Antiquariaat
Henk van der Burg
Boekwetenschappen / Books about books
|
afbeelding |
PRIJS |
BOEKNUMMER |
AUTEUR |
TITEL |
UITGAVE |
OPMERKINGEN |
|
|
€ 10,00 |
23214 |
BLOKHUIS Henk, |
HENK BLOKHUIS. Veertien originele lino's
gedrukt door A. van Diemen. Winterpremie voor de
leden van "Exlibriswereld", |
Exlibriswereld
Amsterdam, 1993, map . blz.1e druk, , . . |
Met een werklijst van Henk Blokhuis, |
|
|
€ 9,00 |
17415 |
BOLTENDAL R., |
BOEKMAKERS. Portretten van uitgevers o.a.
G. v. Oorschot, G. Lubberhuizen, V. Loghum Slaterus, Querido, |
Moussault
Amsterdam, 1965, paperback 192 blz.1e druk, , . . |
Met foto's, naam op schutblad, |
|
|
€ 5,00 |
11952 |
Boon, K.G. |
DE EERSTE BLOEI VAN DE NOORD-NEDERLANDSE
KUNST, , |
Corvey
model voor de uitgever ., 1959, ingenaaid 32 blz.1e druk, , . . |
naar aanwijzigingen
van Johan H. van EIKEREN, |
|
|
€ 7,00 |
23107 |
Braches,
Ernest (inleiding) |
De best verzorgde boeken 1986/The best book designs 1986 |
CPNB Amsterdam, 1987, bewerkt linnen z.p. blz.1e druk, , . . |
veel boekillustraties, |
|
|
€ 90,00 |
10369 |
Brunn,
Ludwig von |
Ars Erotica, Die erotische Buchillustration im Frankreich des 18.Jahrhundert / 3 banden - 3 volumes, |
. Harenberg, 1983, linnen met stofomslag
400+380+374 blz..e druk, , . . |
rijk geillustreerd, |
|
|
€ 25,00 |
24976 |
Brusse
/ Faassen Sjoerd / Oldewarris
Hans en Thomassen Kees (redactie), |
W.L. & J. Brusse's
Uitgeversmaatschappij 1903 - 1965, |
010 Publishers
Rotterdam, 1993, halflinnen met stofomslag 272 blz.1e druk, , . . |
Fondscatalogus met bijdragen en index en
illustraties. |
|
|
€ 18,00 |
9129 |
CATALOGUE, |
LE LIVRE ILLUSTRE
EN OCCIDENT. Du haut Moyen age a nos Jours. Bibliotheque Royale Albert, |
Eigen beheer Brussel, 1977, oorspr. omslag 240-132 blz.1e druk, , . . |
avec 132 plaches, |
|
|
€ 7,00 |
20160 |
Catalogus |
Gedrukt in Nederland, Vijf eeuwen letter,
beeld & band, Tentoonstelling georganiseerd door de werkgevers en
werknemersorganisaties in het Grafische Bedrijf in samenwerking met het
Rijksmuseum, |
. Amsterdam, 1960, oorspr.
