Antiquariaat

Henk van der Burg

info@henkvanderburg.nl

http://www.henkvanderburg.nl

 

 

 

Indonesie / Indonesia

 

afbeelding

PRIJS

BOEKNUMMER

AUTEUR

TITEL

UITGAVE

OPMERKINGEN

 

€ 5,00

24296

Alkema, B.

Ons Insulinde. Hoe we 't verkregen en wat het door ons werd,

Charles Dixon Deventer, 1916, linnen 289 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 7,00

12178

Anak Agung Gde Agung, Ide

Renville als keerpunt in de Nederlands-Indonesische onderhandelingen,

Sijthoff Alpen aan den Rijn, 1980, paperback 404 blz.1e druk, , . .

met fotos,

 

€ 5,00

10666

BIJKERK J.C.,

DE LAATSTE LANDVOOGD. Van Mook en het einde van de Nederlandse invloed in Indie,

Sijthoff Alpen aan den Rijn, 1982, paperback 296 blz.1e druk, , . .

Met foto's,

 

€ 5,00

10698

BIJKERK J.C.,

VAARWEL, TOT BETERE TIJDEN! Documentaire over de ondergang van ederlandsch-Indie met een ten geleide van A. van Kampen,

T. Wever Franeker, 1974, linnen met licht besch. stofomslag 284 blz.2e druk, , . .

Met foto's, naam schutblad,

 

€ 5,00

825

BIJL de VROE C.L.M.,

RONDOM DE BUITENZORGSE TROON. Indisch dagboek van C. Bijl de Vroe 1914-1919. Voorwoord van A. Alberts en bewerkt door M. Schouten,

Fibula-Van Dishoeck Haarlem, 1980, paperback 188 blz.1e druk, , . .

Met foto's, randjes verkleurd.

 

€ 5,00

18874

BOOMGAARD Peter e.a.,

AANGERAAKT DOOR INSULINDE. De boeken van drieentwintig lezers,

KITLV Uitgeverij Leiden, 1992, oorspr. omslag 143 blz.1e druk, , . .

met illustraties,

 

€ 10,00

23645

BROMMER Bea (samenstelling),

REIZEND DOOR OOST-INDIE, Prenten en verhalen uit de 19e eeuw.

Het Spectrum Utrecht / Antwerpen, 1979, oorspr. omslag 158 blz.1e druk, , . .

29 x 21 cm. Rijk geillustreerd. Prenten in zwart/wit en in kleur. Naam op schutblad,

 

€ 15,00

6541

BROMMER Bea (samenstelling),

REIZEND DOOR OOST-INDIE, Prenten en verhalen uit de 19e eeuw.

Het Spectrum Utrecht / Antwerpen, 1979, ingenaaid met omslag 158 blz.1e druk, , . .

29 x 21 cm. Rijk geillustreerd. Prenten in zwart/wit en in kleur.

 

€ 7,00

1659

Brun, Sante

Awas Stroom! Weerzien en kennismaking met Indonesie. Schetsen van een trektocht op Java en Bali,

. Heerlen, 1980, oorspr. omslag 92 blz.1e druk, , . .

met foto's van Marijke Plomp. Uitgegeven doorWedrego B.V.

afbeelding

€ 8,00

20593

Buitenweg, Hein / Krols, Willem

Wat wij in ons hart sloten,

Servire Wassenaar, 1973, linnen met stofomslag 156 blz.1e druk, , . .

met foto's,

 

€ 5,00

20624

COLIJN Dr. A.H.,

NAAR DE EEUWIGE SNEEUW VAN TROPISCH NEDERLAND. De bestijging van het Carstenszgebergte in Nederlandsch Nieuw Guinee,

Scheltens & Giltay Amsterdam, z.j.(1925), bewerkt linnen 286 blz.1e druk, , . .

met foto's en kaart,

 

€ 5,00

6821

Daum, P.A. (onder psd. Maurits)

H. van Brakel Ing.B.O.W., oorspronkelijke roman,

Eigen beheer Amsterdam, 1976, oorspr. omslag 176 blz.1e druk, De Engelbewaarder 3 .

