Antiquariaat

Henk van der Burg

info@henkvanderburg.nl

http://www.henkvanderburg.nl

 

 

 

Boekwetenschappen / Books about books

 

afbeelding

PRIJS

BOEKNUMMER

AUTEUR

TITEL

UITGAVE

OPMERKINGEN

 

€ 10,00

23214

BLOKHUIS Henk,

HENK BLOKHUIS. Veertien originele lino's gedrukt door A. van Diemen. Winterpremie voor de leden van "Exlibriswereld",

Exlibriswereld Amsterdam, 1993, map . blz.1e druk, , . .

Met een werklijst van Henk Blokhuis,

 

€ 9,00

17415

BOLTENDAL R.,

BOEKMAKERS. Portretten van uitgevers o.a. G. v. Oorschot, G. Lubberhuizen, V. Loghum Slaterus, Querido,

Moussault Amsterdam, 1965, paperback 192 blz.1e druk, , . .

Met foto's, naam op schutblad,

 

€ 5,00

11952

Boon, K.G.

DE EERSTE BLOEI VAN DE NOORD-NEDERLANDSE KUNST, ,

Corvey model voor de uitgever ., 1959, ingenaaid 32 blz.1e druk, , . .

naar aanwijzigingen van Johan H. van EIKEREN,

 

€ 7,00

23107

Braches, Ernest (inleiding)

De best verzorgde boeken 1986/The best book designs 1986

CPNB Amsterdam, 1987, bewerkt linnen z.p. blz.1e druk, , . .

veel boekillustraties,

 

€ 90,00

10369

Brunn, Ludwig von

Ars Erotica, Die erotische Buchillustration im Frankreich des 18.Jahrhundert / 3 banden - 3 volumes,

. Harenberg, 1983, linnen met stofomslag 400+380+374 blz..e druk, , . .

rijk geillustreerd,

 

€ 25,00

24976

Brusse / Faassen Sjoerd / Oldewarris Hans en Thomassen Kees (redactie),

W.L. & J. Brusse's Uitgeversmaatschappij 1903 - 1965,

010 Publishers Rotterdam, 1993, halflinnen met stofomslag 272 blz.1e druk, , . .

Fondscatalogus met bijdragen en index en illustraties.

 

€ 18,00

9129

CATALOGUE,

LE LIVRE ILLUSTRE EN OCCIDENT. Du haut Moyen age a nos Jours. Bibliotheque Royale Albert,

Eigen beheer Brussel, 1977, oorspr. omslag 240-132 blz.1e druk, , . .

avec 132 plaches,

 

€ 7,00

20160

Catalogus

Gedrukt in Nederland, Vijf eeuwen letter, beeld & band, Tentoonstelling georganiseerd door de werkgevers en werknemersorganisaties in het Grafische Bedrijf in samenwerking met het Rijksmuseum,

. Amsterdam, 1960, oorspr. omslag 136+28 pl blz.1e druk, , . .

.

 

€ 12,00

2045

CATALOGUS - DE ROOS,

STICHTING DE ROOS UTRECHT 1956 - 1960,

Stichting de Roos Utrecht, 1961, oorspr. omslag 48 blz.1e druk, , . 175 ex.

Illustraties.

 

€ 10,00

2046

CATALOGUS - DE ROOS,

STICHTING DE ROOS UTRECHT 1961 - 1965,

Stichting de Roos Utrecht, 1966, oorspr. omslag 56 blz.1e druk, , . 175 ex.

Illustraties.

 

€ 25,00

1091

CATALOGUS - DE ROOS,

STICHTING DE ROOS UTRECHT 1966 - 1970,

Stichting de Roos Utrecht, 1971, oorspr. omslag 64 blz.1e druk, , . 175 ex.

Illustraties.

 

€ 10,00

22198

CATALOGUS - DE ROOS,

TIEN JAAR DE ROOS MCMXLV - MCMLV,

Stichting de Roos Utrecht, 1956, oorspr. omslag 64 blz.1e druk, , . .

Illustraties.

 

€ 10,00

3116

Catalogus,

CATALOGUS VAN DE BIBLIOTHEEK DER VLAAMSCHE ACADEMIE VOOR TAAL- EN LETTERKUNDE TE GENT,

A. Schiffer Gent, 1898, half linnen + hoeken 608 blz.1e druk, , . .

Naam en datum op titelpagina.