omslag 136+28 pl blz.1e druk, , . . |
. |
|
|
€ 12,00 |
2045 |
CATALOGUS - DE ROOS, |
STICHTING DE ROOS UTRECHT 1956 - 1960, |
Stichting de Roos Utrecht, 1961, oorspr. omslag 48 blz.1e druk, , . 175 ex. |
Illustraties. |
|
|
€ 10,00 |
2046 |
CATALOGUS - DE ROOS, |
STICHTING DE ROOS UTRECHT 1961 - 1965, |
Stichting de Roos Utrecht, 1966, oorspr. omslag 56 blz.1e druk, , . 175 ex. |
Illustraties. |
|
|
€ 25,00 |
1091 |
CATALOGUS - DE ROOS, |
STICHTING DE ROOS UTRECHT 1966 - 1970, |
Stichting de Roos Utrecht, 1971, oorspr. omslag 64 blz.1e druk, , . 175 ex. |
Illustraties. |
|
|
€ 10,00 |
22198 |
CATALOGUS - DE ROOS, |
TIEN JAAR DE ROOS MCMXLV - MCMLV, |
Stichting de Roos Utrecht, 1956, oorspr. omslag 64 blz.1e druk, , . . |
Illustraties. |
|
|
€ 10,00 |
3116 |
Catalogus, |
CATALOGUS VAN DE BIBLIOTHEEK DER
VLAAMSCHE ACADEMIE VOOR TAAL- EN LETTERKUNDE TE GENT, |
A. Schiffer
Gent, 1898, half linnen + hoeken 608 blz.1e druk, , . . |
Naam en datum op titelpagina. |
|
|
€ 5,00 |
21996 |
Catalogus, |
VIJFTIEN JAAR AANWINSTEN sedert de eerste
steenlegging tot de plechtige inwijding van de Koninklijke Bibliotheek Albert
1 te Brussel, |
Eigen beheer Brussel, 1969, ingenaaid 552
blz.1e druk, , . . |
Met illustraties, |
|
|
€ 50,00 |
2190 |
Cataloque |
Collection
de feu M. W.J.R. Dreesman, |
. Amsterdam, 1960, oorspr.
omslag 120+32 blz.1e druk, , . . |
added Deuxieme Catalogue de la Collection de feu M. W.J.R. Dreesman, 2 volumes, text French |
|
|
€ 8,00 |
16769 |
CPNB, |
De best verzorgde boeken 1990 / The best book designs 1990, |
CPNB Amsterdam, 1991, oorspr.
omslag 112 blz.1e druk, , . . |
illustraties in kleur, |
|
|
€ 5,00 |
2687 |
DE TIJDEN VERANDEREN, |
DE TIJDEN VERANDEREN,, DE MENS ALS
INFORMATIE-INDIVIDU, |
Buhrmann-Ubens
Papier ., 1989, gebonden 104 blz.1e druk, , . . |
Kerstnummer Grafisch Nederland.
Illustraties. |
|
€ 10,00 |
14025 |
Deprez,
Ada (inleiding) |
Colloquium over leescultuur en
boekverspreiding in Noord en Zuid in de 19e eeuw, |
Nog in te vullen Gent, 1988, oorspr. omslag 52 blz.1e druk, , . . |
Gent, 7 oktober 1987, 3e colloquium van
het Snellaertcomité, Inhoud: 1: J. J. Kloek &
W. W. Mijnhardt: Negentiende-eeuwse boekaanschaf -
Twee steekproeven. 2:. H. Gaus: De
literatuurreceptie bij arbeiders in het midden van de 19e eeuw te Gent. 3: R.
van Eeno: Bibliotheken te Gent na 1850 - Stand van
het onderzoek. Met bibliografie en noten. |
|
|
|
€ 10,00 |
14544 |
Desbarreaux-Bernard
Docteur |
Catalogue
des incunables de La Bibliotheque
de Toulouse redige par le Docteur Desbarreaux-Bernard.
Premiere Partie, |
Paul Privat
Toulouse, 1878, oorspr. omslag 264-40 blz.1e druk,
, . . |
met illustraties, iets vochtschade, |
|
€ 20,00 |
24962 |
Dijk, C. / Stols,
A. |
Alexandre
A.M. Stols 1900 - 1973 uitgever / typograaf, een
documentatie, |
Walburg Pers Zutphen, 1992, linnen met
stofomslag 544 blz.1e druk, , . . |
index, oeuvrelijst. |
|
|
€ 8,00 |
2891 |
Dijk, C. van - Stols
A. - Roland Holst A. |
De tweede schoonheid. Alexander Stols en Adriaan Roland Holst, |
. Voorburg, 1988, oorspr.
