blz.1e druk, , . .

Spiraalband met 44 zwart / wit platen

afbeelding

€ 10,00

14717

Berssenbrugge, Henri / Nieuwenhuijzen, Kees (samenstelling)

Henri Berssenbrugge. Straat- en landleven 1900-1930,

Van Gennep Amsterdam, 1976, oorspr. omslag 157 blz.1e druk, , . .

Met een voorwoord van H.J.Scheffer en C.H.Slechte, illustrates.

 

€ 25,00

13805

Blanca, Paul - Dalsta, Koos

Timing, Portretfotografie en poezie,

De Woelrat Amsterdam, 1986, oorspr. omslag 56 blz.1e druk, , . .

foto's,

 

€ 40,00

15088

Blumenfeld, Erwin / Teicher Hendel (text by), Besset, Maurice (introduction by)

 Blumenfeld, My One Hundred Best Photos,

Rizzoli New York, 1981, linnen met licht besch. stofomslag 140 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 15,00

3761

Bubriski, Kevin

Pilgrimage: Looking at Ground Zero,

PowerHouse Books New York, 2002, linnen met stofomslag 96 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 20,00

5907

Buckland, David

Davd Buckland, Espace Photo Paris,

. Paris, 1998, oorspr. omslag 48 blz.1e druk, , . .

foto's

 

€ 30,00

19797

Caldenborgh, J.N.A. van

Exposure

. Rotterdam, 1996, linnen 196 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

24176

CALI Francois - BRUGGE,

BRUGES Au berceau de la peinture flamande, avec 97 photographies en noir et 4 planches en couleurs de Jeannn-Pierre SUDRE,

Arthaud Paris, 1963, linnen met licht besch. stofomslag 246 blz.1e druk, , . .

Band verkleurd. Stempel 'Presse',

afbeelding

€ 45,00

3415

Cameron, Julia Margaret (Photography) / Colin Ford (text),

The Cameron Collection: An Album of Photographs by Julia Margaret Cameron Presented to Sir John Herschel by [Photography]Cameron, Julia Margaret; Colin Ford (text) ,

Van Nostrand Reinhold London, 1975, linnen met stofomslag 144 blz.1e druk, , . .

Paginagrootte afbeeldingen

 

€ 50,00

8952

COE Brian,

DE CAMERA van Daguerre tot nu,

Elsevier A'dam/Brussel, 1978, linnen met stofomslag 240 blz.1e druk, , . .

afm., 26,5x27 cm., veel illustraties,

 

€ 10,00

23181

Coe, Brian

Cameras, From Daguerreotypes to Instant Pictures,

Marshall Cavendish London, 1978, linnen met stofomslag 240 blz.1e druk, , . .

afm., 26,5x27 cm., veel illustraties,

 

€ 40,00

10708

Commercial Photography exposed 1

Commercial Photography exposed, Extensive coverage of the best international photographers,

Japan Creators' Association Tokyo, 1983, Portfolio XXXII+432+14 blz.1e druk, , . .

With the original wrap-around band, Text in English and in Japanese,

 

€ 25,00

25768

Coppens, Martien

De mensch in de fotografie. Leerboek voor portretfotografie,

Focus n.v. Bloemendaal, 1946, halflinnen 264 blz.1e druk, , . .

Randjes verkleurd

afbeelding

€ 8,00

14187

Coppens, Martien

Gedachten in steen. De kathedrale basiliek van St. Jan te 's-Hertogenbosch. Inleiding P.Concorius van Goirle

Elsevier Amsterdam, 1948, bewerkt linnen 100+12 blz.2e druk, , . .

100 platen + 12 blz. Tekst, randjes verkleurd,

 

€ 10,00

21454

Czech Socialist Republic (Czechoslovakia). Ministerstvo kultury

Co je fotografie: 150 let fotografie = What is photography : 150 years of photography,

. Praha, 1989, oorspr. omslag 392 blz.1e druk, , . .

Exhibition held in Prague, Aug. 1-Sept. 30, 1989, organized by Ministerstvo kultury CSR and other institutions, Texte in Tschechisch und Englisch.

afbeelding

€ 25,00

5174

Denderen, Ad van / Kleijwegt, Margalith (voorwoord)

Welkom in Suid-Afrika, portret van een mijnstad,

Focus n.v. Amsterdam, 1991, oorspr. omslag 120 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 50,00

2850

D'Haese, Kristiane / Struye, Jean

Zeil… m'n zee m'n ziel. Met foto's van Jean Struye en tekst van Kristiane D'Haese,

Drukkerij De Roover Antwerpen, 1980, karton z.pag. blz.1e druk, , . .

zwart/wit foto's,

 

€ 5,00

23790

DUNAS Jeff,

JEFF DUNAS,

. Berlin, 1989, oorspr. omslag 80 blz.1e druk, , . .