.

 

€ 5,00

15489

DUPARC H.J.A.,

Trams en tramlijnen, De Elektrische stadstrams op Java,

Uitg. WYT Rotterdam, 1972, oorspr. omslag 96 blz.1e druk, , . .

met foto's,

 

€ 5,00

20637

FRYER W. - JACKSON James C.,

INDONESIA. Nations of the modern world,

Ernest Benn Limited London, 1977, linnen met stofomslag 314 blz.1e druk, , . .

with one map and 16 pages of illustrations,

 

€ 5,00

15721

Goedhart, F.J.

Een revolutie op drift, Indonesisch reisjournaal,

Oorschot Amsterdam, 1953, linnen met licht besch. stofomslag 220 blz.1e druk, , . .

naam schutblad,

 

€ 25,00

7935

GONGGRYP G.F.E. (en anderen),

GEILLUSTREERDE ENCYCLOPAEDIE VAN NEDERLANDSCH-INDIE,

Leidsche Uitgeversmij Leiden, 1934, linnen 1583 blz.1e druk, , . .

met illustraties en kaarten, 3 stempels op schutblad,

 

€ 5,00

20565

GRAAFF Ir. E.A. van der,

DE STATISTIEK IN INDONESIE,

Hoeve 's Gravenhage, 1955, oorspr. omslag 200 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

15741

GUNNING Dr.C.P.,

INDIE EN JONG-NEDERLAND, bijdragen uit veler pen, beoogende ons opgroeiend geslacht Indie beter te doen kennen en begrijpen,

Kosmos Amsterdam, 1926, bewerkt linnen 240 blz.1e druk, , . .

met 54 foto's, naam schutblad,

 

€ 5,00

20621

HAISMA-RAHDER Mr. W.J.,

COMMENTAAR OP DE AANVULLENDE PLANTERSREGELING EN DE ALGEMEENE REGELING VAN HET ARBEIDSCONTRACT voor zoover toepasselijk op de arbeidsverhoudingen, door de aanvullende Plantersregeling beheerscht,,

. Djakarta, 1938, oorspr. omslag 176 blz.1e druk, , . .

gedrukt door N.V. De Deli Courant, plakkertje voorplat,

 

€ 5,00

28807

HOVINGA Henk,

DODENSPOORWEG DOOR HET OERWOUD. Het drama van de Pakan Baroe-spoorweg op Sumatra,

T. Wever Franeker, 1976, Gebonden met stofomslag 160 blz.2e druk, , . .

illustraties.

 

€ 15,00

5183

HOVINGA Henk,

DODENSPOORWEG DOOR HET OERWOUD. Het drama van de Pakan Baroe-spoorweg op Sumatra,

T. Wever Franeker, 1976, linnen met stofomslag 160 blz.1e druk, , . .

illustraties.

 

€ 10,00

25174

Joustra, M.

Kroniek 1913-1917. (Oostkust Sumatra)

. Leiden, 1918, oorspr. omslag 32 blz.1e druk, , . .

Uitgave van het Bataksch Instituut no. 15, illustratie, kleine beschading rugje, randjes verkleurd,

 

€ 5,00

17606

Kamp, Jeannet van de

Geliefde ouders en verdere familie. Brieven van Indieganger Maarten Schaafsma,

J.H.Kok Kampen, 2002, paperback 205 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 50,00

28995

KNAAP Gerrit,

KRUIDNAGELEN EN CHRISTENEN. De Verenigde Oost - Indische Compagnie en de bevolking van Ambon 1656 - 1696,

Eigen beheer ., 1985, oorspr. omslag 446 blz.1e druk, , . .

proefschrift,

 

€ 5,00

20465

KOENTJARANINGRAT,

THE SOCIAL SCIENCES IN INDONESIA. Terbitan khusus bagian ilmu-ilmu sosial dan kemanusiaan lipi,

. Djakarta, 1975, oorspr. omslag 202 blz.1e druk, , . .

uitgave van Indonesian Institute of Sciences, met erratablaadje,

 