omslag 42 blz.1e druk, , . . |
Uitgegeven door Protestantse Stichting
tot bevordering van het Bibliotheekwezen en de lectuurvoorlichting in
Nederland t.g.v. de jaarwisseling 1988-1989 voor vrienden en relaties. Met
illustraties, |
|
|
|
€ 25,00 |
2938 |
DONGELMANS B. e.a., |
DIERBAAR MAGAZIJN. De bibliotheek van de
Maatschappij der Nederlandse Letterkunde, |
Amsterdam University
Press Amsterdam, 1995, linnen met licht besch. stofomslag 208 blz.1e druk, , . . |
afm. 24x30 cm., veel
illustraties, |
|
|
€ 18,00 |
29356 |
Dooijes,
Dick |
Traditie en vernieuwing. Tien jaar
Nederlandse drukkunst / 1945 - 1955, |
Nederlandse Vereeniging
voor Druk- en Boekkunst Amsterdam, 1959, linnen 100 blz.1e druk, , . . |
veel illustraties, |
|
|
€ 12,00 |
29064 |
Duinkerken, Anton van / e.a., |
Een bundel gedachten. Jubileum-uitgave
van .V. Uitgevers-mij W.E.J. Tjeenk
Willink, |
Tjeenk
Willink Zwolle, 1963, linnen met licht besch.
stofomslag 176 blz.1e druk, , . . |
. |
|
|
€ 11,00 |
3295 |
Eikeren,
Johan H. van |
Het model voor de uitgever, inleiding en
bibliografie van Huib van Krimpen, |
Uitgeverij Impress
bv Utrecht, 48, oorspr. omslag 48 blz.1e druk, , .
. |
Scaldia
model nr. 1, veel illustraties, |
|
|
€ 15,00 |
23084 |
EKKART R., |
VAN WILLIAM
MORRIS TOT ROSWITHA QUADFLIEG. Een eeuw private presses
uitgegeven doot Rijksmuseum Meermanno-Westreenianum
/ Museum van het Boek, |
. 's Gravenhage,
1985, oorspr. omslag 128 blz.1e druk, , . . |
afm. 26x19,5 cm.,
veel boekillustraties, |
|
|
€ 12,00 |
7577 |
Ekkart,
Rudolf E.O. / Krimpen, Huib van |
Roswitha
Quadflieg 1973 Raamin Presse 1983, |
Joh. Enschede en Zonen Haarlem, 1984,
ingenaaid 48 blz.1e druk, , . . |
In 1973 richtte de kunstenares Roswitha Quadflieg in Hamburg
haar eigen bibliofiele pers, de Raamin Presse, op. Illustraties. In 3 talen, Nederlands, Duits
en Engels. |
|
|
€ 5,00 |
19989 |
Erremes,
H. |
De linogravure.
Over de techniek van de linogravure, |
A.H. Reekmans
Leuven, z.j., oorspr. omslag 112 blz.1e druk, , . . |
met diverse illustraties, omslag vlekjes, |
|
|
€ 20,00 |
5356 |
Franck,
Helmut |
Jugendstil-Exlibris.
Edition Leipzig, |
Walburg Pers Zutphen, 1984, karton 148
blz.1e druk, , . . |
illustraties in kleur en zwart/wit, |
|
|
€ 5,00 |
20210 |
FRANK Menkes
Daniel, |
TOEKOMSTBESPIEGELINGEN BIJ EEN AFSCHHEID.