Text in English, German and French. Dunas' individual style and technical skill find expression in his timeless and captivating photographs of women. Nude photography.

 

€ 30,00

1947

Elsken, Ed van der

Eye love you. Mensenboek, vrouwen-, mannenboek, libido-, sex-, liefdes-, vriendschapsboek. Boek van geluk, verdriet, lijden, dood, strijd, moet, vitaliteit.

Van Holkema & Warendorf Bussum, 1977, gebonden z.p. blz.2e druk, , . .

.

 

€ 40,00

29222

Elsken, Ed van der

Eye love you. Mensenboek, vrouwen-, mannenboek, libido-, sex-, liefdes-, vriendschapsboek. Boek van geluk, verdriet, lijden, dood, strijd, moet, vitaliteit.

Van Holkema & Warendorf Bussum, 1977, halflinnen z.p. blz.1e druk, , . .

.

afbeelding

€ 30,00

21944

Elsken, Ed van der

Hallo, Fotoboek,

Van Holkema & Warendorf Bussum, 1978, gebonden z.p. blz.1e druk, , . .

.

afbeelding

€ 35,00

3308

Elsken, Ed van der

Jong Nederland. Adorabele rotzakken 1947-1987,

B. Bakker Amsterdam, 1987, paperback z.pag. blz.1e druk, , . .

fotoboek, met vele tientallen foto's in zwart-wit en kleur,

afbeelding

€ 100,00

9678

Elsken, Ed van der

Wereldreis in fotos, 4 delen / 4 Volumes,

. Leeuwarden, [ca.1967-68], oorspr. omslag 52+52+52+52 blz.1e druk, , . .

4 volumes 25 x 25 cm, Foto΄s van Kinderen, Het Verre Oosten, Afrika, Noord- en Zuid Amerika, randjes verkleurd,

afbeelding

€ 40,00

21479

Feith, Jan / e.a.

Ons eigen land 1883-1908 4 delen, 1 Tusschen Amsterdam en Arnhem, 2 Tusschen de zeeλn en achter het duin, 3 Van de Geldersche heuvelen, bosschen en heiden naar het land vd wijde vlakten, 4 Ons delta-land. Van de zuidelijke zandvlakten en heuvelrijen,

. ., 1908, bewerkt linnen . blz.2e druk, , . .

1: 63 blz. Tekst + foto's, 2: 67 blz. Tekst + foto's 3: 66 blz. Tekst + foto's, 4: 66 blz. Tekst + foto's + inhoud,, Uitgave ANWB, Algemeenen Nederlandschen Wielrijdersbond, t.g.v. 25 jarig bestaan,

afbeelding

€ 25,00

15395

Fieger, Erwin

Japan. Sunrise Islands. Mit einem Vorwort von L. Fritz Gruber

. Dusseldorf, 1971, halflinnen n.p. blz.1e druk, , . .

Accidentia Druck- und Verlags-GmbH, Mit 160 farbigen Bildtafeln und unpaginierte Textseiten. 31,5 x 44 cm, In deutscher, englischer und franzφsischer Sprache.

 

€ 15,00

18555

Fotofestival,

Fotofestival Naarden 13 mei t/m 6 juni '99,

Eigen beheer Naarden, 1999, Doos 96 blz.1e druk, , . .

Compleet in doos met bijbehorend boek en folders,

afbeelding

€ 8,00

15023

Frijtag Drabbe, C.A.J. von

Luchtfotografie. Wat slechts weinig ogen zagen,

Goor 's Gravenhage, 1972, paperback 143 blz.1e druk, , . .

ex libris binnenplat,

afbeelding

€ 10,00

13860

Gierstberg, Frits /Vroege , Bas (Editors

Experience the media rat race Foto Biennale Rotterdam V 2003,

Nai Uitgevers Rotterdam, 2003, oorspr. omslag 240 blz.1e druk, , . .

Rijk geillustreerd in kleur en zwart/wit,

 

€ 15,00

14592

Groot, Dirk Jan

Door de ogen van Through the eyes of,

. ., 2010, linnen met stofomslag 149 blz.1e druk, , . .