€ 5,00

23917

KOETSIER Paul,

JAVAANS BLOED. Op zoek naar een verloren liefde reist een Nederlandse advocaat af naar het van politieke woelingen vergeven Java,

Meulenhoff Amsterdam, 2001, paperback 208 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 10,00

5911

KOOIJMAN Dr. S.,

DE KUNST VAN NIEUW-GUINEA,

Servire 's Gravenhage, z.j., linnen met licht besch. stofomslag 135 blz.1e druk, , . .

met foto's en tekeningen,

 

€ 9,00

15367

KROM Prof. Dr. N.J.,

DE TEMPELS VAN ANGKOR,

v. Munster Amsterdam, z.j., halflinnen 22-32 blz.1e druk, Mouseion-Reeks 11 .

met 32 afbeeldingen, tekstje op schutblad,

 

€ 5,00

6271

LAURENS Ben,

DE VREETPATROUILLE. Verhalen over het dagelijks leven van de Nederlandse dienstplichtige soldaat op een buitenpost in Indie,

Donker Rotterdam, 1987, paperback 132 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

6399

LAURENS Ben,

HET PELOTON. Roman over de Nederlandse soldaat in Nederlands-Indie,

Donker Rotterdam, 1986, paperback 234 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 5,00

19392

LEFFELAAR H.L.,

DE JAPANSCHE REGEERING BETAALT AAN TOONDER. Een oorlog die niet verdween,

Sijthoff Alpen aan den Rijn, 1980, paperback met flappen 173 blz.1e druk, , . .

met foto's,

 

€ 10,00

18561

Levie, S.H.

Borobudur. Kunst en religie in het oude Java.  Tentoonstellingscatalogus van het Rijksmuseum te Amsterdam,

Eigen beheer Amsterdam, 1977, oorspr. omslag 194 blz.1e druk, , . .

ilustraties in zwart/wit,

 

€ 10,00

6556

LOOS-HAAXMAN J. de,

DAGWERK IN INDIE. HOMMAGE AAN EEN VERSTILD VERLEDEN,

T. Wever Franeker, 1972, linnen met licht besch. stofomslag 104 blz.1e druk, , . .

bijgevoegd losse illustraties,

 

€ 5,00

18133

Lubis, Mochtar

Het land onder de regenboog. De geschiedenis van Indonesie,

Sijthoff Alpen aan den Rijn, 1979, linnen met stofomslag 207 blz.1e druk, , . .

met illustraties,

 

€ 8,00

6641

Maas, Dr. P.F.

Indie verloren, rampspoed geboren. Het moeizame afscheid van Indie van Van Mook, Stikker en Sassen,

De Bataafsche Leeuw Dieren, 1983, linnen met stofomslag 96 blz.1e druk, , . .

met foto's,

 

€ 10,00

22474

Meyer, D.H.

Japan wint den oorlog. Documenten over Java,

Leiter - Nypels Maastricht, 1946, karton 110 blz.1e druk, , . .

met foto's, naam op schutblad,

 

€ 15,00

15375

MIDDELKOOP P.,

AMARASISCH. TIMOREESCHE TEKSTEN, vertaald door P. Middelkoop,

A.C. Nix & Co. Bandoeng, 1939, oorspr. omslag 105 blz.1e druk, , . .

rugje licht beschadigd,

 

€ 10,00

25335

Muller, Dr. Hendrik P. N

Azie gespiegeld: Malakka en China,

Sijthoff Leiden, 1918, gebonden 292 blz.1e druk, , . .

Met 3 schetskaarten en 26 platen, Eerste schutblad halfweggesneden, Naam titelpagina,

 

€ 5,00

3659

MUSEUM,

GIDSJE VAN HET MUSEUM VOOR LAND- EN VOLKENKUNDE TE ROTTERDAM,

Eigen beheer Rotterdam, 1929, geniet 40 blz.1e druk, , . .