 

€ 5,00

21996

Catalogus,

VIJFTIEN JAAR AANWINSTEN sedert de eerste steenlegging tot de plechtige inwijding van de Koninklijke Bibliotheek Albert 1 te Brussel,

Eigen beheer Brussel, 1969, ingenaaid 552 blz.1e druk, , . .

Met illustraties,

 

€ 50,00

2190

Cataloque

Collection de feu M.  W.J.R. Dreesman,

. Amsterdam, 1960, oorspr. omslag 120+32 blz.1e druk, , . .

added Deuxieme Catalogue de la Collection de feu M.  W.J.R. Dreesman, 2 volumes, text French

 

€ 8,00

16769

CPNB,

De best verzorgde boeken 1990 / The best book designs 1990,

CPNB Amsterdam, 1991, oorspr. omslag 112 blz.1e druk, , . .

illustraties in kleur,

 

€ 5,00

2687

DE TIJDEN VERANDEREN,

DE TIJDEN VERANDEREN,, DE MENS ALS INFORMATIE-INDIVIDU,

Buhrmann-Ubens Papier ., 1989, gebonden 104 blz.1e druk, , . .

Kerstnummer Grafisch Nederland. Illustraties.

afbeelding

€ 10,00

14025

Deprez, Ada (inleiding)

Colloquium over leescultuur en boekverspreiding in Noord en Zuid in de 19e eeuw,

Nog in te vullen Gent, 1988, oorspr. omslag 52 blz.1e druk, , . .

Gent, 7 oktober 1987, 3e colloquium van het Snellaertcomité, Inhoud: 1: J. J. Kloek & W. W. Mijnhardt: Negentiende-eeuwse boekaanschaf - Twee steekproeven. 2:. H. Gaus: De literatuurreceptie bij arbeiders in het midden van de 19e eeuw te Gent. 3: R. van Eeno: Bibliotheken te Gent na 1850 - Stand van het onderzoek. Met bibliografie en noten.

 

€ 10,00

14544

Desbarreaux-Bernard Docteur

Catalogue des incunables de La Bibliotheque de Toulouse redige par le Docteur Desbarreaux-Bernard. Premiere Partie,

Paul Privat Toulouse, 1878, oorspr. omslag 264-40 blz.1e druk, , . .

met illustraties, iets vochtschade,

afbeelding

€ 20,00

24962

Dijk, C. / Stols, A.

Alexandre A.M. Stols 1900 - 1973 uitgever / typograaf, een documentatie,

Walburg Pers Zutphen, 1992, linnen met stofomslag 544 blz.1e druk, , . .

index, oeuvrelijst.

afbeelding

€ 8,00

2891

Dijk, C. van - Stols A. - Roland Holst A.

De tweede schoonheid. Alexander Stols en Adriaan Roland Holst,

. Voorburg, 1988, oorspr. omslag 42 blz.1e druk, , . .

Uitgegeven door Protestantse Stichting tot bevordering van het Bibliotheekwezen en de lectuurvoorlichting in Nederland t.g.v. de jaarwisseling 1988-1989 voor vrienden en relaties. Met illustraties,

 

€ 25,00

2938

DONGELMANS B. e.a.,

DIERBAAR MAGAZIJN. De bibliotheek van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde,

Amsterdam University Press Amsterdam, 1995, linnen met licht besch. stofomslag 208 blz.1e druk, , . .

afm. 24x30 cm., veel illustraties,

 

€ 18,00

29356

Dooijes, Dick

Traditie en vernieuwing. Tien jaar Nederlandse drukkunst / 1945 - 1955,

Nederlandse Vereeniging voor Druk- en Boekkunst Amsterdam, 1959, linnen 100 blz.1e druk, , . .

veel illustraties,

 

€ 12,00

29064

Duinkerken, Anton van / e.a.,

Een bundel gedachten. Jubileum-uitgave van .V. Uitgevers-mij W.E.J. Tjeenk Willink,

Tjeenk Willink Zwolle, 1963, linnen met licht besch. stofomslag 176 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 11,00

3295

Eikeren, Johan H. van

Het model voor de uitgever, inleiding en bibliografie van Huib van Krimpen,

Uitgeverij Impress bv Utrecht, 48, oorspr. omslag 48 blz.1e druk, , . .