Fotografie, Concept en Ontwerp: Dirk Jan Groot

 

€ 15,00

2736

Haan, Joop R. / Kluiver, drs. Jan/ Wit, Aad de (samenstellers)

Vrije fotografie,

Bosch & Keuning Baarn, 1971, oorspr. omslag z.p. blz.1e druk, , . .

Uitgegeven ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van de amateur fotografen vereniging  'rotterdam', onder auspicien van het historisch museum rotterdam.

 

€ 65,00

10118

Hamilton, David

Bilitis,

. New York, 1977, linnen met licht besch. stofomslag 112 blz.1e druk, , . .

explanation of present on endpaper

 

€ 30,00

7219

Hamilton, David

Erinnerungen an Bilitis,

Swan Verlag Kehl, 1977, linnen met stofomslag 112 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 40,00

11928

Hamilton, David

La danse (text Charles Murland),

William Morrow and Company New York, 1974, linnen met stofomslag 120 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 60,00

30184

Hamilton, David

L'album de Bilitis, les souvenirs photographiques de son premier film,

Robert Laffont Paris, 1977, linnen met stofomslag 112 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 65,00

10116

Hamilton, David

Reves de jeunes filles,

Robert Laffont Paris, 1971, linnen met licht besch. stofomslag 144 blz.1e druk, , . .

.

afbeelding

€ 18,00

10087

Hermans, Willem Frederik / Blazer, Carel

Carel Blazer fotograaf met een inleiding van Willem Frederik Hermans,

Contact Amsterdam, 1979, oorspr. omslag 200 blz.1e druk, , . .

fotoboek, kreukje randjes geschaafd.

 

€ 8,00

16037

Hoekveld, Marion

Mekaron, Amezone indianen met tekst van Marion Hoekveld en fotografie van Michel Pellanders,

Novib Amsterdam, 1992, oorspr. omslag 160 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 10,00

5089

Honnef, Klaus e.a.

Geisterstadt. Konversionskunst in Wunsdorf-Waldstadt 1997,

J. Strauss Verlag ., z.j., linnen met stofomslag 114 blz.1e druk, , . .

illustriert,

afbeelding

€ 12,00

29376

Houts, Theo van

Fotojournalist,

. ., 1996, linnen met stofomslag 224 blz.1e druk, , . .

uitgegeven door Stichting Alkmaarse Fotografie Prtojecten. Afm. 32x25 cm.,

afbeelding

€ 275,00

14173

Janah, Sunil / Christen, Kim

The second creature: 64 photographs by Sunil Janah ,

. ., (1949), halflinnen met beschadigde stofomslag (ca.70) blz.1e druk, , . .

Calcutta, India: Signet Press, The photographs are all of women of various regions of India, Each photograph is accompanied by descriptive text,  List of photographs in rear, Foreword by Kim Christen, with dedecation on first endpaper

 

€ 10,00

19994

Jonvelle, Jean-Francois

Jonvelle bis Jonvelle,

Konemann Koln, 1997, linnen met stofomslag z.pag. blz.1e druk, , . .

fotoboek,

afbeelding

€ 20,00

15401

Joos, Louis C. D.

Afrika - Africa - Afrique. Geschichte, Kultur, Natur

. Bielefeld, n.y, gebonden n.p. blz.1e druk, , . .

όber 176 farbigen Bildtafeln und unpaginierte Textseiten, In deutscher, englischer und franzφsischer Sprache.

 

€ 10,00

29509

Kanga, Firdaus

De kinderen van Bombay met tekst van Firdaus Kanga en Peter Dalglish,

Novib Amsterdam, 1994, oorspr. omslag z.pag. blz.1e druk, , . .

veel foto's,

 

€ 15,00

28800

Kelly, Jain

Nude : Theory,

Lustrum Press Inc. New York, 1979, linnen met licht besch. stofomslag 175 blz.1e druk, , . .

illustrated,

 

€ 15,00

22158

Kers, Martin

Holland in beweging. Fotografische impressies met tekst van Marijke Kers,

Terra Warnsveld, 1995, linnen met stofomslag 144 blz.1e druk, , . .

foto's in kleur,

 

€ 7,00

3400

Kers, Martin

HOLLANDBOEK. Fotografische impressies van Holland met tekst van Marijke Kers,

Terra Zutphen, 1988, linnen met stofomslag 144 blz.1e druk, , . .

afm. 29,5x25,5 cm.,

 

€ 10,00

11471

Kers, Martin

Hollandbuch. Photografische Impressionen von Holland. Text: Marijke Kers,

Terra Zutphen, 1989, linnen met stofomslag 144 blz.1e druk, , . .

abbildungen,

 

€ 10,00

22159

Kers, Martin

Natuur in Holland. Natuurmonumenten in beeld met tekst van Marijke Kers,

Terra Warnsveld, 1991, linnen met stofomslag 159 blz.1e druk, , . .

foto's in kleur,

afbeelding

€ 30,00

5687

Kers, Martin

Natuurfotograaf. Doos met 24 losse fotolitho's,

Callenbach Nijkerk, 1985, Doos 25 blz.1e druk, , . .