Met foto's,

 

€ 5,00

20584

MYLIUS N.,

KULTURHISTORISCHE ABHANDLUNGEN. 1: Indonesien, 2: Antlitz und Geheimnis der uberseeischen Maske, 3: Indonesische Textilkunst,

Ge Nabrink Amsterdam, 1970, linnen z.p. blz.2e druk, , . .

herdruk van de uitgaven 1960-1964, veel illustraties,

 

€ 5,00

20588

NASIHAT-NASIHAT C. SNOUCK HURGRONJE,

SEMASA KEPEGAWAIANNYA KEPADA PEMERINTAH HINDIA BELANDA 1889-1936,

. Djakarta, 1992, oorspr. omslag 250 blz.1e druk, , . .

Seri Khusus INIS VI. Indonesian-Netherlands Cooperation in Islamic Studies,

 

€ 5,00

7465

Niemeijer, A.C.

The Khilafat Movement in India 1919-1924. Verhandelingen van het Koninklijk Instituut voor taal-, land- en volkenkunde,

Nijhoff 's Gravenhage, 1972, oorspr. omslag 264 blz.1e druk, , . .

met aanbiedingsbriefje,

 

€ 5,00

20581

NORREN B. van,

SOCIO-CULTURELE STRUCTUUR EN INNOVATIE. Een structuur-vergelijkend onderzoek naar adoptie van family planning in de periode 1969-1973 door Sundanese echtparen in twee rurale gemeenschappen op West-Java,

Eigen beheer Wageningen, 1985, oorspr. omslag 538 blz.1e druk, , . .

proefschrift met stellingenblaadje,

afbeelding

€ 8,00

11833

Onvlee, L.

Cultuur als antwoord. Verzamelde opstellen,

Nijhoff 's Gravenhage, 1973, paperback 314 blz.1e druk, , . .

Met overzichtskaart van Soemba. Uitgegeven ter gelegenheid van zijn 80-ste verjaardag.

 

€ 5,00

15365

OVERDIJKINK Dr. G.W.,

HET INDONESISCHE PROBLEEM. NIEUWE FEITEN,

N.V. Uitgeverij Keizerskroon Amsterdam, 1948, oorspr. omslag 206 blz.1e druk, , . .

naam en tekst op schutblad,

 

€ 20,00

8178

POORTENAAR Jan e.a.,

ONDER PALMEN EN WARINGINS. Geest en godsdienst van Insulinde,

In den Toren Naarden, z.j., linnen 320 blz.1e druk, , . .

Met veel illustraties,

 

€ 10,00

15548

QUANJER Ph.C.A.J.,

LAND EN VOLK VAN NEDERLANDSCH-INDIE,

Thieme Zutphen, 1933, bewerkt linnen 280 blz.1e druk, , . .

Vele foto's, Een aantal pagina's iets roestvlekkerig,

 

€ 10,00

15420

Salim, I.F.M.

Vijftien jaar Boven-Digoel. Concentratiekamp in Nieuw-Guinea. Bakermat van de Indonesische onafhankelijkheid,

Contact Amsterdam, 1973, linnen met stofomslag 436 blz.1e druk, , . .

Illustraties,

 

€ 5,00

12434

Schilt, Jan

Soldaatje spelen onder de smaragden gordel,

Mets Amsterdam, 1989, paperback 192 blz.2e druk, , . .

.

 

€ 5,00

18163

SCHUURMAN Dr. B.M.,

OVER ALLE BERGEN. Geschriften,

Daamen 's Gravenhage, 1951, oorspr. omslag 213 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 8,00

9527

Smulders, R.M.

Een stem uit het veld. Herinneringen van de ritmeester-adjudant van generaal S.H, Spoor,

De Bataafsche Leeuw Amsterdam, 1988, paperback 144 blz.1e druk, , . .

met illustraties, omslag licht verkleurd,

 

€ 5,00

15732

SOELASTRI,

SAPARMI, 'n film uit Midden-Java,

. Eindhoven, z.j., linnen met licht besch. stofomslag 168 blz.1e druk, , . .

uitgever: Lecturis, illustraties en bandteekening van Herman MOERKERK, naam schutblad,

 