Scaldia model nr. 1, veel illustraties,

 

€ 15,00

23084

EKKART R.,

VAN WILLIAM MORRIS TOT ROSWITHA QUADFLIEG. Een eeuw private presses uitgegeven doot Rijksmuseum Meermanno-Westreenianum / Museum van het Boek,

. 's Gravenhage, 1985, oorspr. omslag 128 blz.1e druk, , . .

afm. 26x19,5 cm., veel boekillustraties,

 

€ 12,00

7577

Ekkart, Rudolf E.O. / Krimpen, Huib van

Roswitha Quadflieg 1973 Raamin Presse 1983,

Joh. Enschede en Zonen Haarlem, 1984, ingenaaid 48 blz.1e druk, , . .

In 1973 richtte de kunstenares Roswitha Quadflieg in Hamburg haar eigen bibliofiele pers, de Raamin Presse, op. Illustraties. In 3 talen, Nederlands, Duits en Engels.

 

€ 5,00

19989

Erremes, H.

De linogravure. Over de techniek van de linogravure,

A.H. Reekmans Leuven, z.j., oorspr. omslag 112 blz.1e druk, , . .

met diverse illustraties, omslag vlekjes,

 

€ 20,00

5356

Franck, Helmut

Jugendstil-Exlibris. Edition Leipzig,

Walburg Pers Zutphen, 1984, karton 148 blz.1e druk, , . .

illustraties in kleur en zwart/wit,

 

€ 5,00

20210

FRANK Menkes Daniel,

TOEKOMSTBESPIEGELINGEN BIJ EEN AFSCHHEID. M.D. Frank trekt zich terug uit het actieve uitgeversleven,

Elsevier Amsterdam, 1972, halflinnen 48 blz.1e druk, , . .

vier eminente geleerden, Bottcher, Rosenfeld, Tinbergen en Zoutendijk geven een bespiegeling over de toekomstige ontwikkeling van de wetenschapsgebieden, met foto's,

 

€ 34,00

3744

GEDENKBOEK VAN HET 25-JARIG BESTAAN

GEDENKBOEK VAN HET 25-JARIG BESTAAN DER WERELDBIBLIOTHEEK,

Wereldbibliotheek Amsterdam, 1930, bewerkt linnen 160 blz.1e druk, , . .

Illustraties. Blok prachtig. Band enkele kleine roestvlekjes. Ex Libris.

 

€ 9,00

3805

GEDIN Per,

LITERATURE IN THE MARKETPLACE, translated by George Bisset,

Van Gennep Amsterdam, 1977, linnen met stofomslag 212 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 40,00

13786

Georges / Majerus, Malou

Livres illustres et livres d'artieste. Bibliotheque nationale de Luxembourg,

Eigen beheer ., 2002, karton 270 blz.1e druk, , . .

met illustraties,

 

€ 5,00

3801

GIPE George A.,

NEARER TO THE DUST. Copyright and the machine with a foreword by Felix Morley,

The Williams & Wilkins Co., Baltimore, 1967, linnen met stofomslag 294 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

4238

GROENENDAAL M.H.,

DRUKLETTERS. HUN ONTSTAAN EN GEBRUIK,

Technische uitg. Stam Haarlem, 1957, linnen 232 blz.5e druk, , . .

met vele illustraties, een paar kleine vlekjes.

afbeelding

€ 20,00

19444

Heinen, G. (samenstelling)

80 jaar Letterproef. Een afscheid van conventioneel zetten,

Koninklijke van de Garde B.V. Zaltbommel, 1992, linnen met stofomslag 192 blz.1e druk, , . .