Alle foto's in kleur,

 

€ 20,00

15291

Kers, Martin - Vissering, Jaap

Rotterdam. Fotografische impressies / Photographic impressions, tekst / text: Jaap Vissering,

. Rotterdam, 1999, linnen met stofomslag 144 blz.2e druk, , . .

.

 

€ 12,00

16080

Koning, Daniel

Tussen gisteren en morgen, voorheen DDR,

Thomas Rap Amsterdam, 1992, oorspr. omslag 112 blz.1e druk, , . .

Met foto's uit 1991 t/m januari 1992 over het leven in de voormalige DDR

 

€ 15,00

30183

Lode de Leede, Theo

De ondraaglijke lichtheid van het zien / Yhe unbearable lightness of seeing,

. Oosterbeek, 2001, oorspr. omslag z.p. blz.1e druk, , . .

illustraties zwart / wit, tekst in Nederlands en Engels,

afbeelding

€ 20,00

24167

Lorraine, Monk / Hutchison, Bruce / Fleming, Allan,

Canada : A Year of the Land ( National Film Board of Canada )

. ., 1969, bewerkt linnen n.p. blz.1e druk, , . .

Elephant Folio in slip case. 260 color & b/w plates of the Canadian landscape. Produced by the Nat'l Film Board of Canada & printed by the Queen's Printer, this book was a tour de force when first issued.

 

€ 18,00

6793

Macadams, Cynthia

Emergence. With introduction by Kate Millett,

Chelsea  House New York, 1977, linnen met stofomslag 120 blz.1e druk, , . .

fotoboek,

 

€ 10,00

3107

Madden, Chris Casson (text)

Manhattan,

Harry N. Abrams New York, 1981, linnen met stofomslag n.p. blz.1e druk, , . .

illustraties

 

€ 10,00

6676

Magubane, Peter

Black child. Zwarte kinderen in Zuid-Afrika gefotograveerd,

Veen Utrecht, 1983, oorspr. omslag 108 blz.1e druk, , . .

zwart/wit foto's,

afbeelding

€ 75,00

6720

Man Ray

Man Ray photographs with an introduction by Jean-Hubert Martin and with three texts by Man Ray,

Meulenhoff / Landshoff Amsterdam, 1982, linnen met stofomslag 256 blz.1e druk, , . .

with 347 duotone plates, ownersname on enspaper,

afbeelding

€ 195,00

12803

Manen, Hans van

Hans van Manen Portrait,

Haan Amsterdam, 1986, cassette z.pag. blz.1e druk, , . 500 ex.

 Fotoboek met foto's van Hans van Manen en tekst van Willem Jan Otten, Genummerd en gesigneerd,

 

€ 5,00

21915

McNair-Wilson, Arabella - Woodhouse, Adrian

Eighties in the Shade, Photographs by Arabella McNair - Wilson, text by Adrian Woodhouse,

. London, 1985, linnen met stofomslag z.p. blz.1e druk, , . .

31,5 x 24 cm.

afbeelding

€ 10,00

19884

Mitidieri, Dario

De kinderen van Bombay. Fotoboek met tekst van Firdaus Kanga en Peter Dalglish,

Stichting Fragment Foto Amsterdam, 1994, oorspr. omslag z.p. blz.1e druk, , . .

grote zwart/wit foto's,

afbeelding

€ 20,00

13437

Newhouse, Elizabeth / Harvey, David Alan

Cuba,

National Geographic Washington D.C., 2003, linnen met stofomslag 215 blz.1e druk, , . .

tekst Elizabeth Newhouse, fotografie David Alan Harvey,

 

€ 10,00

14048

Nieuwland, Albert / Hoedemaekers, Paul / Aalten, Hans van

Vervreemding. Fotoboek over de vervreemding in de maatschappij met tekst van Albert Nieuwland en foto's van Paul Hoedemaekers en Hans van Aalten,

. Driebergen, 1974, oorspr. omslag 58 blz.1e druk, , . .