€ 10,00

6407

SPRANG Alfred van,

LAATSTE ACTIE. Een cocktail van soldatenleven en politiek in Indonesie,

Hoeve 's Gravenhage, 1949, karton 80 blz.1e druk, , . .

met foto's, opdracht op schutblad,

 

€ 20,00

10335

SUMATRA,

SUMATRA'S WESTKUST IN BEELD. Uitgegeven door Encyclopedisch Bureau te Weltevreden,

Eigen beheer ., 1920, oorspr. omslag 97 blz.1e druk, , . .

met 89 fot's en en 2 uitvouwbare kaarten,

 

€ 5,00

16614

SUURLAND Kees,

GEWEREN SPREKEN GEEN MALAISCH. Autibiografische, historische roman,

Uitgeverij van de Berg Enschede, 1999, paperback 352 blz.1e druk, , . .

met foto's,

 

€ 20,00

7184

TERMORSHUIZEN Gerard,

JOURNALISTEN EN HEETHOOFDEN. Een geschiedenis van Indisch-Nederlandse dagbladpers 1744-1905,

Nijgh & van Ditmar Amsterdam, 2001, linnen 862 blz.1e druk, , . .

met illustraties,

 

€ 95,00

13778

THOMASSEN A THUESSINK Dr. A. e.a.,

GESCHIEDENIS VAN NEDERLANDSCH INDIE. Totaal 5 delen, het 6e deel is nooit verschenen,

Uitg.Mij Joost van den Vondel Amsterdam, 1938/40, linnen ca. 2200 blz.1e druk, , . .

met illustraties, goede set,

 

€ 5,00

19589

TREUB Mr. M.W.F.,

NEDERLAND IN DE OOST. Reisindrukken,

Tjeenk Willink Haarlem, 1923, bewerkt linnen 416 blz.1e druk, , . .

met foto's, naam schutblad,

 

€ 10,00

10149

TROMP P.,

INDISCHE BURGERSCHAPSKUNDE met een voorwoord van Prof. Dr. B.J.O. Schrieke,

Wolters Groningen, 1934, linnen 446 blz.1e druk, , . .

band is licht beschadigd,

 

€ 5,00

16724

VEER K. van der,

PRODUCTEN VAN INDONESIE. Insulinde I,

Wolters Groningen, 1948, oorspr. omslag 116 blz.5e druk, , . .

met illustraties,

 

€ 25,00

9569

WALL V.I. Van de,

OUDE HOLLANDSCHE BUITENPLAATSEN VAN BATAVIA. Deel I,

Hoeve Deventer, 1943, bewerkt linnen 174 blz.2e druk, , . .

met 83 afbeeldingen en 6 plattegronden, ingeplakte geschenktoelichting op schutblad,

 

€ 25,00

8253

WALL V.I. Van de,

OUDE HOLLANDSCHE BUITENPLAATSEN VAN BATAVIA. Deel I,

Hoeve Deventer, 1943, bewerkt linnen 174 blz.2e druk, , . .

afm. 30x23,5 cm., met 83 afbeeldingen en 6 plattegronden, naam op schutblad en 2 bibliotheekstempels,

 

€ 10,00

24280

White, J.Th.

Een onderzoek naar fijnheid en verdeeling van het phosphorzuur en zijn opneembaarheid in de mergelgronden van Java,

H. Veenman & Zonen Wageningen, 1926, oorspr. omslag 144 blz.1e druk, , . .

met illustraties, losse kaart en stempels van het rijkslandbouwproefstation. Proefschrift,

 

€ 5,00

20636

WORMSER Dr. C.W.,

WAT INDIE ONTVING EN SCHONK,

Wereldbibliotheek Amsterdam, 1946, bewerkt linnen 300 blz.1e druk, , . .

met foto's,

 

€ 5,00

20570

ZEIJLSTRA H.H.,

MELCHIOR TREUB. Pioneer of a new era in the history of the Malay Archipelago, BIOGRAPHY,

. Amsterdam, 1959, linnen 128 blz.1e druk, , . .

published by Koninklijk Instituut voor de Tropen, met foto's en erratablaadje,

 

€ 5,00

18657

Zwaan, J.