Uitgave t.g.v. het 130-jarig bestaan van Koninklijke Van de Garde B.V. Bijdragen over de geschiedenis van het bedrijf van o.a. Henk Gianotten, Tetje Broersma en Tine Bosman-van der Zee. Bevat ook een artikel over bibliofiele uitgaven als grafische kunstuiting door Kurt Löb. Met overzicht van de Letterproeven vanaf 1911 tot 1992 in woord en beeld,

 

€ 5,00

19971

HERMSEN R.,

WIJSHEID TE BOEK. 1. 75 jaar inspirerende boeken van N. Kluwer en Ankh-Hermes en 2. Profiel van een veranderend tijdsbeeld, meningen en visies,

Ankh-hermes bv Deventer, 1998, linnen met stofomslag 224 blz.1e druk, , . .

met vele foto's en illustraties. Boek is zowel vanaf de voorkant als vanaf de achterkant te lezen,

 

€ 5,00

23095

HORST K. van der e.a.,

HANDSCHRIFTEN EN OUDE DRUKKEN VAN DE UTRECHTSE UNIVERSITEITSBIBLIOTHEEK. Catalogus samengesteld bij het 400-jarig bestaan van de bibliotheek der Rijksuniversiteit 1584-1984,

. Utrecht, 1984, paperback 392 blz.2e druk, , . .

veel illustraties van oude drukken,

 

€ 7,00

16024

Hupse, G.J.

Weg van het boek. Geschiedenis en ontwikkeling van de grafische industrie en haar omgeving,

Kluwer Deventer, 1977, paperback 84 blz.1e druk, , . .

met illustraties,

 

€ 10,00

17604

Jaarsma, Menno

Het schoone boek,

Kroonder Bussum, 1950, ingenaaid 32+46 blz.1e druk, , . .

met 46 illustraties,

 

€ 15,00

29700

KLEIN P.W. - KLEIN-MEIJER M.A.V.,

DE WERELD VAN DE KONINKLIJKE BIBLIOTHEEK. 1798 - 1998. Van statelijke institutie tot culturele onderneming,

Oorschot Amsterdam, 1998, linnen met stofomslag 468 blz.1e druk, , . .

met illustraties,

 

€ 5,00

16219

KLITZKE Gert,

DIE GUTENBERG - PREISTRAGER DER STADT LEIPZIG 1979 - 1989,

Deutsche Bucherei Leipzig, 1991, oorspr. omslag 36 blz.1e druk, , . .

Met afbeeldingen. Nieuwjaarsgeschenk 1990-1991,

 

€ 30,00

23085

KLUNCKER Karlhans,

CASTRVM PEREGRINI. Ee uitgeverij in het teken van Stefan George. Een catalogus van Koninklijke Bibliotheek Albert I en vertaald door o.a. F. Ligtvoet,

. Brussel, 1979, oorspr. omslag 180 blz.1e druk, , . .

afm. 25,5x18,5 cm., veel illustraties,

afbeelding

€ 15,00

5828

Kok Kampen

Catalogus van boeken uitgegeven door Uitgeversmaatschappij J.H. Kok Kampen. September 1979,

Eigen beheer Kampen, 1979, linnen z.pag. blz.1e druk, , . .

achterstvoren ingebonden,

 

€ 5,00

16214

LANGER Alfred,

KUNSTLERISCHE SCHONHEIT UND VOLLENDETE ZWECKMASSIGKEIT: Architektur und kunstlerischer schmuck der Deutschen Bucherei,

Deutsche Bucherei Leipzig, 1986, oorspr. omslag 56 blz.1e druk, , . .

Met afbeeldingen. Nieuwjaarsgeschenk 1986-1987,

 

€ 20,00

6303

LEEFLANG Chr.,

HONDERDVIJFENTWINTIG ROZEN een vleugje geschiedenis, wat belevenissen en overpeinzingen door Chr. Leeflang bij het verschijnen van de 125ste uitgave van de Stichting de Roos,

Stichting de Roos Utrecht, 1983, oorspr. omslag 48 blz.1e druk, , . 175 ex.

.

 

€ 5,00

16215

LEHMSTEDT Mark,

ICH BIN NICHT GEWOHNT MIT KUNSTLERN ZU DINGEN… Philipp Erasmus reich und die buchillustration im 18.jahrhundert,

Deutsche Bucherei Leipzig, 1989, oorspr. omslag 48 blz.1e druk, , . .