Uitgave van Bureau Hoofdraadsman, naam op binnenkant omslag,

afbeelding

€ 15,00

21406

Nijland, G.J. (bew.)

Ons eigen land

. ., 1926, bewerkt linnen 71+256 blz.1e druk, , . .

Uitgave van den A.N.W.B. Toeristenbond voor Nederland, foto's, kleine beschadiging rugje, randjes geschaafd, binnenwerk gaaf,

 

€ 15,00

6343

Ogenblikken / Fleeting Images

Ogenblikken, een keuze uit het werk van twaalf Haagse fotorafen / Fleeting Images, a selection from the work of welve photographers from the Hague, Holland,

. 's Gravenhage, 1989, oorspr. omslag 64 blz.1e druk, Catalogus / Cataloque . .

.

afbeelding

€ 34,00

21916

Oorthuys, Cas

Amsterdam onze hoofdstad, Een fotoboek van Cas Oorthuys met teksten van Gerrit Kouwenaar,

Contact Amsterdam / Antwerpen, 1963, linnen met licht besch. stofomslag z.p. blz.1e druk, , . .

foto's

 

€ 8,00

11992

Osterholt, A.B.

Breitner en zijn foto's,

Arb.pers Amsterdam, 1974, karton z.pag. blz.1e druk, , . .

met foto's,

 

€ 10,00

141

Pet, Paul C. - Aerde, Rogier van

Prtret van de KMA foto's: Paul C.Pet, tekst: Rogier van Aerde,

Staatsdrukkerij Amsterdam, 1968, linnen met stofomslag 138 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 20,00

4537

Pionjarerna

Pionjarerna

. ., 1990, bewerkt linnen 120 blz.1e druk, Catalogus / Cataloque . .

Goteburgs Konstmuseum 30 september 1989 - 7 januari 1990

 

€ 10,00

15351

Piso, A.P.

Praktische handleiding voor de medische fotografie,

Uitgeversmaatschappij C. Misset N.V. Doetinchem, 1966, linnen met stofomslag 66 blz.1e druk, , . .

met 59 illustraties,

 

€ 25,00

8321

Pool, Andries -Willem, Aerts

Camera Gothica, Gotische kerkelijke architectuur in de 19de-eeuwse Europese fotografie,

. Antwerpen, 1991, oorspr. omslag 276 blz.1e druk, , . .

veel illustraties,

 

€ 35,00

15114

Schipper, Stefan

Sightings. A photoboek by Stefan Schipper (punk fotograaf). Foto's van belangrijke Nederlanders,

Eigen beheer ., 1999, linnen met stofomslag z.p. blz.1e druk, , . .

2 pagina's met kleine drukvouwtjes,

afbeelding

€ 95,00

20140

Schuchhardt, W. H.

Licht Uber Hellas, Eine Symphonie in Bildern von Herbert List,

Verlag Georg D.W. Callwey Munchen, 1953, bewerkt linnen 244 blz.1e druk, , . .

.randje verkleurd

afbeelding

€ 15,00

9090

Scribner, Carol A. / Haralson, Carol

To life in the Small Corners,

. ., 2005, linnen met stofomslag 225 blz.1e druk, , . .

Butterfly Productions Sedona. With a dvd based on the book and an dedication and signed by Carol Scribner,

afbeelding

€ 7,00

14040

Sheikh, Fazal (Photographs)

Fazal Sheikh: Ramadan Moon,

. Gφttingen, 2001, karton (60) blz.1e druk, , . .

+ Boekje met 24 pagina's in Nederlands en Somalisch. Het boek zelf is in Engels met veel zwart-wit foto's.

 

€ 12,00

4005

Toussaint, Dolf

Lokale democratie, inleiding van Kees Sipkes,

. Amsterdam, 1987, oorspr. omslag 16+64 blz.1e druk, , . .

illustraties,

 

€ 20,00

11604

Weidelich, Friedhelm

Waggons im Werk, Das Ausbesserungswerk Paderborn,

Elisabeth Weidelich Verlag Paderborn, 1985, linnen met stofomslag 92 blz.1e druk, , . .

afm. 23,9x29 cm.,

 

€ 18,00

23231

Wombell, Paul

 Sportscape: the Evolution of Sports Photography ,

Phaidon-Verlag London, 2000, linnen met stofomslag 352 blz.1e druk, , . .

zwart/wit en kleurenfoto's,

 

info@henkvanderburg.nl

http://www.henkvanderburg.nl