M.D. Frank trekt zich terug uit het actieve uitgeversleven, |
Elsevier
Amsterdam, 1972, halflinnen 48 blz.1e druk, , . . |
vier eminente geleerden, Bottcher, Rosenfeld, Tinbergen en Zoutendijk geven een bespiegeling over de
toekomstige ontwikkeling van de wetenschapsgebieden, met foto's, |
|
|
€ 34,00 |
3744 |
GEDENKBOEK VAN HET 25-JARIG BESTAAN |
GEDENKBOEK VAN HET 25-JARIG BESTAAN DER
WERELDBIBLIOTHEEK, |
Wereldbibliotheek
Amsterdam, 1930, bewerkt linnen 160 blz.1e druk, , . . |
Illustraties. Blok prachtig. Band enkele
kleine roestvlekjes. Ex Libris. |
|
|
€ 9,00 |
3805 |
GEDIN Per, |
LITERATURE IN THE
MARKETPLACE, translated by George Bisset, |
Van Gennep
Amsterdam, 1977, linnen met stofomslag 212 blz.1e druk, , . . |
. |
|
|
€ 40,00 |
13786 |
Georges
/ Majerus, Malou |
Livres illustres et livres d'artieste. Bibliotheque
nationale de Luxembourg, |
Eigen beheer ., 2002, karton 270 blz.1e
druk, , . . |
met illustraties, |
|
|
€ 5,00 |
3801 |
GIPE George A., |
NEARER TO THE
DUST. Copyright and the machine with a foreword by Felix Morley, |
The Williams & Wilkins
Co., Baltimore, 1967, linnen met stofomslag 294 blz.1e druk, , . . |
. |
|
|
€ 5,00 |
4238 |
GROENENDAAL M.H., |
DRUKLETTERS. HUN ONTSTAAN EN GEBRUIK, |
Technische uitg.
Stam Haarlem, 1957, linnen 232 blz.5e druk, , . . |
met vele illustraties, een paar kleine
vlekjes. |
|
€ 20,00 |
19444 |
Heinen,
G. (samenstelling) |
80 jaar Letterproef. Een afscheid van
conventioneel zetten, |
Koninklijke van de Garde B.V. Zaltbommel, 1992, linnen met stofomslag 192 blz.1e druk,
, . . |
Uitgave t.g.v. het 130-jarig bestaan van
Koninklijke Van de Garde B.V. Bijdragen over de geschiedenis van het bedrijf
van o.a. Henk Gianotten, Tetje Broersma
en Tine Bosman-van der
Zee. Bevat ook een artikel over bibliofiele uitgaven als grafische kunstuiting
door Kurt Löb. Met overzicht van de Letterproeven
vanaf 1911 tot 1992 in woord en beeld, |
|
|
|
€ 5,00 |
19971 |
HERMSEN R., |
WIJSHEID TE BOEK. 1. 75 jaar inspirerende
boeken van N. Kluwer en Ankh-Hermes
en 2. Profiel van een veranderend tijdsbeeld, meningen en visies, |
Ankh-hermes
bv Deventer, 1998, linnen met stofomslag 224 blz.1e druk, , . . |
met vele foto's en illustraties. Boek is
zowel vanaf de voorkant als vanaf de achterkant te lezen, |
|
|
€ 5,00 |
23095 |
HORST K. van der e.a., |
HANDSCHRIFTEN EN OUDE DRUKKEN VAN DE
UTRECHTSE UNIVERSITEITSBIBLIOTHEEK. Catalogus samengesteld bij het 400-jarig
bestaan van de bibliotheek der Rijksuniversiteit 1584-1984, |
. Utrecht, 1984, paperback 392 blz.2e
druk, , . . |
veel illustraties van oude drukken, |
|
|
€ 7,00 |
16024 |
Hupse, G.J. |
Weg van het boek. Geschiedenis en
ontwikkeling van de grafische industrie en haar omgeving, |
Kluwer
Deventer, 1977, paperback 84 blz.1e druk, , . . |
met illustraties, |
|
|
€ 10,00 |
17604 |
Jaarsma,
Menno |
Het schoone
boek, |
Kroonder
Bussum, 1950, ingenaaid 32+46 blz.1e druk, , . . |
met 46 illustraties, |
|
|
€ 15,00 |
29700 |
KLEIN P.W. - KLEIN-MEIJER M.A.V., |
DE WERELD VAN DE KONINKLIJKE BIBLIOTHEEK.