Met afbeeldingen. Nieuwjaarsgeschenk 1989-1990,

 

€ 5,00

24945

Lewicka-Kaminska, Anna

Inkunabuly biblioteki jagiellonskiej in Krakow,

Eigen beheer ., 1962, oorspr. omslag 270-XLVI blz.1e druk, , . .

met 46 platen,

 

€ 45,00

6085

LIST Claudia - BLUM Wilhelm,

BUCHKUNST DES MITTELALTERS. Ein illustriertes handbuch,

Belser Verlag Stuttgart, 1994, linnen met stofomslag 160 blz.1e druk, , . .

veel illustraties,

 

€ 15,00

29237

Lob, Kurt

Bibliofiele boekillustratie, vandaag en gisteren,

N.V.Drukkerij Trio 's Gravenhage, 1971, oorspr. omslag 60 blz.1e druk, , . .

Rommerts' en van Santen nv, Oude Gracht 213, Utrecht

 

€ 20,00

12927

Maas, Nop / Kuyper, F.W.

Offeren aan Mercurius en Minerva. Nederlandsche Vereeniging van Antiquaren 1935-1995,

De Buitenkant Amsterdam, 1995, linnen met stofomslag 235 blz.1e druk, , . .

met foto's,

 

€ 5,00

16172

MAIER Karl Ernst,

HISTORISCHE ASPEKTE ZUR JUGENDLITERATUUR,

Thienemanns Verlag Stuttgart, 1974, oorspr. omslag 148 blz.1e druk, , . .

Met vele illustraties. Ook in kleur,

 

€ 50,00

24181

Masereel, Frans

Antwerpen, inleiding/Introduction van Roger Avermaete. Text in Dutch, Francais, Deutsch, English.

Mercatorfond Antwerpen, 1968, linnen met stofomslag XXVI-78 blz.1e druk, , . .

78 paginagrote illustraties,

 

€ 5,00

20626

MEURS H. van,

LITERATUUR-OVERZICHT OVER HET JAAR 1938 van de taal- land- en volkenkunde en geschiedenis van NEDERLANDSCH-INDIE,

Nijhoff 's Gravenhage, 1939, oorspr. omslag 76 blz.1e druk, , . .

uitgegeven door het Koninklijk Instituut voor de taal-, land- en volkenkunde van Nederlandsch-Indie te 's-Gravenhage, stempeltje schutblad,

 

€ 5,00

20625

MEURS H. van,

LITERATUUR-OVERZICHT OVER HET JAAR 1939 van de taal- land- en volkenkunde en geschiedenis van NEDERLANDSCH-INDIE,

Nijhoff 's Gravenhage, 1940, oorspr. omslag 104 blz.1e druk, , . .

uitgegeven door het Koninklijk Instituut voor de taal-, land- en volkenkunde van Nederlandsch-Indie te 's-Gravenhage, stempeltje schutblad,

 

€ 15,00

23381

NIJHOFF Wouter,

BIBLIOGRAPHIE DE LA TYPOGRAPHIE NEERLANDAISE DES ANNEES 1500 a 1540. Ouvrage faisant suite aux "annales" de M. Campbell, delen 11 tot en met 19,

. 's Gravenhage, 1905/12, oorspr. omslag ca.1300 blz.1e druk, , . .

9 delen samen,

 

€ 15,00

7795

NYPELS Charles,

TER HERINNERING AAN CHARLES NYPELS 1895-1952. Artikel over Ch. Nypels verschenen in het januari-nummer van Tete,

Nederlandse Vereeniging voor Druk- en Boekkunst 's Gravenhage, 1952, ingenaaid 12 blz..e druk, , . .

met illustraties, omslag licht verkleurd,

afbeelding

€ 25,00

22379

Porzio, Domenico (redactie)

Lithography. 200 Years of art, History & Technique,

Harry N. Abrams New York, 1982, linnen met stofomslag 280 blz.1e druk, , . .

veel illustraties,

 

€ 18,00

17430

Radermacher, M.R.

Minnaar van het 'Schoone' boek,

De Buitenkant Amsterdam, 1998, gebonden 141 blz.1e druk, , . .

gebonden in fluweel. Met illustraties,

afbeelding

€ 35,00

29426

Reeuwijk, Paul (ontwerp)

Kwadraat-blad. Muziekpapier en 16 kubussen,

Steendrukkerij de Jong & Co. Hilversum, 1970, map z.pag. blz.1e druk, Kwadraat-blad experimenten in druk, Quadrat-print experiments in printing . .