Soldaat in Indie. Geschiedenis van een peloton,

Koninklijke Uitgeverij J.J. Tijl nv. Zwolle, 1969, paperback 304 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 8,00

15369

Zwitzer, H.L. / Heshusius, C.A.

Het Koninklijk Nederlands-Indisch leger 1830-1950,

Staatsuitgeverij 's Gravenhage, 1977, oorspr. omslag 175 blz.1e druk, , . .

met foto's, naam op schutblad,

 

€ 8,00

5226

Ateur, Lavi

Koraalrifplant, Een egotriptiek,

 

.

 

€ 5,00

13513

GROENEBOER Kees,

STUDI BELANDA DI INDONESIA, NEDERLANDSE STUDIEN IN INDONESIE, 29 lezingen in het Nederlands als Indonesisch en 3 in het Engels tijdes een kongres in Indonesie op 23-27 november 1987,

. ., 1989, ingenaaid 514 blz.1e druk, , . .

uitgever Djambatan Jakarta, o.a. lezingen over Multatuli door H.v.d.Bergh, H.Brandt Corstius, A.Soteman en over "Koelie" van Szekely-Lulofs en een lezing van Leo Vroman, en nog andere onderwerpen,

 

€ 12,00

15632

Jonge-Veenland, Guus en Baukje de

Alor en Timor 1953 - 1956, Brieven van een artsen-echtpaar

Walburg Pers Zutphen, 2000, paperback 200 blz.1e druk, Indische Bibliotheek . .

.

 

€ 5,00

24716

MATTHIJS Hein,

IK BEN NET ALS EEN WARINGIN verhalen over moed,

Conserve Schoorl, 1995, paperback 88 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 10,00

20635

NAGELKERKE G.A.,

BIBLIOGRAFISCH OVERZICHT UIT PERIODIEKEN OVER INDONESIE. BIBLIOGRAPHICAL SURVEY BASED ON PERIODICALS ON INDONESIA 1930-1945,

Eigen beheer Leiden, 1974, oorspr. omslag 234 blz.1e druk, , . .

uitgegeven door de Bibliotheek Koninklijk Instituut voor taal-, land- en volkenkunde,

 

€ 5,00

7454

NESNA Hans,

TOEN HET VADERLAND RIEP... Een verhaal uit dagen van mobilisatie en strijd,

Scheltens & Giltay Amsterdam, z.j., linnen 263 blz.1e druk, , . .

.

 

€ 8,00

7490

NIEUWENHUYS Rob,

OOM TJEN,

Stols 's Gravenhage, 1946, oorspr. omslag 36 blz.1e druk, De Vrije Bladen 18/11 .

een fragment uit een geromantiseerd familieverhaal, het werd geschreven in 1943 in krijgsgevangenschap op Java.

 

€ 5,00

7492

NIEUWENHUYS Rob,

TUSSEN TWEE VADERLANDEN,

Oorschot Amsterdam, 1959, ingenaaid met licht beschadigde omslag 230 blz.1e druk, STOA-Reeks . .

.

 

€ 5,00

23155

POLMAN Jot,

DE BRUTALE REIS. De eerste tocht naar de nieuwe wereld,

A.Roelofs van Goor Meppel, z.j., linnen met licht besch. stofomslag 23 blz.1e druk, , . .

naam op schutblad,

afbeelding

€ 20,00

3226

Treffers, J.

Slagschaduwen,

Kolff Batavia, 1934, halflinnen 375 blz.2e druk, , . .

wat los in de band verder een goed exemplaar,

 

€ 5,00

11028

VUYK Beb,

HET LAATSTE HUIS VAN DE WERELD,

Oorschot Amsterdam, 1961, linnen met licht besch. stofomslag 152 blz..e druk, Serie Witte Olifant . .

.

 

€ 7,00

12146

Zuidinga, Robert-Henk

Indisch letterland

Sijthoff Amsterdam, 1987, paperback 270 blz.1e druk, , . .

.

 

info@henkvanderburg.nl

http://www.henkvanderburg.nl