1798 - 1998. Van statelijke institutie tot culturele onderneming, |
Oorschot
Amsterdam, 1998, linnen met stofomslag 468 blz.1e druk, , . . |
met illustraties, |
|
|
€ 5,00 |
16219 |
KLITZKE Gert, |
DIE GUTENBERG - PREISTRAGER DER STADT
LEIPZIG 1979 - 1989, |
Deutsche Bucherei
Leipzig, 1991, oorspr.
omslag 36 blz.1e druk, , . . |
Met afbeeldingen. Nieuwjaarsgeschenk
1990-1991, |
|
|
€ 30,00 |
23085 |
KLUNCKER Karlhans, |
CASTRVM PEREGRINI. Ee
uitgeverij in het teken van Stefan George. Een catalogus van Koninklijke
Bibliotheek Albert I en vertaald door o.a. F. Ligtvoet, |
. Brussel, 1979, oorspr.
omslag 180 blz.1e druk, , . . |
afm. 25,5x18,5 cm.,
veel illustraties, |
|
€ 15,00 |
5828 |
Kok Kampen |
Catalogus van boeken uitgegeven door
Uitgeversmaatschappij J.H. Kok Kampen. September 1979, |
Eigen beheer Kampen, 1979, linnen z.pag. blz.1e druk, , . . |
achterstvoren
ingebonden, |
|
|
|
€ 5,00 |
16214 |
LANGER Alfred, |
KUNSTLERISCHE SCHONHEIT UND VOLLENDETE
ZWECKMASSIGKEIT: Architektur und
kunstlerischer schmuck
der Deutschen Bucherei, |
Deutsche Bucherei
Leipzig, 1986, oorspr.
omslag 56 blz.1e druk, , . . |
Met afbeeldingen. Nieuwjaarsgeschenk
1986-1987, |
|
|
€ 20,00 |
6303 |
LEEFLANG Chr., |
HONDERDVIJFENTWINTIG ROZEN een vleugje
geschiedenis, wat belevenissen en overpeinzingen door Chr. Leeflang bij het verschijnen van de 125ste uitgave van de
Stichting de Roos, |
Stichting de Roos Utrecht, 1983, oorspr. omslag 48 blz.1e druk, , . 175 ex. |
. |
|
|
€ 5,00 |
16215 |
LEHMSTEDT Mark, |
ICH BIN NICHT GEWOHNT MIT KUNSTLERN ZU
DINGEN… Philipp Erasmus reich und die buchillustration im 18.jahrhundert, |
Deutsche Bucherei
Leipzig, 1989, oorspr.
omslag 48 blz.1e druk, , . . |
Met afbeeldingen. Nieuwjaarsgeschenk 1989-1990, |
|
|
€ 5,00 |
24945 |
Lewicka-Kaminska,
Anna |
Inkunabuly
biblioteki jagiellonskiej
in Krakow, |
Eigen beheer ., 1962, oorspr.
omslag 270-XLVI blz.1e druk, , . . |
met 46 platen, |
|
|
€ 45,00 |
6085 |
LIST Claudia - BLUM Wilhelm, |
BUCHKUNST DES MITTELALTERS. Ein illustriertes handbuch, |
Belser
Verlag Stuttgart, 1994, linnen met stofomslag 160 blz.1e druk, , . . |
veel illustraties, |
|
|
€ 15,00 |
29237 |
Lob, Kurt |
Bibliofiele boekillustratie, vandaag en
gisteren, |
N.V.Drukkerij
Trio 's Gravenhage, 1971, oorspr.
omslag 60 blz.1e druk, , . . |
Rommerts'
en van Santen nv, Oude Gracht 213, Utrecht |
|
|
€ 20,00 |
12927 |
Maas, Nop / Kuyper, F.W. |
Offeren aan Mercurius en Minerva. Nederlandsche Vereeniging van Antiquaren 1935-1995, |
De Buitenkant Amsterdam, 1995, linnen met
stofomslag 235 blz.1e druk, , . . |
met foto's, |
|
|
€ 5,00 |
16172 |
MAIER Karl
Ernst, |
HISTORISCHE ASPEKTE ZUR JUGENDLITERATUUR, |
Thienemanns
Verlag Stuttgart, 1974, oorspr. omslag 148 blz.1e
druk, , . . |
Met vele illustraties. Ook in kleur, |
|
|
€ 50,00 |
24181 |
Masereel,
Frans |
Antwerpen, inleiding/Introduction
van Roger Avermaete. Text in Dutch, Francais,
Deutsch, English. |
Mercatorfond Antwerpen, 1968, linnen met
stofomslag XXVI-78 blz.1e druk, , . . |
78 paginagrote illustraties, |
|
|
€ 5,00 |
20626 |
MEURS H. van, |
LITERATUUR-OVERZICHT OVER HET JAAR 1938
van de taal- land- en volkenkunde en geschiedenis van NEDERLANDSCH-INDIE, |
Nijhoff
's Gravenhage, 1939, oorspr.