.

afbeelding

€ 95,00

8875

Ronner, Dick

JubelDoos voor Dick Ronner. 24 deelnemers (drukkers in de marge) werkten mee aan de JubelDoos,

Eigen beheer ., z.j., Doos 24 blz.1e druk, , . .

fraai drukwerk,

 

€ 20,00

29549

Roos, S.H. de

Zilvertype. Corps 15. Briefwisseling tussen J.F. van Royen en S.H. de Roos over het ontwerp van de Zilvertype, 1914-1916,

De Buitenkant Amsterdam, 1994, oorspr. omslag 152 blz.1e druk, , . .

afm. 30x20 cm., met illustraties,

afbeelding

€ 10,00

10278

Roos, Sjoerd H. de / Boterman, Jan P. (inleiding)

Sjoerd H. de Roos. Typografische geschriften 1907 - 1920 met een inleiding van Jan P. Boterman,

SDU 's Gravenhage, 1989, oorspr. omslag 153 blz.1e druk, , . .

illustraties in zwart/wit en kleur,

 

€ 15,00

28934

Rueter, Pam G.

Pam G. Rueter. Samengesteld ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag,

Walburg Pers Zutphen, z.j., linnen 64 blz.1e druk, , . 300 ex.

veel illustraties,

afbeelding

€ 45,00

29551

Sandberg, W.  (medewerking)

Lectura sub aqua. Deze facsimile-uitgave van de Experimenta-Typografica kwam tot stand met welwillende medewerking van W. Sandberg en voorzien van de valsche handtekeningen van samensteller en drukker,

Reflex Utrecht, 1979, oorspr. omslag 32 blz.1e druk, , . 750 ex.

Randjes verkleurd

afbeelding

€ 25,00

16187

Sandberg, W. (ontwerp)

NU 2 Maintenant now jetzt,

Steendrukkerij de Jong & Co. Hilversum, z.j., oorspr. omslag z.p. blz.1e druk, Kwadraat-blad experimenten in druk, Quadrat-print experiments in printing . .

op het gebied van de grafische vormgeving, beeldende kunst, literatuur, architektuur en muziek.

afbeelding

€ 20,00

25130

Sandberg, W. (samenstelling)

Het teken. Kerstnummer Drukkersweekblad en Autolijn 1966 - 53. Samenstelling, indeling en tekst door W. Sandberg,

. ., 1966, oorspr. omslag 76-28 blz.1e druk, , . .

met illustraties,

 

€ 5,00

16175

SCHAEFER Helma,

DIE GUTENBERG-PREISTRAGER DER STADT LEIPZIG 1968-1978,

Deutsche Bucherei Leipzig, 1979, oorspr. omslag 56 blz.1e druk, , . .

Nieuwjaarsgeschenk. Met foto's en illustraties,

 

€ 20,00

29726

SCHNEIDER Maarten,

DE VOORGESCHIEDENIS VAN DE "ALGEMEENE LANDSDRUKKERIJ',

Algemeene Landsdrukkerij 's Gravenhage, 1939, oorspr. omslag 230 blz.1e druk, , . .

proefschrift met illustraties,

 

€ 11,00

19950

SCHRIKS Drs. C.F.J. (samengesteld),

WERKEN VAN DE WALBURG PERS Vijfhonderd titels, beschreven en toegankelijk gemaakt naar onderwerp, tijd, plaats, auteur enz.,

Walburg Pers Zutphen, 1986, oorspr. omslag VIII+296 blz.1e druk, , . .

Groot formaat. Rijk geillustreerd.

afbeelding

€ 7,00

16207

Schriks, Drs. C.F.J.

Neem nou papier… Een kleine historie over de uitvinding van het papier,

Buhrmann-Ubens Papier Zutphen, 1983, paperback met flappen 40 blz.1e druk, , . .

met illustraties,

 

€ 10,00

23165

SCHWENCKE Johan,

HET EXLIBRIS IN NEDERLAND Een studie voor vrienden van boek en prent,

Wereldbibliotheek Amsterdam, 1946, halflinnen 48 blz.2e druk, , . .