omslag 76 blz.1e druk, , . . |
uitgegeven door het Koninklijk Instituut
voor de taal-, land- en volkenkunde van Nederlandsch-Indie te 's-Gravenhage, stempeltje
schutblad, |
|
|
€ 5,00 |
20625 |
MEURS H. van, |
LITERATUUR-OVERZICHT OVER HET JAAR 1939
van de taal- land- en volkenkunde en geschiedenis van NEDERLANDSCH-INDIE, |
Nijhoff
's Gravenhage, 1940, oorspr.
omslag 104 blz.1e druk, , . . |
uitgegeven door het Koninklijk Instituut
voor de taal-, land- en volkenkunde van Nederlandsch-Indie te 's-Gravenhage, stempeltje
schutblad, |
|
|
€ 15,00 |
23381 |
NIJHOFF Wouter, |
BIBLIOGRAPHIE DE LA TYPOGRAPHIE
NEERLANDAISE DES ANNEES 1500 a 1540. Ouvrage faisant suite aux "annales" de M. Campbell, delen 11 tot en met 19, |
. 's Gravenhage,
1905/12, oorspr. omslag ca.1300 blz.1e druk, , . . |
9 delen samen, |
|
|
€ 15,00 |
7795 |
NYPELS Charles, |
TER HERINNERING AAN CHARLES NYPELS
1895-1952. Artikel over Ch. Nypels
verschenen in het januari-nummer van Tete, |
Nederlandse Vereeniging
voor Druk- en Boekkunst 's Gravenhage, 1952,
ingenaaid 12 blz..e druk, , . . |
met illustraties, omslag licht verkleurd, |
|
€ 25,00 |
22379 |
Porzio,
Domenico (redactie) |
Lithography. 200
Years of art, History & Technique, |
Harry N. Abrams
New York, 1982, linnen met stofomslag 280 blz.1e druk, , . . |
veel illustraties, |
|
|
|
€ 18,00 |
17430 |
Radermacher,
M.R. |
Minnaar van het 'Schoone'
boek, |
De Buitenkant Amsterdam, 1998, gebonden
141 blz.1e druk, , . . |
gebonden in fluweel. Met illustraties, |
|
€ 35,00 |
29426 |
Reeuwijk,
Paul (ontwerp) |
Kwadraat-blad.
Muziekpapier en 16 kubussen, |
Steendrukkerij de Jong & Co.
Hilversum, 1970, map z.pag. blz.1e druk, Kwadraat-blad experimenten in druk, Quadrat-print
experiments in printing .
. |
. |
|
|
€ 95,00 |
8875 |
Ronner,
Dick |
JubelDoos
voor Dick Ronner. 24 deelnemers (drukkers in de
marge) werkten mee aan de JubelDoos, |
Eigen beheer ., z.j., Doos 24 blz.1e
druk, , . . |
fraai drukwerk, |
|
|
|
€ 20,00 |
29549 |
Roos, S.H. de |
Zilvertype. Corps 15. Briefwisseling
tussen J.F. van Royen en S.H. de Roos over het
ontwerp van de Zilvertype, 1914-1916, |
De Buitenkant Amsterdam, 1994, oorspr. omslag 152 blz.1e druk, , . . |
afm. 30x20 cm., met
illustraties, |
|
€ 10,00 |
10278 |
Roos, Sjoerd H. de / Boterman, Jan P.
(inleiding) |
Sjoerd H. de Roos. Typografische
geschriften 1907 - 1920 met een inleiding van Jan P. Boterman, |
SDU 's Gravenhage,
1989, oorspr. omslag 153 blz.1e druk, , . . |
illustraties in zwart/wit en kleur, |
|
|
|
€ 15,00 |
28934 |
Rueter,
Pam G. |
Pam G. Rueter. Samengesteld ter gelegenheid van zijn zestigste
verjaardag, |
Walburg Pers Zutphen, z.j., linnen 64
blz.1e druk, , . 300 ex. |
veel illustraties, |
|
€ 45,00 |
29551 |
Sandberg, W. (medewerking) |
Lectura
sub aqua. Deze facsimile-uitgave van de Experimenta-Typografica kwam tot stand met welwillende
medewerking van W. Sandberg en voorzien van de valsche
handtekeningen van samensteller en drukker, |
Reflex Utrecht, 1979, oorspr.
omslag 32 blz.1e druk, , . 750 ex. |
Randjes verkleurd |
|
|
€ 25,00 |
16187 |
Sandberg, W. (ontwerp) |
NU 2 Maintenant
now jetzt, |
Steendrukkerij de Jong & Co.
Hilversum, z.j., oorspr. omslag z.p.
blz.1e druk, Kwadraat-blad experimenten in druk, Quadrat-print experiments in printing . . |
op het gebied van de grafische
vormgeving, beeldende kunst, literatuur, architektuur
en muziek. |
|
|
€ 20,00 |
25130 |
Sandberg, W. (samenstelling) |
Het teken. Kerstnummer Drukkersweekblad
en Autolijn 1966 - 53. Samenstelling, indeling en tekst door W. Sandberg, |
. ., 1966, oorspr.
omslag 76-28 blz.1e druk, , . . |
met illustraties, |
|
|
|
€ 5,00 |
16175 |
SCHAEFER Helma, |
DIE GUTENBERG-PREISTRAGER DER STADT
LEIPZIG 1968-1978, |
Deutsche Bucherei
Leipzig, 1979, oorspr.
omslag 56 blz.1e druk, , . . |
Nieuwjaarsgeschenk. Met foto's en
illustraties, |
|
|
€ 20,00 |
29726 |
SCHNEIDER Maarten, |
DE VOORGESCHIEDENIS VAN DE
"ALGEMEENE LANDSDRUKKERIJ', |
Algemeene
Landsdrukkerij 's Gravenhage, 1939, oorspr. omslag 230 blz.1e druk, , . . |
proefschrift met illustraties, |
|
|
€ 11,00 |
19950 |
SCHRIKS Drs. C.F.J. (samengesteld), |
WERKEN VAN DE WALBURG PERS Vijfhonderd
titels, beschreven en toegankelijk gemaakt naar onderwerp, tijd, plaats,
auteur enz., |
Walburg Pers Zutphen, 1986, oorspr. omslag VIII+296 blz.1e druk, , . . |
Groot formaat. Rijk geillustreerd. |
|
€ 7,00 |
16207 |
Schriks,
Drs. C.F.J. |
Neem nou papier… Een kleine historie over
de uitvinding van het papier, |
Buhrmann-Ubens
Papier Zutphen, 1983, paperback met flappen 40 blz.1e druk, , . . |
met illustraties, |
|
|
|
€ 10,00 |
23165 |
SCHWENCKE Johan, |
HET EXLIBRIS IN NEDERLAND Een studie voor
vrienden van boek en prent, |
Wereldbibliotheek
Amsterdam, 1946, halflinnen 48 blz.2e druk, , . . |
Herziene druk. Vignet in hout gesneden
door Nic. J.B. BULDER |
|
|
€ 10,00 |
29529 |
Schwencke,
Johan |
Het letter-exlibris, |
Eigen beheer 's Gravenhage,
1948, oorspr. omslag 24 blz.1e druk, , . 1000 ex. |
veel illustraties, ook in kleur, |
|
|
€ 5,00 |
16198 |
SMITH Datus C.