Herziene druk. Vignet in hout gesneden door Nic. J.B. BULDER

 

€ 10,00

29529

Schwencke, Johan

Het letter-exlibris,

Eigen beheer 's Gravenhage, 1948, oorspr. omslag 24 blz.1e druk, , . 1000 ex.

veel illustraties, ook in kleur,

 

€ 5,00

16198

SMITH Datus C. jr.,

A GUIDE TO BOOK - PUBLISHING,

R.R. Bowker Co. New York, 1966, linnen 246 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

12904

SUTHERLAND Zena e.a.,

CHILDREN AND BOOKS,

. ., 1977, linnen 700 blz.5e druk, , . .

Uitgever Scott Foresman Illinois, met vele foto's en illustraties, ook in kleur,

 

€ 5,00

13710

TAUBERT Sigfred,

DANK UND ABSCHIED - THANKS AND FAREWELL - MERCI ET ADIEU,

. Frankfurt am Main, 1974, oorspr. omslag 18 blz.1e druk, , . .

Frankfurter Buchmesse - Frankfurt Book Fair - Foire du Livre de Francfort,

 

€ 20,00

16169

UITGEVERSBOND - GEDENKBOEK,

DE NEDERLANDSCHE UITGEVERSBOND GEDENKBOEK, uitgegeven ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan op 1 december 1930,

. Amsterdam, 1930, ingenaaid 202 blz.1e druk, , . .

Met foto's. Randjes omslag verkleurd.

 

€ 8,00

16149

UNWIN Sir Stanley,

DE UITGEVERIJ IN HAAR WARE GEDAANTE, vertaald door J.Tersteeg,

Leiter - Nypels Maastricht, 1958(?), linnen met licht besch. stofomslag 302 blz.2e druk, , . .

.

 

€ 5,00

10200

UNWIN Sir Stanley,

DE UITGEVERIJ IN HAAR WARE GEDAANTE, vertaald door J.Tersteeg, ,

Het Hollansche Uitgevershuis Amsterdam, 1947, linnen 302 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 7,00

16992

Vries, Johan de

Four Windows of Opportunity. A Study in Publishing. Translated by Maarten Ultee,

Wolters Amsterdam, 1995, paperback 268 blz.1e druk, , . .

illustrated,

 

€ 10,00

11037

Waanders

En zij tekenden voor Waanders, Beeldboek van een ambacht en zijn vestingstad,

Waanders Uitgevers Zwolle, 1986, linnen met stofomslag 112 blz.1e druk, , . .

Inclusief de bijlage in het Engels: And they signed up with Waanders…,

 

€ 5,00

24955

WERFF M. van der,

KALKOVENS,

Triona Pers Groningen, 1995, ingenaaid 12 blz.1e druk, , . 100 ex.

Illustraties Flora de Jong, oplage 100 genummerde exemplaren,

 

€ 9,00

20001

Winkler Fallert & Co.,

50 Jaar Winkler Fallert. Speciale uitgave bij het 50-jarig jubileum,

Mouton 's Gravenhage, 1960, linnen 80 blz.1e druk, , . .

met tekeningen van Lex METZ,

 

€ 20,00

25246

WITTERHOLT Madelon,

DE VERLOREN JAREN. Persoonlijke visies op De Best Verzorgde Boeken 1971 tot en met 1985,

Walburg Pers Zutphen, 1991, paperback met flappen 288 blz.1e druk, , . .

veel illustraties,

afbeelding

€ 7,00

15000

Woudt, K.

Over de vormgeving van boeken. Een door het Gerrit Jan Thiemefonds bekroonde beschouwing over het welverzorgde boek,

Stichting De Getijden Pers ., 1955, oorspr. omslag 72 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 35,00

21216

Zwart, Piet

Piet Zwart. Catalogus van het Haags Gemeentemuseum,

. 's Gravenhage, 1973, oorspr. omslag 96 blz.1e druk, , . .

Haags Gemeentemuseum, Met vele afbeeldingen in zwart/wit,

 

info@henkvanderburg.nl

http://www.henkvanderburg.nl