jr., |
A GUIDE TO BOOK -
PUBLISHING, |
R.R. Bowker Co. New York, 1966, linnen
246 blz.1e druk, , . . |
. |
|
|
€ 5,00 |
12904 |
SUTHERLAND Zena
e.a., |
CHILDREN AND BOOKS, |
. ., 1977, linnen 700 blz.5e druk, , . . |
Uitgever Scott Foresman Illinois, met vele
foto's en illustraties, ook in kleur, |
|
|
€ 5,00 |
13710 |
TAUBERT Sigfred, |
DANK UND ABSCHIED
- THANKS AND FAREWELL - MERCI ET ADIEU, |
. Frankfurt am Main, 1974, oorspr. omslag 18
blz.1e druk, , . . |
Frankfurter Buchmesse - Frankfurt Book Fair - Foire
du Livre de Francfort, |
|
|
€ 20,00 |
16169 |
UITGEVERSBOND - GEDENKBOEK, |
DE NEDERLANDSCHE UITGEVERSBOND
GEDENKBOEK, uitgegeven ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan op 1
december 1930, |
. Amsterdam, 1930, ingenaaid 202 blz.1e
druk, , . . |
Met foto's. Randjes omslag verkleurd. |
|
|
€ 8,00 |
16149 |
UNWIN Sir
Stanley, |
DE UITGEVERIJ IN HAAR WARE GEDAANTE,
vertaald door J.Tersteeg, |
Leiter
- Nypels Maastricht, 1958(?), linnen met licht besch. stofomslag 302 blz.2e druk, , . . |
. |
|
|
€ 5,00 |
10200 |
UNWIN Sir
Stanley, |
DE UITGEVERIJ IN HAAR WARE GEDAANTE,
vertaald door J.Tersteeg, , |
Het Hollansche
Uitgevershuis Amsterdam, 1947, linnen 302 blz.1e druk, , . . |
. |
|
|
€ 7,00 |
16992 |
Vries, Johan de |
Four Windows of
Opportunity. A Study in Publishing. Translated
by Maarten Ultee, |
Wolters
Amsterdam, 1995, paperback 268 blz.1e druk, , . . |
illustrated, |
|
|
€ 10,00 |
11037 |
Waanders |
En zij tekenden voor Waanders,
Beeldboek van een ambacht en zijn vestingstad, |
Waanders
Uitgevers Zwolle, 1986, linnen met stofomslag 112 blz.1e druk, , . . |
Inclusief de bijlage in het Engels: And they signed up with Waanders…, |
|
|
€ 5,00 |
24955 |
WERFF M. van der, |
KALKOVENS, |
Triona Pers Groningen, 1995, ingenaaid 12
blz.1e druk, , . 100 ex. |
Illustraties Flora de Jong, oplage 100
genummerde exemplaren, |
|
|
€ 9,00 |
20001 |
Winkler
Fallert & Co., |
50 Jaar Winkler
Fallert. Speciale uitgave bij het 50-jarig
jubileum, |
Mouton
's Gravenhage, 1960, linnen 80 blz.1e druk, , . . |
met tekeningen van Lex METZ, |
|
|
€ 20,00 |
25246 |
WITTERHOLT Madelon, |
DE VERLOREN JAREN. Persoonlijke visies op
De Best Verzorgde Boeken 1971 tot en met 1985, |
Walburg Pers Zutphen, 1991, paperback met
flappen 288 blz.1e druk, , . . |
veel illustraties, |
|
€ 7,00 |
15000 |
Woudt,
K. |
Over de vormgeving van boeken. Een door
het Gerrit Jan Thiemefonds bekroonde beschouwing
over het welverzorgde boek, |
Stichting De Getijden Pers ., 1955, oorspr. omslag 72 blz.1e druk, , . . |
. |
|
|
|
€ 35,00 |
21216 |
Zwart, Piet |
Piet Zwart. Catalogus van het Haags
Gemeentemuseum, |
. 's Gravenhage,
1973, oorspr. omslag 96 blz.1e druk, , . . |
Haags Gemeentemuseum, Met vele
afbeeldingen in zwart/wit, |